Jaki gaz założyc do golfa III 1,6 96r, silnik AEE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tstrzala
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:12
Lokalizacja: Radom

Jaki gaz założyc do golfa III 1,6 96r, silnik AEE

Post autor: tstrzala » sob cze 18, 2005 19:38

Jestem nowy
Na wstępie witam wszystkich tu tstrzala

Mam dylemat za bardzo nie wiem jaki gaz założyć do mojego golfa III 1,6 96r z wtryskiem wielopunktowym i z plastikowym kolektorem, silnik AEE. Jak sie dowiadyłem dużo osób poleca mi gaz sekwencyjny tylko on troche sporo kosztuje 3300 zł. Też proponowano mi z wymianą na metalowy kolektor za 1600 zł + 500 zł (metalowy kolektor) = 2100 zł to już wtedy jest o wiele taniej, ale mówiono mi że po 30 000 km silnik nie bedzie działał na bęzynie przez kolektor metalowy. Bardzo prosiłbym o jakąś podpowiedż może ktoś z was ma taką instalcję z metalowym kolektorem, a jak ma to jak mu się sprawuje i czy są jakieś kłopoty i czy taka instalacja gazowa może coś uszkodzić.
Prosze o doradzenie którą instalację wybrać tą za 2100 zł czy sekwncyjny za 3300 zł.

dzięki wszystkim za rade
pozdrawiam
narazie



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz cze 19, 2005 00:47

Ja bym się nie zastanawiał i zakładał sekwencję. Będzie Ci mniej palił niż przy instalacji drugiej generacji no i wszystko można precyzyjnie ustawic. Nie ma też spadku mocy. Przy instalacji IV generacji spalanie w stosunku do benzyny wzrasta o 5% a maksymalny moment obrotowy spada o 2%. Czyli nawet tego nie odczujesz. Moc zaś pozostaje bez zmian. Co do dodatkowych kosztów to one się zwracają i to dość szybko. Jak dobrze poszukasz w sieci to znajdziesz przelicznik. Z tego co pamiętam to zwrot nadpłaconych pieniędzy jest chyba już po roku. Jeśli chcesz montować gaz w Radomiu to polecam zakład na Michałowie zaraz za ESSO. Ja tam montowałem swój i nie narzekam. Goście się znają na rzeczy i wszystko Ci wytłumaczą i doradzą jak będziesz miał wątpliwości.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » ndz cze 19, 2005 11:23

Dokladnie, montaz tylko sekwencyjny. Mam ten sam silnik. 1.6AEE. Rozmawialem z kolesiem co zalozyl sobie instalke Landi Renzo. Zaplacil 4500. Mowi ze jest bardzo dobra. Kolega co prawda w Oplu Vectrze na wtrysku zalozyl II generacji i mowi ze stracil sporo mocy.
Przeprowadzilem kiedys taka analize. Jest w temacie typu "LPG II vs III".
Tak dla przypomnienia wrzuce ja tutaj.

Rozmawialem ze specjalista z firmy KME:
http://www.kme.com.pl/

Instalka kosztuje 3200zl.
Zakladaja w Lodzi. Wszystko jest juz w cenie. Wtryskiwacze Ci wymieniaja.
Co prawda koles powiedzial ze bedzie troche zwiekszone zuzycie gazu (15%) co mnie troche zdziwilo.
Ten silniczek jest jednak tak oszczedny, ze zastanawiam sie czy ma sens montowanie instalacji gazowej. Dodatkowe koszty z serwisem, wymiana swiec i kabli, OC, i przeglad. Tak wiec czasami chyba lepiej zaplacic wiecej za paliwo a miec swiety spokoj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » ndz cze 19, 2005 11:27

Krembul pisze: Przy instalacji IV generacji spalanie w stosunku do benzyny wzrasta o 5% a maksymalny moment obrotowy spada o 2%.
Chyba mowisz o III generacji. IV jest tez dostepna, ale spalanie jest chyba nawet mniejsze od benzyny.

Ogolnie gaz jest bardziej energetyczny od benzyny wiec powinien samochod na chlopski rozum mniej palic. Gosciu z KME powiedzial mi, ze z tego powodu, gaz trzeba "przepalic".


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz cze 19, 2005 11:52

Co do "energetyczności" to masz rację. Chodzi o wartość opałową. GAz ma ją większą. To samo dotyczy liczby oktanowej. Juz nie pamiętam ile ma gaz ale ponad 100. Te dane które napisałem dotyczyły instalacji IV generacji. Dobry fachowiec potrafi ją tak ustawić, że można nawet większą moc wyciągnąć niż na benzynie z powodu wspomnianej, wyższej wartości opałowej. Wszystko oczywiście kosztem większego zużycia gazu. Widziałem gdzieś w sieci opisy i wykresy z hamowni. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » ndz cze 19, 2005 15:14

Jesli mowisz o 4 generacji to masz racje.
Jak pamietam 'taz' podawal gdzies na forum zalety tuningu aut wyposazonych w 4 generacje. Byl jakis odnosnik do stronki.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn cze 27, 2005 17:36

Czy ktos ma jakies wiesci dotyczace instalacji KME??
Dostalem cene 3000zl za montaz sekwencyjnego gazu tej firmy.
Jakie sa wasze opinie?


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn cze 27, 2005 17:40

A oto link do podanej firmy. W sumie stronki na allegro gdzie sie oglaszaja.
Tutaj jest cena 2900. Pytalem sie i powiedzieli mi 3000.

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55668061


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn cze 27, 2005 18:03

Tu montuja
http://www.geogas.waw.pl/firma
Stronka wyglada calkiem profesjonalnie.


a adres firmy KME
http://www.kme.com.pl/diego/index.html


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości