gaśnie muli i przerywa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kaczordodgers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 23:58
Lokalizacja: VWROCŁAW
Kontakt:

gaśnie muli i przerywa

Post autor: kaczordodgers » sob lis 03, 2007 01:12

witajcie .. mam problem od jakiegoś czasu silnik albo przerywa albo gaśnie albo łapie strasznego doła i w tedy gasnie .. pojechałem do mechanika mówi że to pompa paliwa... wysłuchał popukał .. żeczywiście pompa.. w zbiorniku została wymieniona troche sie na to wykosztowałem .... ale po wymianie pompy i filtra paliwa .. dalej przerywa i gasnie ... sprawdziliśmy ciśnienie paliwa... jest 2.6 bara okazało sie średnie... ale nie najmniejsze... co to moze jeszcze być ... kopułka aparat zapłonowy czy coś innego proszę dajcie jakąś dobrą rade pozdrawiam kaczorDodgers <GDŚ> golf MK2 1300 NZ Obrazek



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » sob lis 03, 2007 01:33

silnik po zapaleniu pracuje równo czy chodzi jak traktor??
Jeśli chodzi jak traktor to oznacza że nie pali na wszystkie cylindry, sprawdź kable WN. Odłanczaj pojedynczo kable i zobacz na którym z cylindrów nie pali (tzn. po odłączeniu poszczególnych kabli powinny spadać obroty jak nie poczujesz różnicy po odłączeniu któregoś kabla tzn że trzeba wymienić albo kabel albo świece)


Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian Brzeziński
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 26, 2005 23:29
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Sprawdź sonde lambda

Post autor: Sebastian Brzeziński » sob lis 03, 2007 10:41

Ja miałem kiedyś te same oznaki, nic nie pomagało. Po sprawdzeniu przez dobrego mechanika
okazało się że sonda do wymiany.
A dzieje się to po odpaleniu czy po nagrzaniu silnika ?



Awatar użytkownika
kaczordodgers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 23:58
Lokalizacja: VWROCŁAW
Kontakt:

Post autor: kaczordodgers » sob lis 03, 2007 14:36

a więc lukasz kable mam wymienoione ... sebek jakiego czujnika ???? dzieje sie to naprawde w niespodziewanych momętach a silniuk równo pracuje... dodam że kostka na aparacie zapłonowym <przyłączenia kabla> mam uszkodzone... możliwe ze dostaje sie tam wilgoć ??? dzieki pozdravwiam :bigok:

[ Dodano: 03 Lis 2007 18:33 ]
przyczyną najprowdopodobniej był nagar w aparacie zapłonowy... fakt przyznaje jest juz do wymiany lecz po przeczyszczeniu odrazu lepiej chodzi .. i nie muli i nie gaśnie dzięki wam za rady pozdrawiam :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 575 gości