Jak chłodniejszy niechce się przełączać na gaz.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak chłodniejszy niechce się przełączać na gaz.

Post autor: chosen » śr paź 17, 2007 23:21

Otóz ostatnio mam taki problemik(instalacja I generacji) Chodzi o to ze ostatnio mam taki problemik ze jak chłodniejszy samochód to dłuzej sie na gaz przełącza a jak raz mi zabrakło paliwka, bo mi wskaźik nawalił, to wcale się nie chciał przełączyć, i to mnie zirytowało, bo wczensiej przełączam przyciskiem, odrazu praktycznie jak przycisnolem się przełączał, a teraz zaswieci sie dioda ze przełączony ale nie chodzi tylko musze pare razy poruszac gazem i sie przełączy. Denerwuje to gdy silnik ma 50 stopni, przełączam na gaz , i czekam ze 3 sekundy az sie przełączy na biegu....co mzoe byc tego poowodem?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » śr paź 17, 2007 23:28

prawdopodobnie brudny parownik



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » czw paź 18, 2007 00:09

filterek wymianiany jakeis 8 tys km temu, a syf z parownika jakies 4 tys km temu...


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » czw paź 18, 2007 03:41

Tak jak mówi kolega, myślę że to wina parownika! Ale powiem szczerze że ja na Twoim miejscu bym się tym nie przejmował zbytnio bo nie wskazana jest dla silnika praca na gazie gdy zimny! Im cieplejszy motor tym lepiej! Ja na przykład gdy wyjeżdżam z rana jade cały czas na benzynie i przełączam na gaz dopiero gdy na wskaźniku od temp. wskoczy 70st., wówczas mam pewność że gaz jest już całkowicie odparowywany i że nie bedzie zapychał się wtrysk! Takie jest moje zdanie!


pozdraVWiam!!



MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » czw paź 18, 2007 07:24

chodź nie mam gazu i nic nie wskazuje na to bym mial to w jakim kolwiek moim aucie to moim zdaniem tak jak pisze kolega wyzej nie wskazana jest jazda, zapalanie silnika na gazie na zimnym silniku...wiec wyluzuj i sie ciesz ze wszystko jest ok u Ciebie i nie zajezdzasz silnika jezdzac na zimno na gazie. :hmm:



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » czw paź 18, 2007 15:59

ja wiem zawsze czekam az osiągnie 50 stopni czyt. pierwsze 3 km jade na benzynie ale chodzi o to ze raz mi zavrakło paliwa (przez bład wskaźnika) a on się nie chciał przełączyć na gaz i musialem stanac i wzywac koleszke zeby mi przywiózł wachę ..... I to jest dziwne, bo wczensniej tego nie było. NAwet jak Ciepły to dłuzej się na gaz przełącza.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 18, 2007 16:09

a jak już sę przełączy to wszystko ok? Nic cię nie niepkoi? Jakieś gaśnięcie czy nierówna praca silnika?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » czw paź 18, 2007 17:15

wlasnie o to chodzi ze chodzi idealnie na gazie, nic nie gasnie, obroty rowniutko 950 zadnych nie pokjących objawów...


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 370 gości