Zaklejanie odprysków an szybach... bawil się w to ktoś?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Zaklejanie odprysków an szybach... bawil się w to ktoś?

Post autor: Viteq » czw paź 18, 2007 15:04

Mam na przedniej szybie odprysk autorstwa jakiegoś kamyczka, który prawdopodobnie komuś wyskoczył z pod kół. Chciałem się go pozbyć a szukam tańszych metod niż wymiana szyby. I znalazłem coś takiego:


Specyfik na allegro

Moje pytanie czy ktoś ma z takimi środkami jakieś doświadczenie, czy to prawda że odpryski znikają praktycznie bez śladu. A może ktoś to kupił zastosował i tylko upieprzył sobie szybę.... czekam na opinie.



Awatar użytkownika
Kazimir
Grupa Wielkopolska
Grupa Wielkopolska
Posty: 131
Rejestracja: sob lut 17, 2007 22:24
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: Kazimir » czw paź 18, 2007 15:22

Jeśli pozwoliszViteq, to dołączę się do tematu.Cena trochę wysoka :bajer:
Pytanie czy ten specyfik faktycznie działa :bajer:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images27.fotosik.pl/188/194a0404a4064a2e.jpg[/img][/url]
i LOVE DRIVE :)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 18, 2007 15:22

kol masz odprysk musisz się liczyć ze szyba prędzej czy pózniej do wymiany :bigok: ja juz doswiadczyłem tego teraz szukam szyby
własnie jestem w trakcie przegladania w goglach info na ten temat :bajer: owszem sa firmy kótre trudnia się klejeniem szyb likwidacja odprysków ale myslę że nie załatwi to sprawy a już na na pewno nie takie specyfiki jak przedstawiłes
Ostatnio zmieniony czw paź 18, 2007 15:23 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw paź 18, 2007 15:29

Nawet jest taka firma w Białymstoku, drobne odpryski niwelują bez problemu , maja jakieś kryteria czy coś ,że pęknięcie nie może być większe niż kilka milimetrów
Viteq pisze:Moje pytanie czy ktoś ma z takimi środkami jakieś doświadczenie, czy to prawda że odpryski znikają praktycznie bez śladu
ale na żadne specyfiki nie licz, to tylko wydawanie kasy



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 18, 2007 15:31




Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » czw paź 18, 2007 16:20

Tutaj sie tym zajmuja:
http://www.jaan.com.pl/autoglass/pl/uslugi/
Pytalem jak wymienialem szybe u siebie i podobno jest to porzadna technika, daja nawet gwarancje.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw paź 18, 2007 18:08

postanowiłem ze założę nówkę i ubezpieczam szyby 59 zł na rok



Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » czw paź 18, 2007 21:36

A ja właśnie próbuję oszczędzić, wiem że prędzej czy później szybę trzeba będzie wymienić bo jest już w jakimś stopniu osłabiona i łatwiej ją wykończyć (nawiasem mówiąc jaki to jest koszt? szyba + wymiana)

Wydaje mi się jednak ze ten odprysk jest w miarę niegroźny, niestety rzuca się w oczy i chciałbym uniknąć nieprzyjemności ze strony dociekliwych i bardziej skrupulatnych panów policjantów


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw paź 18, 2007 21:46

Viteq pisze:Wydaje mi się jednak ze ten odprysk jest w miarę niegroźny, niestety rzuca się w oczy i chciałbym uniknąć nieprzyjemności ze strony dociekliwych i bardziej skrupulatnych panów policjantów
Ale to że zakleisz nie zmienia faktu że policja i tak się może przyczepić. Mój wszagier miał dwa odpryski. Pytał się w firmie gdzie to naprawiają, cena takiej usługi ( 2 lub 3 odpryski) była niewiele niższa od wymiany szyby.

Z tego co się orientuję sam klej nie wystarcza, oni chyba lekko rozwiercają odprysk i uzupełniają klejem.



Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » pt paź 19, 2007 11:53

jhosef pisze:Ale to że zakleisz nie zmienia faktu że policja i tak się może przyczepić.
Wiem... ale im trudniej im to będzie zauważyć tym trudniej im się będzie do tego przyczepić.

Ostatnio ktoś z moich znajomych napomknoł ze w serwisach gdzie zaklejaja odpryski na szybach wystawiają jakiś papier, że robione przez serwis dzięki czemu policja się nie przyczepia.... to prawda?
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 14:06 przez Viteq, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości