słabo pali przy nizszych temperaturach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Post autor: daro 16v » wt paź 09, 2007 16:48

TomTDI pisze:Po odłączeniu czujnika temperatury kontrolka świec powinna świecić się dosyć długo, skoro nie świeciła się to albo nie odpiołeś właściwego czujnika albo gdzieś jest przebicie ewentualnie komputer

log z kanału 007 trzeba było zrobić jak silnik był zimny i go nie zapalać (obroty zero!!), przekręcić kluczyk i zrobić log

zrobiłeś log w którym temperatura wynosi 72C jeżeli było to zaraz po odpaleniu silnika jak był zimny to znaczy czujnik do wymiany albo kable albo j.w.

chociaż analizując dokładnie logi to z tą temperaturą jest coś nie tak bo patrząc na czas i temperaturę jest:

11:14:15 -> temperatura 72C
11:17:51 -> temperatura 60C

po upływie ~3 minut temperatura aż tak spadła??

jeśli chodzi o kanał 004 to też trzeba było jeszcze

go zrobić na wartościach mierzonych nie tylko na nastawach podstawowych

z tego logu mogę powiedzieć że pompa już ma dosyć przelatane max może ustawić 8.1° a minimalnie 3.5° z tego co wnioskuje na wyczucie bo niemieckiego niestety w ząb nie kumam. Z tego co pamiętam te silniki powinny mieć koło 14° pewnie ciśnienie siadło (to też ma wpływ na zapalanie!) można by ponieść
hmmm ja zrzucalem czujnik ten ktory jest na przewodzie z plynu chlodzacego a jesli Ci chodzi o ten na silniku to wtedy swiece swieca dluzej...no ale to nie rozwiazuje mi problemu bo on nie pali przy temp powyzej 5 stopni wiec jak swiece nie grzeja ..teraz problem sie pojawil bo kolega od vag-owania wyjechal juz do niemiec.... czy po 115 tys km przebiegu moze byc padnieta pompa?sprawdzalismy zapis z kompa i przebieg jest autentyczny...auto procz tego chodzi idealnie..tylko nie zapala :otepienie:



tomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:00
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

Post autor: tomi » śr paź 10, 2007 20:21

Cześć,jak sprawdzałeś zapis z kompa dotyczący przebiegu.



Awatar użytkownika
FranoF1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 04, 2007 16:34
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » śr paź 10, 2007 20:41

tomi pisze:Cześć,jak sprawdzałeś zapis z kompa dotyczący przebiegu.
Vagiem, oczywiscie pełną wersją, Log czy grupa 17 BS...już nie pamiętam... tak do końca na 100% to nie jestem pewny czy to ori przebieg...ale niby nie da sie cofnąc przebiegu na ECU :D


"We wszystkich dziedzinach życia wymagana jest obecnie
fachowa wiedza. Jedyni dziś amatorzy to politycy."

tomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:00
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

Post autor: tomi » czw paź 11, 2007 01:58

coś mi sie wydaje ,że przebieg nie jest zapisywany na ECU tylko w samym liczniku,bo po zmianie przebiegu sprawdzałem VAG i przebieg też był zmieniony,czyli ECU odpada.



daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Post autor: daro 16v » czw paź 11, 2007 09:02

Wy mi tu OT robice a problem mnie nurtuje dalej....dzis zrzucilem rano kostke swiece pogrzalem z max 7-8 sekund ale auto nadal kiepsko zapalilo..moze powinienem dluzej potrzymac go na "grzaniu"?ile mozna to trzymac ze zrzucona kostka? nie jest tak czasem ze beda sie grzac tak dlugo az sie spalą?a moze same zgasna po odpowiednim nagrzaniu sie?



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » czw paź 11, 2007 10:49

daro 16v
wczesniej pisalem o problemie slabego zapalania mk4 tdi przy temperaturach ponizej 12stopni
no ale to nie rozwiazuje mi problemu bo on nie pali przy temp powyzej 5 stopni
no to może zdecyduj się kiedy jest problem :grin:

dokładnie kiedy auto nie pali

tylko rano raz i potem już pali czy jak się zagrzeje i na ciepłym ????

bo z tego co pisałeś to można wywnioskować że nie pali między + 5°C ÷ + 12°C
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 10:52 przez TomTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Post autor: daro 16v » czw paź 11, 2007 21:32

TomTDI pisze:daro 16v
wczesniej pisalem o problemie slabego zapalania mk4 tdi przy temperaturach ponizej 12stopni
no ale to nie rozwiazuje mi problemu bo on nie pali przy temp powyzej 5 stopni
no to może zdecyduj się kiedy jest problem :grin:

dokładnie kiedy auto nie pali

tylko rano raz i potem już pali czy jak się zagrzeje i na ciepłym ????

bo z tego co pisałeś to można wywnioskować że nie pali między + 5°C ÷ + 12°C
dokladnie jest taki problem jak piszesz ...blyskotliwy z Ciebie chlopak :grin: miedzy 5 a 12 stopni i tylko rano jak juz raz zagada to caly dzien pali od strzalu...teraz po calodziennym postoju jest juz troche zimniej (8 stopni) zrzucilem mu wlasciwa kostke z czujnika temperatury i podgrzalem swiece okolo 12 sekund i zapalil od strzalu ale jakby nie bylo zrzuconej kostki to ciezko by zapalal...tak jak rano po nocnym postoju...aha no i pytanie czy jak mam zrzucona te kostke dlugo moge maxymalnie grzaqc te swiece ?czy sie nie przepala ?czy po jakims czasie sie wylacza?
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 21:35 przez daro 16v, łącznie zmieniany 1 raz.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » pt paź 12, 2007 11:07

jak wcześniej pisałem wydaje mi się że to problem z jakimś czujnikiem
log z kanału 007 trzeba było zrobić jak silnik był zimny i go nie zapalać (obroty zero!!), przekręcić kluczyk i zrobić log

jeśli chodzi o świece jak będziesz je dłużej grzał to wtedy skrócisz ich czas życia



daro 16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:00
Lokalizacja: slask

Post autor: daro 16v » pt paź 12, 2007 12:09

TomTDI pisze:jak wcześniej pisałem wydaje mi się że to problem z jakimś czujnikiem
log z kanału 007 trzeba było zrobić jak silnik był zimny i go nie zapalać (obroty zero!!), przekręcić kluczyk i zrobić log

jeśli chodzi o świece jak będziesz je dłużej grzał to wtedy skrócisz ich czas życia
wiec tak dzis rano po okolo 15 sekundach grzania lampka sama zgasla -od swiec zarowych i autko zapalilo od strzalu...a co do tego co napisales to bedize problem bo kolega ktory ma VAG-a "frano "jest obecnie w Niemczech a nie mam innej mozliwosci podpiecia w okolicy pod vaga.ale czy mam pytanie czy to raqczej powienie byc uszkodzony czujnik ten z ktorego sciagam kostke czy jest opcja ze to zupelnie inny czujnik?

[ Dodano: 12 Paź 2007 12:10 ]
TomTDI pisze:jak wcześniej pisałem wydaje mi się że to problem z jakimś czujnikiem
log z kanału 007 trzeba było zrobić jak silnik był zimny i go nie zapalać (obroty zero!!), przekręcić kluczyk i zrobić log

jeśli chodzi o świece jak będziesz je dłużej grzał to wtedy skrócisz ich czas życia
wiec tak dzis rano po okolo 15 sekundach grzania lampka sama zgasla -od swiec zarowych i autko zapalilo od strzalu...a co do tego co napisales to bedize problem bo kolega ktory ma VAG-a "frano "jest obecnie w Niemczech a nie mam innej mozliwosci podpiecia w okolicy pod vaga.ale czy mam pytanie czy to raqczej powienie byc uszkodzony czujnik ten z ktorego sciagam kostke czy jest opcja ze to zupelnie inny czujnik?
Ostatnio zmieniony pt paź 12, 2007 12:10 przez daro 16v, łącznie zmieniany 1 raz.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » pt paź 12, 2007 14:21

do zapalania ważne są dwa czujniki temperatury jeden jest w pompie (temp. paliwa) a drugi to ten co odłączasz



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt paź 12, 2007 14:28

czujnik temp. paliwa sprawdź tak .... wyjmij wtyczkę z nastawnika i zmierz opór między 4 a 7 pinem powinien wynosić 2 000 - 3 000 omów / 20 °C , wszystko przy wyłączonym zapłonie

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości