mk3 1.9TDI 90KM na 130KM

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
VW_Marcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 13:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: VW_Marcin » sob cze 25, 2005 15:17

Udało się załatwić tokarza który wytoczył szybko coś takiego ( nie pytajcie o cenę :grrr: )
Byłem dzisiaj na hamowni i ........ normalnie chyba wstyd pisać, no ale przynajmniej teraz już wiem na 100% co mam.
Bardzo polecam wizytę w Kosakowie na hamowni.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob cze 25, 2005 16:05

podjedź do kogos kto ma pojecie żeby Ci zrobił soft do tego auta, bo tam jest pewnie nieźle namieszane i wywal ten 'wentylator' :P

Ale serie chociaz trzyma ??


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Koolas
GolF UseR
GolF UseR
Posty: 261
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 13:59
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Koolas » sob cze 25, 2005 19:05

no dobra nie bądz taki zagadkowy i powiedz ile masz :?:
"poka, poka co masz pod maska" ;)
przeciez wiemy ze nie Ty to wstawiałes wszystko (wentylatorki) wiec mozesz chyba powiedziec ile wyszlo...


[url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r3.fodey.com/16ca283f31d0e4e2bb49d6596ec5f09b4.1.gif[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129724]JETTA[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=31624&postdays=0&postorder=asc&start=0]Golf 2[/url]

Awatar użytkownika
VW_Marcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 13:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: VW_Marcin » sob cze 25, 2005 20:23

Na seryjnym ma 96 KM.

Ten "powerbox" wywalę (to jest analogowy - podobno niewiele mozna w tym pozmieniac a i tak zgubi za jakiś czas wszystkie ustawione wartosci - tak powiedzieli), chlopaki z Kosakowa jak najbardziej mogą mi zmodyfikować soft w module (okolo 118-120 KM powinien wtedy miec :satan: ), no to teraz trzeba zebrac fundusze.

O stożku to samo powiedzieli - "WYWAL GO !!, bo w TDI i tak to Ci nic nie daje a nawet może jest gorzej, poza tym szkoda turbiny"



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob cze 25, 2005 22:58

Jak jest w serii 96ps to jest w normie - VW z reguły daje gift od fabryki, co do powerboxa to jest nieporozumienie - powerbox generalnie tylko pogarsza osiagi auta. ze wzgledu na sposób działania - zwiększa dawkę paliwa, oszukując ECU, efektem tego są notoryczne notlaufy, czyli skutek odwrotny do zamierzonego.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
VW_Marcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 13:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: VW_Marcin » sob cze 25, 2005 23:11

W tryb awaryjny na szczescie nie wchodzi. Coś tam dał w osiągach, ale szczerze mówiąc spodziewałem się trochę wiecej. Podczas jazdy, jak mam wcisiety pedał w podłogę i przełącze na "powerbox" to czuć że zaczyna lepiej iść, ale to jeszcze nie to co bym chciał.

ps. może ktoś chce kupić "powerbox" odemnie ?? :hmm:



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob cze 25, 2005 23:17

Bo niewiele to moze dac - powerbox nie jest w stanie bezpośrednio wysterowac turbiny, tak jak to mozna zrobić softem - zysk rzedu 10ps to max. a i cuda wychodza na hamowni - charakterystyka mocy i momentu na boxie wygląda tak, że wiekszość jest skłonna go wyjąc.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
VW_Marcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 13:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: VW_Marcin » sob cze 25, 2005 23:46

Zawsze te 8 KM więcej :grin:
Charakterystyka akurat wyglądała normalnie, jak na serii, tyle że kapinkę "wyżej".
Hamowałem go jeszcze przy włączonym "powerboxie" z (nie wiem jak to określić) natryskiem na intercooler ???? (tak to chyba można nazwać, bo coś takiego jeszcze poprzedni właściciel wymyślił) - prawie żadnej zmiany, i tu się dziwie bo jednak powinno chyba coś dać bardziej schłodzone powietrze (gęstość)



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz cze 26, 2005 00:25

Ale te pare koni wiecej niestety nie jest za darmo - box wpływa tylko na wielkośc dawki paliwa, pozostałe parametry pozostają bez zmian - teoretycznie zmienia się ciśnienie doładwania, spowodowane wieksza dawką paliwa, która daje wiekszą predkość gazów wylotowych, jednak ECU monitoruje to ciśnienie i wprowadza na bierząco korektę, otwierając zawór upustowy spreżarki, lub wysterowujac kierownice powietrzne - problem jednak stanowi bezwładność z jaką pracuje zawór i kierownice - efektem natomiast jest notlauf wynikajacy z chwilowego przepompowania sprężarki.
W przypadku zmiany softu nie ma tych problemów - bo jesteśmy w stanie wpłynąć na wiekszość parametrów - w tym na ciśnienie doładowania.

Natrysk na IC :kac: - woda czy alkohol???

Widzę że poprzedni właściciel mocno się nudził i nawymyślał sporo 'patentów' idea jak najbardziej słuszna ale chyba jednak nie w tym aucie :grin: .

Ja na Twoim miejscu doprowadził bym auto do serii i rozpoczął modyfikacje od nowa, tyle że z głową. Z drugiej strony wygląda na to że auto raczej jest zadbane i może stanowić niezłą baze do tuningu, czego Ci zycze :)


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » ndz cze 26, 2005 00:31

A, i jeszcze jedno - auto stoi na 16" - wiec i straty mocy są duzo wieksze niz na seryjnym ogumieniu - de facto może byc wiecej niz te 96ps


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » pn lip 11, 2005 11:40

VW_Marcin pisze:Zawsze te 8 KM więcej :grin:
Charakterystyka akurat wyglądała normalnie, jak na serii, tyle że kapinkę "wyżej".
Hamowałem go jeszcze przy włączonym "powerboxie" z (nie wiem jak to określić) natryskiem na intercooler ???? (tak to chyba można nazwać, bo coś takiego jeszcze poprzedni właściciel wymyślił) - prawie żadnej zmiany, i tu się dziwie bo jednak powinno chyba coś dać bardziej schłodzone powietrze (gęstość)
Natrysk na IC (o ile jest prawidłowo zrobiony) pomaga gdy temp powietrza w układzie jest wysoka, czyli już po butowaniu... Na hamowni gdzie auto robi "rundkę" obrotomierzem tylko na jednym biegu i na dodatek dostaje nawiew, natrysk nic Ci nie da na wykresie.
Jeżeli w serii wyszło 96 koni i wykres nie jest pofalowany to wskazuje, że masz dość zdrowy egzemplarz. Wywal mu tego boxa, bo to jest słabe rozwiązanie. Jeżeli chcesz więcej mocy to zrób przynajmniej porządny soft i nie gotowca a najlepiej robiony pod Ciebie i pod Twoje auto. Wtedy wyciągniesz optymalnie moment, a auto nie będzie dymiło. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę dać Ci adres gdzie to zrobić w 3mieście...


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

Awatar użytkownika
Pieniu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:41
Lokalizacja: Czę100chowa
Kontakt:

Post autor: Pieniu » wt lip 12, 2005 14:20

ja polecam Compsport z Bielska Białej, hamuja fury w krakowie i robia wszystko za mała kase.pozdrawiam


Docieplenia, ogólne roboty remontowo budowlane!!!

Awatar użytkownika
ludzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 10, 2005 23:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: ludzi » wt lip 12, 2005 18:21

Firm w kraju jest kilka gdzie mozna to dobrze zrobić. Kwestia tylko czy opłaca się później jechać za każdym razem przez pół kraju, jeżeli chce się coś zmienić w sofcie...


[url=http://www.dieselteam.pl/][img]http://www.dieselteam.pl/logo/logo_forum_inv.jpg[/img][/url]
Golf IV TDI powered by Chiptec
Koni Sport, Weitec

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości