Zarowki H4 Philips X-Treme Power +80% - jaka o nich opinia?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pt paź 26, 2007 08:44

Lipek81 pisze:Przekaźnik sam w sobie nie jest urządeniem podnoszącym napięcie, a już na pewno nie jest tak, jak pisał szatanek, że tak przekaźnik podniósł napięcie, że aż się żarówki popaliły.
zapewne chodziło w skrócie o to, że instalacja na przekaźnikach przyczyniła się do wzrostu napięcia na żarówkach, ale można kłócić się o pojedyńcze słowa, na pewno przyniesie to cenne informacje autorowi wątku :crazy:


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt paź 26, 2007 10:39

adas01, pięknie uchwyciłeś istotę tego problemu :)


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

valerio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: czw gru 14, 2006 14:35
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: valerio » pt paź 26, 2007 11:08

może wsadzić w instalacje regulator napięcia taki jak kiedyś stosowano do podłączenia tv np. na wsiach gdzie co dom to spawacz :grin:


valerio

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt paź 26, 2007 14:27

osobiście preferuję żarówki (halogenowe) +30% bo żyją długo nawet z przekaźnikami (napięcie na żarówce około 14V) a są w cenie normalnych żarówek.

Żarówki typu GT150 (czyli +50% światła więcej, czy +80%)) żyją krócej ponieważ ilość i kolor światła biorą się z tego, że włókno jest dużo krótsze niż w standardowej żarówce (55W) i rozgrzewa się do wyższej temperatury. Znajomym padają takie żarówki średnio po roku świecenia (przebieg rzędu 15kkm).

Oczywiście brudne bańki żarówek wpływają na czas świecenia (a właściwie bardzo go skracają).



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt paź 26, 2007 16:06

Lipek81 pisze:wiesz w ogóle jak działa przekaźnik i po co służy?
Wyobraź Sob ie, że wiem.
Lipek81 pisze:Polecam - zrób sobie nawet na biurku eksperyment - zasilacz, prostownik lub jakieś aku i podłacz pod to żarówkę - zmierz napięcie. Potem zrób to samo, tylko przez styki przekaźnika, a cewkę przekaźnika podłacz pod te samo zasilanie co żarówkę - a potem się pochwal, o ile podniosłeś napięcie na żarówce.
Oczywiście, że się nie zmieni.
Lipek81 pisze:. Dużo lepiej kontaktujące styki przekaźnika powodują mniejszy spadek napięcia niż na manetce - i tym samym polepszenie napięcia na żarówce - ale to tylko w takiej sytuacji jego zastosowania.
A o czym my tutaj mówimy? O rybach? Cała dyskusja dotyczy instalacji w golfie który fabrycznie nie posiada prtzekaźników. Zamontowanie ich da w efekcie wyższe napięcia na żarówkach. Dotatkową zaletą takiej instalacji jest odciążenie styków manetki, wyłącznika świateł. Prąd który pobiera żarówka idzie przez styki robocze przekaźnika, przez wyłącznik tylko prąd sterujący cewką (baardzo mały).

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 16:08 ]
P.S.
Przekaźnik sam w sobie napięcia nie podnosi, ale powoduje że będzie ono wyższe przy odbiorniku niż w instalacji bez niego.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt paź 26, 2007 16:46

Kolego falla_x sprawdz sobie napięcie na zarówkach gdy w instalacji nie ma przekaźników i gdy są przekaźniki. Moge sie załozyc ze z przekaźnikami napięcie będzie wyższe o 1,5-2V. Gdyby tak nie było to nie było by zadnego efektu z zakładania przekaźników. Bo po zastsosowaniu przekażnika napięcie omija włącznik i leci bespośrednio z dodatniego bieguna do żarówki, wiadomo mniejsze straty większe napięcie u celu. I nie mówcie mi ze w nowszych samochodach zarówki nie palą sie szybciej niz z starych rzęchach gdzie nizsze napięcie zasila żarówki. To jest logiczne i proste jak budowa cepa zarówka zasilana napięciem 10,5V będzie świecic napewno dłuzej niz zarówka zasilana napięciem 13V. Więc nie mówcie ze przekazniki sie nie przyczyniają jednak do spadku zywotności żarówek, no ale oczywiscie zalet w tym przypadku jest więcej niz wad.

[ Dodano: 26 Paź 2007 16:54 ]
Napewno macie racje z tym ze po wymacaniu zarówek palcami mogą sie one szybciej spalic. Ale wiedzcie o tym ze w przypadku i tak juz wyzyłowanych zarówek x-treme power, podniesienie napięcia skróci ich zywotność. I nie porównujcie instalacji z zasilaczem i przekaźnikiem do instalacji samochodowej gdzie na włączniku naprawde są spore straty napięcia, szczególnie i starszych autach.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2007 16:48 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt paź 26, 2007 19:09

szatanek pisze:Kolego falla_x sprawdz sobie napięcie na zarówkach gdy w instalacji nie ma przekaźników i gdy są przekaźniki. Moge sie załozyc ze z przekaźnikami napięcie będzie wyższe o 1,5-2V. Gdyby tak nie było to nie było by zadnego efektu z zakładania przekaźników. Bo po zastsosowaniu przekażnika napięcie omija włącznik i leci bespośrednio z dodatniego bieguna do żarówki, wiadomo mniejsze straty większe napięcie u celu. I nie mówcie mi ze w nowszych samochodach zarówki nie palą sie szybciej niz z starych rzęchach gdzie nizsze napięcie zasila żarówki. To jest logiczne i proste jak budowa cepa zarówka zasilana napięciem 10,5V będzie świecic napewno dłuzej niz zarówka zasilana napięciem 13V. Więc nie mówcie ze przekazniki sie nie przyczyniają jednak do spadku zywotności żarówek, no ale oczywiscie zalet w tym przypadku jest więcej niz wad.

[ Dodano: 26 Paź 2007 16:54 ]
Napewno macie racje z tym ze po wymacaniu zarówek palcami mogą sie one szybciej spalic. Ale wiedzcie o tym ze w przypadku i tak juz wyzyłowanych zarówek x-treme power, podniesienie napięcia skróci ich zywotność. I nie porównujcie instalacji z zasilaczem i przekaźnikiem do instalacji samochodowej gdzie na włączniku naprawde są spore straty napięcia, szczególnie i starszych autach.
nie musze sprawdzac bo wiem ile bylo przed i po zalozeniu przekaznikow i ty zapewne tez wiesz jakie wartosci uzyskuje sie po zastosowaniu przekaznikow , bylo 10,5v jest 13,5v jasna sprawa ze zarowki sa bardziej wysilone przy takim napieciu i beda zyly kruej, przeciez to normalne i nie trzeba tu jakiegos speca czy filozofowania zeby to stwierdzic zarowki 80+ sa rewelacyjne i o Wiele lepsze niz GT150 wiec polecam, moze i sa ogulnie same w sobei bardziej wysilone i przekazniki tez napewno nie wydluzaja ich zywotnosci ale to napewnoniema nic w spolnego z ich spaleniem sie u mnie w aucie, tak jak mowilem przyczyna byla zupelnie inna

wiec powiem tak chesz kupic gt150 to zastanow sie nad xtrme troche drozsze ale wartej tej ceny


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » pt paź 26, 2007 22:21

moze troche wyjasniem :
żarówki GT130, GT 150, vision plus, Silverstar, x-treme power, itd mają standartową moc czyli 60/55W

Napięcie nominalne: Napięcie przy którym żarówka jest używana, np. 6V, 12V, 24V

Napięcie znamionowe: Napięcie, na jakie została zaprojektowana żarówka. Dla żarówek reflektorowych przeznaczonych do samochodów osobowych wynosi ono 13,2V

Zmiana wartości napięcia tylko o 5% powoduje około dwukrotną zmianę żywotności żarówek. Dlatego ten sam typ żarówki stosowany w różnych samochodach (gdzie napięcie w instalacjach wynosi np. 13,8V i 14,4V) może wykazywać bardzo różną trwałość. Ponadto żywotność żarówek maleje, gdy samochód jest eksploatowany na wyboistych drogach (wstrząsy podczas jazdy). Także strumień świetlny żarówek zależy dość mocno od napięcia, dlatego nawet małe spadki napięcia w instalacji elektrycznej samochodu, np. spowodowane brudnymi, zaśniedziałymi połączeniami (klemy akumulatora, konektory żarówek, połączenia alternatora) mogą osłabiać jasność świecenia reflektorów (zauważalne w nocy).

żarówki dające więcej światła:
Philips Premium +30%

Osram Super +30%

Narva Range Power +30%

Tungsram Mega Light +30%

Philips Vision Plus +50%

Osram Silverstar +50%

Tungsram Mega Light +60%

itd
Żarówki ze skróconym żarnikiem, który powoduje silniejsze skoncentrowanie światła (zwiększenie strumienia odpowiednio o 30, 50 czy 60%) w obszarze ok. 75 m przed samochodem, przy krawężniku jezdni. Sugerowane oznaczeniem zwiększenie całkowitego strumienia świetlnego byłoby oczywiście niezgodne z regulacjami europejskimi. Jednak skrócenie żarnika powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek. Aby temu zaradzić do gazu halogenowego wypełniającego bańki żarówek dodaje się ksenonu. Jednak nie ma on tutaj nic wspólnego ze świeceniem. Praktycznie żarówki tego typu świecą wyraźnie jaśniej niż zwykłe i lepiej oświetlają drogę. Philips Vision Plus posiadają ponadto bańkę pokrytą częściowo niebieskim filtrem, natomiast Osram Silverstar bańkę pokrytą od góry srebrną powłoką, która powoduje że żarówka jest mało widoczna na tle odbłyśnika reflektora. Oba te typy dają ponadto zwiększony o kilkanaście m zasięg światła na drodze.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
żarówki do jazdy w złych warunkach atmosferycznych:
Philips Allweather

Philips Gold

Osram Allseason

Osram Allseason +30%

Narva Azurro

Tungsram All Day

itd
Żarówki posiadające bańkę pokrytą specjalnym filtrem, powodującym emisję żółtawego światła, dającego wyraźnie lepsze oświetlenie drogi w złych warunkach atmosferycznych (mgła, deszcz, śnieg). Philips Allweather emitują żółtawo-fioletowe światło. Philips Gold posiadają gęstszy filtr, niż Allweather, dają bardziej żółte światło, ale i o mniejszym strumieniu. Osram Allseason produkowane są w wersji zwykłej i +30%. Emitują jasnocytrynowe światło.

Żarówki tego rodzaju nadają się doskonale do reflektorów przeciwmgłowych posiadających biały odbłyśnik i szyby. W reflektorach głównych dają natomiast gorsze oświetlenie drogi podczas dobrej przejrzystości powietrza, niż żarówki typu +30%. Jednak filtr żółty osłabia strumień światła i aby temu zaradzić zwiększa się strumień świetlny emitowany przez żarnik, co powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

“Blue”; dające białe światło:
Philips Blue Vision

Osram Cool Blue

Narva Range Power Blue 30%

Tungsram Super Blue

itd
Żarówki posiadające bańkę pokrytą specjalnym niebieskim filtrem, powodującym emisję bielszego niż w przypadku zwykłych żarówek światła, dającego lepsze oświetlenie drogi w normalnych warunkach atmosferycznych. Oko ludzkie jest przyzwyczajone do naturalnego światła słonecznego, które jest odbierane jako białe. Oświetlenie żarówkami typu „blue” powoduje lepsze spostrzeganie znaków drogowych i mniej męczy wzrok kierowcy. Jednak filtr niebieski osłabia strumień światła i aby temu zaradzić zwiększa się strumień świetlny emitowany przez żarnik , co powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek. Żarówki BV są także produkowane jako pozycyjne 5W, ponieważ zwykła żarówka wyróżniałaby się żółtawym odcieniem na tle „białej” halogenowej.


zapraszam do obejżenia mojego nowego nabytku, Nowe fotki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2140557#2140557

tutaj moje byłe cacuszko:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127275

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » pt paź 26, 2007 22:52

falla_x pisze:xtrme troche drozsze ale wartej tej ceny
a moim zdaniem żadne żarówki kosztujące tyle nie są warte ;)
x-treme H4 ~ 80 zł

a

reflektory 2xH1 z allegro, które dziś zamontowałem - 180zł + 36 zł na dobre, "normalne" żarówki H1
potem żarówki po 9 zł (dla przykładu, dziś kupiłem na shellu osram h1 za 8.99) - świecą po prostu rewelacyjnie w porównaniu do H4 philips premium (norma ECE dla H4-1000 lumenów, dla H1-1500 lumenów, żeby nie wiem co, to porządne H1 będą świecić lepiej niż porządne H4, nawet jeśli temperatura barwowa H4 będzie "fajniejsza")

okoG60, zapomniałeś podać źródło :P
http://felicia.autokacik.pl/pages/zarowki/zarowki.htm


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » sob paź 27, 2007 00:14

adas01 pisze:okoG60, zapomniałeś podać źródło :P
sorki


zapraszam do obejżenia mojego nowego nabytku, Nowe fotki:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2140557#2140557

tutaj moje byłe cacuszko:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127275

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob paź 27, 2007 14:37

Chętnie bym wypróbował te x-treme ale niestety w wersji H1 nie wystepują :( , choć moze za jakis czas sie takie pojawią ??



Awatar użytkownika
Dyziek27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt cze 05, 2007 21:36
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Post autor: Dyziek27 » czw sty 03, 2008 15:19

A może ktoś nie chce H1+H1 albo tak jak ja zmienił sobie je na H4 :) własnie kupiłem te x-treme (na allegro z wysyłka 67zł kpl.) więc juz niedługo będę mógł napisać czy faktycznie sa takie dobre... podejrzewam, że tak :D



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » czw sty 03, 2008 18:28

Dyziek27 pisze:A może ktoś nie chce H1+H1 albo tak jak ja zmienił sobie je na H4 :) własnie kupiłem te x-treme (na allegro z wysyłka 67zł kpl.) więc juz niedługo będę mógł napisać czy faktycznie sa takie dobre... podejrzewam, że tak :D
wydaje mi sie ze zawiedziony nie bedizesz , a jesli jeszcze masz swiatla na przekaznikach to jzu bedizesz mial dzien w nocy :)

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 5:31 pm ]
adas01 pisze:reflektory 2xH1 z allegro, które dziś zamontowałem - 180zł + 36 zł na dobre, "normalne" żarówki H1
a powiedz mi jak ci swieca te lampiony co kupiles na allegro po 90zl ?? bo tez sie przymiezam do kupna h1 i niwe iwem czy brac te z allegro jakiej firmy kupiles ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » czw sty 03, 2008 21:56

a powiedz mi jak ci swieca te lampiony co kupiles na allegro po 90zl ?? bo tez sie przymiezam do kupna h1 i niwe iwem czy brac te z allegro jakiej firmy kupiles ?
_
gdzieś się rozpisałem o nich już raz, ale proszę bardzo:
firma: DJ Auto
założyłem, nast. dnia pojechałem do SKP, pan ustawił światła bez problemów, granica światłocienia przy podjechaniu pod mur nie jest idealna (nie jak żyletka), ale dobrze widoczna, bez plam czy smug powyżej niej
oświetlenie drogi i pobocza jak dla mnie bdb, na krótkich nocą w normalnych warunkach atmosferycznych da się jeździć 120kmh bez obaw o słabo widoczne niespodzianki
na szkle jednego reflektora był jeden malutki bąbelek powietrza średnicy 1mm, ogólnie rozrzut światła wygląda na prawidłowy zarówno z samochodu jak i z 13. piętra - obejrzałem sobie dokładnie, gdy żona jeździła :)
na drodze nikt mi nie mruga, że go oślepiam
długie świecą bardzo porządnie, po ich włączeniu na 200-250m przed autem absolutna jasność

musiałem wywalić tylko gumki do odpowietrzania - z gumkami parowały, po ich wywaleniu nie parują - po prostu gumki o coś zaczepiały
sprawdzałem po ok. miesiącu, czy aby nic się nie topi pod przykrywką - żadnych zmian, wszystkie elementy były na swoim miejscu

ogólnie zrobiłem z tymi lampami już z 5000km, z czego pewnie ze 2000 w nocy i w końcu dojeżdżam do celu bez bolących oczu (od wytrzeszczania)

nie mam porównania z oryginalnymi H1+H1 od helli, ale upgrade w stosunku do oryginałów H4 jest ogromny - śmigam ze wszystkimi czterema żarówkami H1 philips premium - do kupienia za ~8.50zł w auto-lamp pabianice lub ~12zł na stacjach benz.

aha, mam zrobioną instalację na dwóch przekaźnikach wg. pomysłu z FAQ forum - wersja uproszczona, niby na czterech lepiej itepe itede, ja z braku czasu nic nie poprawiałem, wszystko jest ok w wersji na dwa (czyli jeden przekaźnik na krótkie, drugi na długie)


był mk3, jest prawie mk4

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości