Ogrzewanie tylen szyby. Na jakiej zasadzie dziala?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ogrzewanie tylen szyby. Na jakiej zasadzie dziala?

Post autor: Włochaty » pt paź 19, 2007 19:14

nurtuje mnie temat ogrzewania tylnej szyby, moze ktos wie na jakiej zasadzie dziala?
we wlaczniku sa 4 kable, 2 ciensze sa od zasilania zarowki w srodku, a dwa grubsze od tyllnej szyby? jezeli wlaczamy to zapala sie zarowka zewnetrzna i prad plynie od jednego grubszego kabla do masy z zarowki srodkowej. Podlaczjac miernik szeregowo po szybe nie uzyskalem paradu a jedynie naiecie, dlaczego? moze mi to ktos wyjasnic?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 19, 2007 19:32

nie rozumiem. Kabel żółto czarny gruby to plus po stacyjce, włącznik puszcza z niego prąd na zielono biały ktorym leci do szyby. Masę szyba ma z tyłu do blachy.
Cienki brążowy to masa żarówek, szaro niebieski plus do środkowej żarówki. Jeśli mierzyłeś napięcie na kablach grubych przy włączonym zapłonie i wyłączonej szybie to je masz - zmniejszone z powodu oporu grzałki szyby, jak włączysz włącznik to napięciu znika, bo to tak jakbyś miezył napięcie na jednym kablu przykładając styki miernika w odległości 1 cm.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt paź 19, 2007 19:37

czekaj , teraz nie wiem o co chodzi , do wyłącznika dochodzi kablem czarno-żółtym napięcie i wychodzi z wyłącznika biało-zielonym , a w wyłączniku masz dwie żarówki do podświetlenia i drugą do sygnalizacji włączenia ogrzewania szyby , szyba to normalna grzałka oporowa , tak samo jak spirala grzejna , nie wiem gdzie podłączałeś ten miernik prądu że nic Ci nie pokazało



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » ndz paź 21, 2007 11:42

Paweł Marek pisze:Kabel żółto czarny gruby to plus po stacyjce, włącznik puszcza z niego prąd na zielono biały ktorym leci do szyby
chodzi mi wlasnie o te wartosc tego pradu, jest mi potrzebna
miś fazi pisze:nie wiem gdzie podłączałeś ten miernik prądu że nic Ci nie pokazało
od szyby odpiolem jedna wtyczke, i wpiolem tam miernik szeregowo



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz paź 21, 2007 11:47

szeregowo ale z masa mysle ze podlaczyles i powinno byc tyle co na aku i nie pradu (A) bo miernik exploduje tylko napiecia (V)
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 11:49 przez norek111, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » ndz paź 21, 2007 11:57

norek111 pisze:szeregowo ale z masa mysle ze podlaczyles i powinno byc tyle co na aku i nie pradu bo miernik exploduje tylko napiecia
Szeregowo nie mierzy się napięcia!
Włochaty jeżeli masz zwykły multimetr cyfrowy to przełącz go na 20A (przełóż też czerwony kabel miernika w miejsce 20A) i zmierz prąd (szeregowo) miedzy wsuwką w szybie a kablem zielono-białym jak napisał Paweł Marek.
Jeżeli chcesz zmierzyć napięcie jakie masz na zasilaniu ogrzewania to przełącz miernik na V, włącz ogrzewanie szyby i zmierz napięcie miedzy masą a wsuwką szyby (powinno być tyle ile na aku).



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz paź 21, 2007 12:04

norek111 pisze:szeregowo ale z masa mysle ze podlaczyles i powinno byc tyle co na aku i nie pradu (A) bo miernik exploduje tylko napiecia (V)
Chyba się mylisz.
Amperomierz szeregowo mierzy prąd [A] - przewód z szyby i do masy.
Woltomierz równolegle mierzy napięcie [V]



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » ndz paź 21, 2007 12:04

wpiolem szeregowo miernik w jeden z przewodow ktory dochodzi do szyby i dlaczego nie pokazalo mi pradu?

[ Dodano: 21 Paź 2007 12:06 ]
okulik pisze:Amperomierz szeregowo mierzy prąd [A] - przewód z szyby i do masy.
czyli podpiac ze pod przewod i do blachy?



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz paź 21, 2007 12:07

napiecie to ja wiem jak sie mierzy kolego to byla tylko przenosnia taka moze sprawdzasz prad multimetrem na aku u siebie napisz jaki miales wynik pomiaru :pub:

[ Dodano: 21 Paź 2007 12:14 ]
podlacz pod ten kabelek zarowke 12V do masy i po sprawie jesli nie swieci to wylacznik albo kabelek rozerwany na klapie
Ostatnio zmieniony ndz paź 21, 2007 12:10 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » śr paź 24, 2007 23:19

dzieki panowie za pomoc, blad w tym wszystkim byl moj, bo podlaczalem dobrze tylko zrobilem wielkie glupstwo ze az szkoda pisac :crazy:



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw paź 25, 2007 10:51

pewno nie zmieniłeś wtyczek w mierniku :grin:



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » czw paź 25, 2007 21:36

pewno nie zmieniłeś wtyczek w mierniku
ale cicho ;p



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości