87 rok - Stare silniki nie miały kopa ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TomaszKRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2007 17:19
Lokalizacja: Kraków

87 rok - Stare silniki nie miały kopa ?

Post autor: TomaszKRK » wt paź 16, 2007 22:17

Witam, ponieważ od dłuzszego czasu jestem użytkownikiem Golf'a MK2 mam kilka pytań.
Wcześniej użytkowałem 1.6 Benzyna - od niedawna jestem posiadaczem wspaniale zadbanego Mk2 Diesel z Silnikiem 1.6

Porownując (Moze dodam że nie jestem ekspertem w tej materii) 1.6 benzyna a 1.6 diesel musze przyznac że roznica w docisnieciu gazu jest znaczna.

Mój wczesniejszy Mk2 1.6 benzyna był z 91 roku - zwijał się bardzo ładnie, bieg 2,3,4 mała rakieta ;) - na 5 biegu trochę wolno się zbierał.

(Zachowując zmiene biegu 2 do 40km 3 do 60km i 4 do 80km)

W chwili obecnej Mój Diesel zbiera się ładnie tylko z 2 i 3 biegu - 4 i 5 to jakies nieporozumienie. Moge zapomniec o wyprzedzaniu Tira.

Byc moze problem tkwi w konstrukcji silnika - 87rok a 91rok to znaczna roznica.
A moze problem tkwi w czyms innym i wlasnie ktos z was doradzi co mozna zbadac.


MK2 -=- 87 rok -=- 1,6 Diesel -=- Wspomaganie -=- Elektrycznie wysuwana antena -=- Sprowadzony z USA !

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » wt paź 16, 2007 22:42

szczerze, to mialem wczesniej zwyklego diesla i wcale nie narzekalem, dosc dobrze go wyczulem i wiedzialem przyu jakich obrotach ma "kopa", bo diesla nie trzeba tak mocno wkrecac jak benzyny.
swoim jechalem okolo 172km/h (z lekkiej gorki), a na prostej lecial w 4 osoby 160 km/h, co prawda powyzej 130km/h sie juz ciezko rozpedzal, ale jednak.
kosilem nim CC i SC (oprocz sportingow ), golfy 1.3 i inne slabe autka
prawdziwa roznice poczujesz przy tankowaniu... moj zszedl do 3,5l/100 km jak jechalem nad morze rok temu, ale przy predkosci jazdy 90km/h, srednio palil okolo 5 litrow.
moj golf tez byl '87 :) :D



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt paź 16, 2007 22:48

hmm jak sam wiesz to dieselek czyli nie sport auto tylko ekonomiczne auto :P
Dieselkiem na trasie szaleć nie bedziesz i to jest oczywiste ze benzyniak 1.6bedzie sie zbierać lepiej ....
Ja miałem diesla z 86roku i chodził super !! az sam sie dziwiłem :P jedyne co przy nim zrobiłem to przelotowy wydech z tłumikiem końcowym co było lekko odczówalne :)

jeśli chodzi o twojego to raczej nie wada konstrukcjyjna ale moze poprostu za duzo oczekujesz lub coś sie zrypało proponuje sprawdzić na początek filtr powietrza i paliwa :)



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » wt paź 16, 2007 22:51

TomaszKRK pisze:W chwili obecnej Mój Diesel zbiera się ładnie tylko z 2 i 3 biegu - 4 i 5 to jakies nieporozumienie. Moge zapomniec o wyprzedzaniu Tira.

Ja jeździłem MK1 z tym silnikiem i musze przyznać że nieźle nawet to jeździło.Jak w to wsiadłem to byłem mile zaskoczony.Może to zwykły diesel ale jest nie do zajechania praktycznie.Napewno zrobi więcej kilometrów niż te nowe HDI,CDI i inne wynalazki.Nie ma elektroniki tylko wszystko jest mechaniczne.Stare diesele są o wiele bardziej wytrzymałe niż te nowe :bigok:



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt paź 16, 2007 22:52

jak mozna porownac 1.6b o mocy 72ps do diesla 1.6 ktory ma 54ps??
porownaj TD to sie zdziwisz i powiesz ze ten benzynowiec to dopiero muł ;)



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » śr paź 17, 2007 00:06

moj diesel gdy go sprzedawalem mial 290tys km na liczniku (z czego moje 45tys), mialem go przez 2 lata, zupelnie nic przy silniku nie robilem, nie naprawialem (poza wymiana oleju, filtrow, paskow plynow itp.) a ani razu mnie nie zawiodl, palil od strzala, nawet w najwieksze mrozy (chyba ze ropa w przewodach zamarzla :P ), opalo0wka byla na porzadku dziennym, raz zalalem 5 litropw benzyny na pusty bak, raz 5 liutrow wody na 10 litrow ropy, probowalem tez jazdy na OR...
te silniki sa nie do zajezdzenia :D :D :D :D :D :helm: :helm: :helm: :grin: :grin: :grin:

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 12:10 am ]
a co do mocy... teraz mam 1.6 TD z wycietym katem JESZCZE nie podkreconego, i z AUDI 80 1.8 90 KM automat kuzyna jedzie do 110 km/h leb w leb, potem audi zaczyna sie powoli oddalac, a kuzyn na benzynie a nie nagazie jechal :D:D:D:D



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr paź 17, 2007 00:47

MaSa_Golf pisze:i z AUDI 80 1.8 90 KM automat kuzyna jedzie do 110 km/h leb w leb, potem audi zaczyna sie powoli oddalac, a kuzyn na benzynie a nie nagazie jechal :D :D:D:D
lekkie mody i to auti zostaje w tyle :P



Awatar użytkownika
TomaszKRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2007 17:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomaszKRK » czw paź 18, 2007 21:33

MaSa_Golf:
10 km/h i taka różnica w spalaniu :otepienie:

Pruszkowiak:
Tak też słyszałem , stare diesle robią 500k km (czasami sporo więcej).

Tylko, nie wiem sam ... Wydawało mi się że przyspieszenie Diesla powinno by trochę większe. Pewnie muszę się przyzwyczaic.


MK2 -=- 87 rok -=- 1,6 Diesel -=- Wspomaganie -=- Elektrycznie wysuwana antena -=- Sprowadzony z USA !

Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Post autor: tberent » pt paź 19, 2007 11:48

miałem mk1 79 z 1.6 i chyba benzyna skrzynia to to tak pięknie chodziło (tylko trochę głośno) ze naprawdę,to była bajka cc czy sc to miękły bez gatki czy tam jakieś matizy, naprawdę to była bajka a spalanie to chyba takiego nigdy nie będę miał wtedy to maks mi zjarał 5 a min 4 nad morze w 4 osoby- nigdy nie zawodził

mk2 D tez było niezłe i niezawodne ale jednak już cięższe i gorzej sie zbierało ale słowo ze to był muł to nie prawda

mk2 TD na razie stoi ale będzie zapier ....... oj będzie po tych remontach, w sumie o czekam na pompę i tylko żeby dotrzeć to przez jakieś 1500 km i ......... :okej:


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pt paź 19, 2007 18:15

TomaszKRK pisze:MaSa_Golf:
10 km/h i taka różnica w spalaniu


nie rozumiem??



Awatar użytkownika
TomaszKRK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2007 17:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TomaszKRK » sob paź 20, 2007 12:57

TomaszKRK pisze:MaSa_Golf:
10 km/h i taka różnica w spalaniu :otepienie:
MaSa_Golf pisze: moj zszedl do 3,5l/100 km jak jechalem nad morze rok temu, ale przy predkosci jazdy 90km/h, srednio palil okolo 5 litrow.
moj golf tez byl '87 :) :D

Źle przeczytałem :pub:


MK2 -=- 87 rok -=- 1,6 Diesel -=- Wspomaganie -=- Elektrycznie wysuwana antena -=- Sprowadzony z USA !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości