[Mk 2] Ogrzewanie tylniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

[Mk 2] Ogrzewanie tylniej szyby

Post autor: Dioda83 » sob cze 18, 2005 00:13

Witam!!! :hmm: Niedawno z przykrością stwierdziłem że nie działa u mnie ogrzewanie tylniej szyby?? Co może być tego przyczyną,czy jej zasilanie następuje przez przekaźnik czy nie?? Bezpieczniki są ok,więc co?? Czy może jakaś przerwa w zasilaniu?? Czy może wyłącznik,choć to odpada bo sprawdzałem i też jest ok...


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » sob cze 18, 2005 00:32

Witam, na stówę masz urwane przewody między klapą a dachem. Musisz odchylić z tyłu podsufitkę (ostrożnie!), tam masz po lewej stronie wiązkę kabli od klapy. Obejżyj również złącza tych kabli, ukryte w lewym boku bagażnika, między blachami.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » sob cze 18, 2005 00:34

Ok jutro to sprawdze :) Dam znać czy operecja została zakończona sukcesem :D


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » sob cze 18, 2005 09:45

vorlog pisze:Witam, na stówę masz urwane przewody między klapą a dachem. Musisz odchylić z tyłu podsufitkę (ostrożnie!), tam masz po lewej stronie wiązkę kabli od klapy. Obejżyj również złącza tych kabli, ukryte w lewym boku bagażnika, między blachami.
V.
Mam tez ten problem więc się pytam z lewej strony patzrąc z tyłu , czy z przodu? Bo to ważne!!!



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » sob cze 18, 2005 10:12

Do laczenia sciezek jest taka specjalna farba glikol chyba sie nazywa. Jest na bazie grafitu.
Popularna do laczenia sciezek w komputerach w procesorze jak ktos chcial podkrecic procka.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » sob cze 18, 2005 10:16

pkirylcz pisze:Do laczenia sciezek jest taka specjalna farba glikol chyba sie nazywa. Jest na bazie grafitu.
Popularna do laczenia sciezek w komputerach w procesorze jak ktos chcial podkrecic procka.
Do szyb jest specjalny lakier przewodzący na bazie srebra, ten do kompów nie nadaje się do dużych prądów, a ogrzewanie szyby to spora moc.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » sob cze 18, 2005 10:17

mar_tec pisze:
vorlog pisze:Witam, na stówę masz urwane przewody między klapą a dachem. Musisz odchylić z tyłu podsufitkę (ostrożnie!), tam masz po lewej stronie wiązkę kabli od klapy. Obejżyj również złącza tych kabli, ukryte w lewym boku bagażnika, między blachami.
V.
Mam tez ten problem więc się pytam z lewej strony patzrąc z tyłu , czy z przodu? Bo to ważne!!!
Patrząc od tyłu, w lewym dolnym rogu, odchyl wykładzinę na boku bagażnika.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob cze 18, 2005 10:22

vorlog pisze:
pkirylcz pisze:Do laczenia sciezek jest taka specjalna farba glikol chyba sie nazywa. Jest na bazie grafitu.
Popularna do laczenia sciezek w komputerach w procesorze jak ktos chcial podkrecic procka.
Do szyb jest specjalny lakier przewodzący na bazie srebra, ten do kompów nie nadaje się do dużych prądów, a ogrzewanie szyby to spora moc.
V.
Gdzie moge taki kupic?Bo mi dwie sciezki nie grzeją :grrr: I akutar te na samym srodku :jezor:



Deacon
Kalinowa Mad Driver
Kalinowa Mad Driver
Posty: 580
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 23:09
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Post autor: Deacon » sob cze 18, 2005 10:26

heh tez mi nie grzeje pare sciezek i tak sie zastanawiam czy wymienic cala szybe czy tym lakierem specjalnym to malowac. jak wogole szukac przerwy w pasku?? widac to golym okiem czy trzeba lupe i jechac po kawalku??


Klub Miłośników Fiata Pandy www.pandaclubpolska.pl

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » sob cze 18, 2005 11:50

Problem z naprawą ogrzewania tylnej szyby może wystąpić w przypadku umieszczenia ścieżek grzejnych pomiędzy warstwami szkła szyby klejonej, jeżeli ścieżki są na wierzchu, naprawa jest łatwa. Wystarczy odnaleźć przerwę, zwykle jest widoczna, ale pasuje dobrze się przyjżeć, potem delikatnie oczyścić końce upalonej ścieżki na odcinku ok. 1 cm na stronę, odtłuścić benzyną ekstrakcyjną, nałożyć lakier pędzelkiem dołączonym do opakowania.
Można nałożyć kilka warstw, po odczekaniu na przeschnięcie poprzednich.
Zresztą na opakowaniu jest instrukcja.
Lakier można łatwo kupić nawet na stacjach paliw, na pewno w sklepach moto lub na Allegro.
Ten, którego ja używałem (akurat do innych celów), to "Klej elektroprzewodzący" f-my TECHNICOLL- moim zdaniem najlepszej, jak chodzi o wszelkie kleje do zastosowań zarówno domowych jak profi.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz cze 19, 2005 16:33

Ścieżki na szybie są ok.Przewody idace od szyby tez sa ok wiec co jest nie tak??Z ktorej strony mam sie zabierac za prucie tapicerki zeby sie dobrac do łaczen?? Bo ja wlasnie zaczalem od prawej (patrzac od tylu)...


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » ndz cze 19, 2005 16:38

Dioda83 pisze:Ścieżki na szybie są ok.Przewody idace od szyby tez sa ok wiec co jest nie tak??Z ktorej strony mam sie zabierac za prucie tapicerki zeby sie dobrac do łaczen?? Bo ja wlasnie zaczalem od prawej (patrzac od tylu)...
Jak patrzysz od tyłu to z lewej na dole za tapicerką i za blachą wewnętrzną... jak nie widać wsadź rękę i namacaj kable :grin:
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Much00l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 17, 2005 12:09
Lokalizacja: Tarnów, Kraków
Kontakt:

Post autor: Much00l » ndz cze 19, 2005 17:22

jak sie dokladnie nazywa ten preparat do malowania sciezek ? i ile kosztuje wie ktos ?



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz cze 19, 2005 19:12

No to sobie pomcam niedlugo :rotfl:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 418 gości