Rude wyłazi!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tosla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 20:08
Lokalizacja: Olsztyn

Rude wyłazi!

Post autor: tosla » pn cze 27, 2005 08:31

Witajcie!
Od niedawna jestem posiadaczem jedenastoletniej trójki kombi i mam jedno pytanie.
Czy często się zdarza, aby rdza pojawiała się na drzwiach w okolicach tylnych szyb, u góry, dokładnie pod paskiem dzielącym tylną szybę. Jaka może być przyczyna i jak z tym walczyć. :crazy:
Sa tam takie burchle i widać, że coś się dzieje.
Dzięki za pomoc!


Tomek

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn cze 27, 2005 11:14

Blacharz :grin: Mi tez lekko wychodzi bo poprzedni właściciel obil drzwi i tylko czymś przesmarował i teraz wychodzi i tez daje do blacharza na dniach :bigok:



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pn cze 27, 2005 13:35

tylnia klapa w mk3 to pierwsze miejsce gdzie pojawia sie rdza :-)
ja dopiero odebrałem auto od blacharza , i jestem zadowolony , za szpachel + lakierke (3 całe elementy + kilka punktów) + pognieciony błotnik zapłaciłem 250 zł , a różnicy w kolorze wcale nie widać
także myśle , że nie warto czekać tylko robić odrazu bo potem jest o wiele więcej roboty



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » pn cze 27, 2005 13:37

Tam wyłazi rdza bo to jedyny element w mk3 bez ocynku... i wzystko :bigok:



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pn cze 27, 2005 14:09

Marihuana Man pisze:Tam wyłazi rdza bo to jedyny element w mk3 bez ocynku... i wzystko :bigok:
hmm to dlaczego moja klapa jest w idealnym stanie a puchną mi progi z obu stron :kac: ?
tak w ogóle to mk3 był ocynkowany? nie wiedziałem nawet



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » pn cze 27, 2005 22:01

adas01 pisze:
Marihuana Man pisze:Tam wyłazi rdza bo to jedyny element w mk3 bez ocynku... i wzystko :bigok:
hmm to dlaczego moja klapa jest w idealnym stanie a puchną mi progi z obu stron :kac: ?
tak w ogóle to mk3 był ocynkowany? nie wiedziałem nawet
Tak golfy miały ocynk , nowsze modele nawet i klape miały w ocynku
A co do twoich progów to może coś z nimi było robione?? a nawet jak nie to pierwsze miejsca najbardziej stykające się z wilgocią , solą i kamieniami



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » wt cze 28, 2005 11:27

adamo122 pisze:tylnia klapa w mk3 to pierwsze miejsce gdzie pojawia sie rdza :-)
ja dopiero odebrałem auto od blacharza , i jestem zadowolony , za szpachel + lakierke (3 całe elementy + kilka punktów) + pognieciony błotnik zapłaciłem 250 zł , a różnicy w kolorze wcale nie widać
także myśle , że nie warto czekać tylko robić odrazu bo potem jest o wiele więcej roboty
250 to w sumie niewiele dales. Ja dzis bylem u blacharza i mi krzyknal za tylka klape oraz dwa punkty na drzwiach 350:/ ale chyba bede szukal dalej.Moze cos taniej znajde



Gacek- Marek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 22, 2005 21:58
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Gacek- Marek » wt cze 28, 2005 12:41

na 100% były robione Twoje drzwi w nim nie ma prawa wyłazić rdza ale nic nie zrobisz chyba ze przed kupnem uzyjesz miernika do pomiaru grubosci lakieru wtedy wszystkie nawet te najlepsze roboty blacharskie wyjda ...Pozdrawiam



festa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 15, 2004 18:17
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: festa » wt cze 28, 2005 18:21

adamo122 pisze:tylnia klapa w mk3 to pierwsze miejsce gdzie pojawia sie rdza :-)
ja dopiero odebrałem auto od blacharza , i jestem zadowolony , za szpachel + lakierke (3 całe elementy + kilka punktów) + pognieciony błotnik zapłaciłem 250 zł , a różnicy w kolorze wcale nie widać
także myśle , że nie warto czekać tylko robić odrazu bo potem jest o wiele więcej roboty


za tanio tyle to kosztuje lakier i inne potrzebne materiały.litr perły to 420 zł.Mnie malowal to policzyl lakier 0,5 l i inne szpachle papier ,tasmy i 100 za element .Malowalem 3 elementy.to mnie wyniosło 600



Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » wt cze 28, 2005 19:00

jak byłem w Lubinie po swojego to jak oglądałem to co drugi golf miał pęcherze pod uszczelką w tylnich drzwiach więc to nie jest chyba wina tego że było coś robione juz
a klape dzisiaj sam robiłem jedyny koszt to 45gr za 4 śruby od listwy były tak pordzewiałe ze musiałem rozwiercać, reszte gratów miałem juz :grin:



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » wt cze 28, 2005 21:10

Gacek- Marek pisze:na 100% były robione Twoje drzwi w nim nie ma prawa wyłazić rdza ale nic nie zrobisz chyba ze przed kupnem uzyjesz miernika do pomiaru grubosci lakieru wtedy wszystkie nawet te najlepsze roboty blacharskie wyjda ...Pozdrawiam
nie sadze by byly robione bo bryczka z niemiec przyjechala a tam raczej nikt nie bawi sie w skladanie do kupy szrotow. Choc niewykluczone ze dziadzio od ktorego zakupilem bryke gdziesz przywalil...



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt cze 28, 2005 22:13

u mnie to aż dziwne na dzwiach nad listwą 3 cm . pojawiła się rdza w wielkości dwóch 5-cio złotówek , a tylnia klapa to standart



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » śr cze 29, 2005 09:05

W mojej mk III mam trochę rdzy nad tablicą rejestracyjną nad tym plastikiem małe gdzieś 1 cm ale napewno bedzie rosła jak się jej nie zniszczy (cholerna rdza), i miałem rdzę na dole koło nadkola ale to juz zrobione w ASO VW i jest super. Ale co mnie zaskoczyło to wydrapałem dziurę w drugim moim ale mk II wielką dziurę w nadkolu od środka, wielka jak jabłko i jak tylko tam się pojawiła rdza? a potem taka wielka dziura? Dobrze ze jest to od środka i z zewnątrz tego nie widać he he , ta mk II ma 19 lat a blacha jest poprostu super a nic napewno nie było robione przy niej bo to auto jest z pewnych rąk. Dziś zamieszczę foto jaka dziura wyleciała w środku auta. :pub:



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » śr cze 29, 2005 13:45

festa pisze:
adamo122 pisze:tylnia klapa w mk3 to pierwsze miejsce gdzie pojawia sie rdza :-)
ja dopiero odebrałem auto od blacharza , i jestem zadowolony , za szpachel + lakierke (3 całe elementy + kilka punktów) + pognieciony błotnik zapłaciłem 250 zł , a różnicy w kolorze wcale nie widać
także myśle , że nie warto czekać tylko robić odrazu bo potem jest o wiele więcej roboty


za tanio tyle to kosztuje lakier i inne potrzebne materiały.litr perły to 420 zł.Mnie malowal to policzyl lakier 0,5 l i inne szpachle papier ,tasmy i 100 za element .Malowalem 3 elementy.to mnie wyniosło 600
w gdańsku kosztowałoby mnie to jakieś 600 zł, ale ja to robiłem na wsi , a dokładnie to szpachel + lakierka drzwi od listwy w dół , szpachel + lakierka tylnia klapa cała , tylny błotnik był pognieciony (szpachel + lakierka) , progi przy kołach (szpachel + lakier) , plus oczywiście polerka całego
a materiały nie są takie drogie bo mądrzy lakiernicy nie kupują tego w normalnych sklepach , mam kuzyna lakiernika który kupuje lakier nawet na strzykawki :-) za grosze , a szpachel w małych wiaderkach i wychodzi ich to grosze , tylko oczywiście klientowi powiedzą co innego
:pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości