Falujace obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Daneqq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt maja 25, 2007 22:41
Lokalizacja: Wrocław

Falujace obroty

Post autor: Daneqq » sob lis 03, 2007 23:33

Witam Po odpaleniu autka faluja mi obroty miedzy 1100 a 1000obr. po jakims czasie spada ponizej 1000obr.gdzy włacze siwtła obroty minimalnie opadna.ale faluja miedzy ok 900-950. podaczas hamowania potrafia spacs tak ze prawie gasnie... co jest nie tak???

[ Dodano: 03 Lis 2007 22:41 ]
mam silnik 1,8 gti 112km



oli1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:37
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: oli1980 » ndz lis 04, 2007 10:50

witam
ja tez miałem takie obiawy jak uciebie, pozatym u mnie gdy zostawiłem go nawolnych obrotach i obserwowałem obrotosciomiez to co jakis czas obroty z 850 wskakiwały na 1000 - 1100 obr i po chwili spadały i tak co jakic czas , mechanik stwierdzi sonde lambda i chciał wymienic ja jednak przeprowadziłem drobny eksperyment polegajacy na odłaczeniu wtyczki od sady i obserwacji pracy silnika i dalej było to samo -

po paru dniach jazdy golfik zaczoł gasnac w czasie jazdy lub po nagrzasiu silnika gdy np. pojechałem do sklepu i chciałem odpalic silnik nie odpalał po paru prubach odpalał i znowu mogłem jezdzic przez jakis czas i znowu to samo sie powtarzało

elektryk miał wiele teori choc zadna sie niesprawdzała i dopiero naforum znalazłem ze to ze gasnie mi silnik przy takich obiawach to wina aparatu zapłonowego ( czujnik halotronowy w aparacie )



- na allegro kupilem cały aparat zapłonowy uzywany i moje problemy z gasnacym silnikiem sie skończyły ---- zaowazyłem wtedy ze takie obiawy jak ty masz czyli falowanie obrotow kture umnie tez wystepowały zostaly usuniete wraz z wymiana aparatu zapłonowego i w tej chwili silnik pracuje normalnie czyli zimny 1100obr ciepły 850obr i sa stabilne nie skacza

na poczatek proponuje zdiac kopułke rozdzielacza i palec nastepnie wizualnie obejrzec czy wokol czujnika niema oleju jesli jest to za pomoca wd40 i papierowego recznika sprubowac osuszyc go na tyle ile jest to mozliwe bo jest tam mało miejsca jesli pomoze to napewno nienadługo ale zawsze bedziesz mogł w ten sposob czy obroty beda stabilne jesli tak to wtedy wymien czujnik albo cały aparat co jest łatwiejsze


jak uda ci sie usunac przyczyne to napisz na forum zeby w ten sposob pomuc innym inni w przyszłosci

Obrazek


jak to mówia daltoniści - życie jest jak tecza raz jest biale a raz czarne !!!!!

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » ndz lis 04, 2007 11:34

ja bym ci zaproponował moczenie przez noc silniczka krokowego w benzynie ekstrakcyjnej lub nafcie i przepłukanie go kilka razy mi to pomaga na 4-5 miesięcy


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 04, 2007 11:35

Daneqq, podaj typ silnika 112 km mógł mieć wtrysk Digifanta lub mechaniczny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz lis 04, 2007 11:53

to pewnie silnik PB i pewnie krokowy sie przycina wiec warto go przeplukac



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 04, 2007 12:05

Krokowiec w digifancie nie daje falowania, najwyżej gaśnięcie, podejrzewam zbyt ubogą mieszankę no ale nie wiemy czy to PB


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz lis 04, 2007 12:10

u mnie sie przytarl i falowalo - wnioskuje po tym ze jak go przeplukalem to ustalo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości