nie dziala

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
slonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt maja 29, 2007 01:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

nie dziala

Post autor: slonik » pt paź 19, 2007 12:43

Witam!
Wyciągając stare radio naruszyłem jakiś kabelek, który wydawało mi się, że wypadł z odpowiedniego gniazdka. Niestety myliłem się :( Coś pstryknęło w bezpiecznikach i od tego czasu radio nie działa :(
Który to będzie bezpiecznik? Z jakiś książek wyczytałem, ze prawdopodobnie 42 - wymieniłem go i nic ...
Pomóżcie :( Jazda w ciszy i w tym deszczu dobija mnie...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 20:31 przez slonik, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pt paź 19, 2007 13:23

jakie radio - orginał vw?
masz miernik lub probówkę na 12V żeby sprawdzić które napięcie nie dochodzi?



wolff
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 29, 2007 16:38
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Radio nie dziala pomocy!

Post autor: wolff » pt paź 19, 2007 13:30

Tez przypadkowo mialem kiedys zwarcie jak podlaczalem sibir adio.Dokladnie nie pamietam (jezeli chodzi o nr.bezpiecznika),ale z tego co pamietam to byl ten z tych najwiekszych na samej gorze(gorny rzad,chyba drugi od lewej strony).Jak nie znajdziesz to daj znac to sprawdze dokladnie i odpisze.Powodzenia.

[ Dodano: 19 Paź 2007 13:52 ]
Jeszcze takie cos znalazlem w swojej dokumentacji: Obrazek Obrazek


wolff

Awatar użytkownika
slonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt maja 29, 2007 01:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: slonik » pt paź 19, 2007 14:13

Radia wsadzałem 3 niefabryczne. Żadne od tej pory nie działa :( Ale np w vdo sieci sie lampka od panelu zeby go wyjąć (miga), ale radio nie dziala.
Dzieki za schemat, znalazlem go w wyszukiwarce i wlasnie sugerowalem sie bezpiecznikiem 42 wymienilem go na inny nowy 15, ale nic to nie dalo :(
Powiem tyle, ze póki nie odłaczyłem zwalonego radia to nie działało podświetlenie deski rozdzielczej. Odłączyłem radio i już działa. Podłączając inne też działa podświetlenie, ale nie działa już radio ehhh panowie pomóżcie bo dzisiaj czeka mnie trasa a tu i cb już mi nie działa i radio....zasnę...w ten deszcz ;(((
Powiem jeszcze tyle, ze w momencie złego podłączenia usłyszałem pstryk w bezpiecznikach....
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 14:15 przez slonik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » pt paź 19, 2007 15:28

przejrzyj wszystkie bezpieczniki i zobacz czy ktorys nie jest spalony.
W kostce radia powinienes miec napiecie na czerwonym i zoltym przewodzie, sprawdz czy jest. Jest tez jeden, ktory odpowiada za podswietlenie (sciamnianie wraz z deska rozdzielcza) ale nie pamietam koloru.
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2007 15:34 przez cinek2004, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości