napinacz paska wielorowkowego czy kółko alternatora?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt paź 30, 2007 11:13

Ja kiedys do alternatora załozyłem jakieś polskie i zadnego problemu z nimi nie było,nie pamiętam juz ile za nie płaciłem, jak chcesz więcej wydać mozesz poszukać SKF-a i bedziesz miał pewnośc ze posmiagją długo.



Awatar użytkownika
fireman998
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 08:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fireman998 » wt paź 30, 2007 12:39

Mam lożyska i dzis biore się sam za robote dzisiaj :bigok: Może nic nei posuje :p Czy po wymianie pomoże mi to przy napinaczu paska to sie okaże bo narazie to podskakuje mi na jakis 1cm. Jaka jest ta tolerancja drgań? czy nie może być zadnych?


Notlauf ---> Mnie już Boguś nie lej...

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt paź 30, 2007 22:04

U mnie jak koło pasowe altka zesprzęgiełkiem było zablokowane to koło napinające podskakiwało podobni, po wymianie sprzęgiełka stoji równiutko i wizualnie wogóle nie widać zeby drżało.



kefir100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 27, 2007 23:20
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: kefir100 » wt paź 30, 2007 23:42

mam małe pytanko czy to napewno bedzie koło pasowe mam vw bore 1.9 tdi 110km i na biegu jałowym są drgania silnia i przenoszone są one do karoseri i bardzo mnie to denerwuje.byłem w serwisie vw i stwierdził teze ze to może być koło dwumasowe a ja z tego co tutaj czytam to może być koło pasowe napinacz wymieniony i dalej to samo koledzy poradzcie za odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam


witam mam problem.Posiadam vw bore 1.9 tdi 110km i występują drgania odczówalne w karoseri na biegu jałowym czym to może być spowodowane prosze was o szybką rade?:(

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » śr paź 31, 2007 10:35

Jeśli drgania przenoszą ci sie na bude to stawiam na poduchy silnika albo dwumasówke. Wymiana napinacza i koła pasowego nic tu nie da, pzdr.



Awatar użytkownika
fireman998
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 08:13
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: fireman998 » czw lis 01, 2007 00:33

no i d..pa Panowie.... Wywaliłemstare łożyska i to jeszcze z jak wielkim trudem.... Zapiekło tak ze przy ściąganiu tego mniejszego łożyska zeszedł mi razem z nim plastik co ochrania jakies blaszki na wałku a one sa połaczone z wirnikiem :grrr: Moj nieprofesjonaliz heh...


Notlauf ---> Mnie już Boguś nie lej...

stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: stary123 » pt gru 14, 2007 14:24

Musze wymienić koło pasowe na alternatorze (jest ze sprzegiełkiem, a przynajmniej było kiedyś bo teraz jest tak zatarte, że ani drgnie) - mam pytanie: czy żeby je ściągnąć muszę wyciągać alternator?? czy może da radę ściągnąć je bez wyciągania alternatora??


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz gru 16, 2007 22:11

Radzę odkręcić altek bedzie ci o niebo lepiej odkręcic to sprzęgiełko, altek mocowany jest tylko na 2 śrubach i łatwo do nich podejść. Tak na silniku nie za bardzo podejdziesz z kluczem do tego sprzęgiełka.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » sob sty 12, 2008 16:13

szatanek pisze:Radzę odkręcić altek bedzie ci o niebo lepiej odkręcic to sprzęgiełko, altek mocowany jest tylko na 2 śrubach i łatwo do nich podejść. Tak na silniku nie za bardzo podejdziesz z kluczem do tego sprzęgiełka.
Ja wlasnie zablokowalem kluczem kolo pasowe ale niestety zaczel sie obraca caly wirnik i teraz nie mam pojecia jak zablokowac rolke... Wydaje mi sie, ze powinien byc jakis klucz gwiazdkowy do zakladania w rolke (taki z duza iloscia zabkow na obwodzie), tylko jaki??

Moze ktos mi napisze gdzie takie cos dostac.


Pozdrawiam,

Rafał

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob sty 12, 2008 19:24

Tak kolego jest do tego spacjalny klucz, mozna go dostac w sklepie z narzędziami spacjalnymi, nie wiem ile moze kosztowac. Radziłbym Ci jednak podjechać do jakiegoś serwisu zajmującego sie regeneracją rozruszników i alternatorów i za browara podejrzewam ze Ci to odkręcą, bo w zwykłych warsztatach samochodowych mogą nie miec takiego klucza. Ja właśnie tak robiłem.



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » ndz sty 13, 2008 00:16

Dzieki za informacje. Zjezdzilem dzisiaj polowe sklepow w miescie i nic nie znalazlem. Bede musial sie udac tropem naprawiczy alternatorow :)


Pozdrawiam,

Rafał

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » śr lut 27, 2008 21:34

odnosnie tego koła pasowego z AFN-a do 1Z-eta czy napinacz stary zostaje? czy wywalamu całkiem i co z paskiem? bo chciałbym przerobic bo drazni mnie ten napinacz w !Z-cie pozdrawiam



kot_ik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 05, 2007 01:18
Lokalizacja: Lublin

napinacz paska wielorowkowego czy kółko alternatora?

Post autor: kot_ik » pt lis 07, 2014 19:52

u mnie w AFN-ie jest alternator valeo 90A o oznaczeniu 028 903 029 D - jaki numer ma mieć sprzegielko (kolo alternatora) pasek na 5 rowków.... ze zdjecia powyzej nie ma takiego numeru alternatora ....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości