Co to za obudowa filtra powietrza ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Co to za obudowa filtra powietrza ?

Post autor: pasikx » pt paź 05, 2007 17:54

Witam!

Mam Golfa 1.6 SR - silnik AKL, no i chyba jakas nietypową obudowe filtra powietrza...

Przegladalem zdjecia innych golfów 4 z tym samym silnikiem na róznych stronach, jednak kazdy z nich mial troche inna gorna czesc obudowy filtra.
Ja mam taka z dodatkowym mniejszym wylotem powietrza - jednak wylot ten jest nie podlaczony zadnym wezem, przez co pewnie zbiera smieci z powietrza i przepuszcza dalej na przeplywomierz itd...

Moje pytanie to zatkać ten otwór czy może jednak powinno byc tam cos wpiete ?

Auto jest powypadkowe, wiec moze jakis warsztat ktory je kiedys robil zalozyl taka obudowe filtra jaka akurat mial pod reka.

A wiec co powinienem zrobic ?

Widze ze ktos na allegro wystawil wlasnie taka obudowe filtra ktora ja posiadam... jednak ja nie posiadam tego weza ktory jest widoczny na zdjeciu u gory po prawej...

http://moto.allegro.pl/item249020845_ob ... olf_4.html



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » pt paź 05, 2007 20:22

Jesli do jutra nikt Ci nie pomoze, to spojrze jak mam u siebie i napisze co i jak.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pt paź 05, 2007 21:14

To jest obudowa filtra powietrza do takiego silnika jak masz... Ten wąż który masz w dolnej części filtra był na wyposażeniu samochodów z przeznaczeniem do zimnych krajów. Tak jesy napisane w ETCE...


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pasikx » pt paź 05, 2007 21:56

Ten wąż który masz w dolnej części filtra [...]
Nie wiem czy dobrze to widać, i nie chce sie czepiać ale ten wąż jest mocowany do otworu który znajduje się nie w dolnej, a górnej części filtra - tam gdzie znajduje się powietrze które jest już przefiltrowane.



Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » sob paź 06, 2007 09:35

pasikx pisze:
Ten wąż który masz w dolnej części filtra [...]
Nie wiem czy dobrze to widać, i nie chce sie czepiać ale ten wąż jest mocowany do otworu który znajduje się nie w dolnej, a górnej części filtra - tam gdzie znajduje się powietrze które jest już przefiltrowane.
Może jest on i w górnej części obudowy filtra a na rysunku jest takie wrażenie w każdym razie jest to wąż mocowany w samochodach z wyposażeniem na zimne kraje... Nie wiem czym to się ma i jakie spełnia zadanie ale myślę że nie ma powodów do obaw...


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

pasikx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 21:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pasikx » sob paź 06, 2007 15:16

No to otwór zatkałem !

Dzięki za pomoc !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 420 gości