Kopci czarnym dymem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slaw1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 15, 2007 21:16
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Kopci czarnym dymem

Post autor: slaw1985 » wt paź 16, 2007 22:40

witam mam maly problem z moim mk4 caly czas kopci czarnym dymem z tlumika i pluje olejem czasami czym moze byc to spowodowane?czy moze byc to wina czujnika temperatury plynu chlodzacego bo spirala mi mruga?pomocy
Ostatnio zmieniony śr paź 17, 2007 06:44 przez slaw1985, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt paź 16, 2007 22:43

spirala mruga to podepnij się pod vaga , bo zapisany masz błąd !!! kopcenie może być spowodowane nieszczelnością , ale vag to podstawa



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt paź 16, 2007 23:13

Trzeba szybko diagnozowac bo moze turbo poleciec jesli weze sa nieszczelne...
Zapraszam


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » sob paź 27, 2007 18:06

Mozecie mi powiedziec czemu turbo sie psuje jak jest nieszczelny dolot?? wiem ze sie psuje bo mi wlasnie przez to juz umiarla turbina ale wytlumaczcie mi dlaczego tak sie dzieje


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

grinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 27, 2006 18:34
Lokalizacja: Piwniczna

Post autor: grinio » sob paź 27, 2007 18:17

No tak :))
Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2007 18:40 przez grinio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob paź 27, 2007 18:22

grinio pisze:Poniewaz przez nieszczelniści zasysa syf który leci na turbinke :)
za turbo :bajer: :?:
chodzi o to , że ciśnienie w dolocie widziane przez MAPsensor jest mniejsze i ECU nie ograniczy go (coś takiego :P )

[ Dodano: Sob Paź 27, 2007 18:24 ]
i turbo pompuje ile wlezie :P



Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » sob paź 27, 2007 19:28

ok dzieki,a powiedzccie mi jeszcze czemu w takiej sytuacji kopci na czarno przy 3000 obrotach bo u mnie tak jest, dzisiaj jak przygazowal pare razy to tak czarno bylo w garazu ze nie dalo sie wytrzymac


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob paź 27, 2007 19:33

bo turbo pompuje komp na przeplywce odczytuje ze dostaje powietrza i dowala paliwa a faktycznie powietrze ucieka bokiem


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » sob paź 27, 2007 19:42

A moze to jednak wina przeplywki? Powiem jeszcze ze w przewodach do intercooler jest galancie oleju,ta nieszczelnosc ktora byla juz wyeliminowalem ale obawiam sie ze za pozno bo i tak kopci z tym ze troche mniej, a ten olej w rurach do IC oznacza ze turbo juz puscilo olej? przy trzech tysiacach obr. przewody troche puchna ale w porownaniu do innych tdi to za slabo. Co jest bardziej prawdopodobne Przeplywka czy turbina sie skonczyla przez wlasna glupote i niedopilnowanie??


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob paź 27, 2007 20:31

jesli przeplywka pada to nie kopci bo padajaca przeplywka obciana ilosc powietrza przez co komp daje mniej paliwa

zawsze w rurach jest lekko oleju byle nie za wiele


zobacz na Vagu podczas jazdy jak pompuje turbina i bedziesz wiedzial co i jak


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » ndz paź 28, 2007 11:45

a jeszcze jedno. Dolot juz elegancko uszczelniony niema zadnych przedmochow i nadal kopci na czarno moze to byc wina poprzez umierajace turbo?? myslalem ze powinnien kopcic na siwo skoro puscila olej i pewnie poszedl na tloki a tu jest na odwrot kopci na czarno. Mam zamiar wymienic wlasnie turbo tylko obawiam sie ze moze nic nie pomoc i nadal bedzie kopcil na czarno co o tym myslicie


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz paź 28, 2007 11:52

diaz34,najpierw sprawdź na vagu ile dmucha turbo ... jeżeli turbo puszczałoby olej to dymiłby na niebiesko , a nie czarno



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » ndz paź 28, 2007 12:37

diaz34 pisze:Mozecie mi powiedziec czemu turbo sie psuje jak jest nieszczelny dolot?? wiem ze sie psuje bo mi wlasnie przez to juz umiarla turbina ale wytlumaczcie mi dlaczego tak sie dzieje
damcio151 pisze:turbo pompuje ile wlezie
No mniej więcej tak :grin:

Wytłumacze to bardziej obrazowo...........
Załóżmy że cisnienie doładowania jakie chce uzyskać ECU to 1bar , ale przy nieszczelności powietrze ucieka cisnienie spada powiedzmy do 0,5bar , ECU to interpretuje jako za niskie cisnienie i za pomoca N75 steruje turbem aby te cisnienie zwiększyć. Turbo pompuje teraz więcej powietrza , częśc tego powietrza ucieka nieszczelnościami , ale udaje się uzyskac zadane cisnienie 1bar , ECU widzi ze wszystko jest OK cisnienie jest osiagnięte , ale turbo pompuje jak wściekłe aby mimo nieszczelności uzyskać wlaściwe cisnienie , wiadomo zywot turbiny nie bedzie dlugi jak bedzie pracowac na granicy swoich możliwości.

Nieszczelności w dolocie stosunkowo łątwo zdiagnozować , zreguły wystarczy porównać wartości przepływomierza z wartościami cisnienia doładowania, wartości przepływomierza będa niewspólmiernie duże w porównaniu do doładowania, i do jest przyczyna dymienia przy nieszczelnościach , cisnienie jest niskie a przeplywka pokazuje że jest duzo powietrza i ECU ładuje paliwa które nie ma sie w czym spalić.
diaz34 pisze:Dolot juz elegancko uszczelniony niema zadnych przedmochow i nadal kopci na czarno moze to byc wina poprzez umierajace turbo?? myslalem ze powinnien kopcic na siwo skoro puscila olej i pewnie poszedl na tloki a tu jest na odwrot kopci na czarno.
Sprawdzałes na VAGu jak pompuje teraz turbo i co pokazuje przeplywomierz ????


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
diaz34
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:45
Kontakt:

Post autor: diaz34 » ndz paź 28, 2007 14:49

bylem na serwisie to powiedzieli ze nie ma co sprawdzac doladowania bo przewody za slabo puchna,powiedzieli mi ze trzeba wymienic turbo i potem ewentualnie przelywke bo cos im sie tam nie zgadzalo z masa powietrza


Jestem mechanikiem ASO Skoda, słóże pomoca lecz tez czasem jej potrzebuje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości