Problem z plynem chlodzacym i trzymaniem TEMP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

Problem z plynem chlodzacym i trzymaniem TEMP

Post autor: pmangel » czw paź 04, 2007 18:59

Witam

Posiadam golfa iv 1.6 SR silnik AKL i mam dosc dziwny problem, poniewaz jak jade jakis czas z predkoscia 90-100 to temperatura plynu opada z 90 o jedna kreske. Nieiwem co jest bo w miescie jest wszystko ok trzyma roniowko 90 stopni. Dzisiaj nawet odebralem auto od mechanika wymienialem uszczelke pod glowica swiece kable zaplonowa filtry olej i plyn chlodniczy bo mialem wode, i z ta temperatura jest tak jak bylo. Mam walnieta przepustnice i czekam na zareklamowanie nowej i smigam na tej starej oryginalnej czy to moze byc problem. Pomozcie nieiwem co robic. A dodam jeszcze ze bylem ostatnio na VAGU i blad mialem w zwiazku z przepustnica tylko. HEEEEEEEEELP



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Re: Problem z plynem chlodzacym i trzymaniem TEMP

Post autor: Dziadek54 » czw paź 04, 2007 21:29

pmangel pisze:Witam

Posiadam golfa iv 1.6 SR silnik AKL i mam dosc dziwny problem, poniewaz jak jade jakis czas z predkoscia 90-100 to temperatura plynu opada z 90 o jedna kreske. Nieiwem co jest bo w miescie jest wszystko ok trzyma roniowko 90 stopni. Dzisiaj nawet odebralem auto od mechanika wymienialem uszczelke pod glowica swiece kable zaplonowa filtry olej i plyn chlodniczy bo mialem wode, i z ta temperatura jest tak jak bylo. Mam walnieta przepustnice i czekam na zareklamowanie nowej i smigam na tej starej oryginalnej czy to moze byc problem. Pomozcie nieiwem co robic. A dodam jeszcze ze bylem ostatnio na VAGU i blad mialem w zwiazku z przepustnica tylko. HEEEEEEEEELP
nie powinieneś jeździć na wodzie ponieważ termostaty vw zacierają się na wodzie i często tak bywa ,że nie działają poprawnie .w mieście częściej zatrzymujesz się i nie ma takiego przepływu powietrza przez chłodnicę jak przy dalszej jeździe i dlatego masz wyższą temperaturę płynu.jednak powinna ona być zawsze na poziomie 90 jeśli termostat jest sprawny jeśli się nie poprawi niestety termostat do wymiany



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw paź 04, 2007 21:40

prawdopodobnie termostat nie już całkiem sprawny, ale weź pod uwagę że jak szybko jedziesz to pęd powietrza schładza trochę płyn i samą okolicę gdzie siedzi czujnik . Optymalna byłaby cały czas temperatura stała ale tak praktycznie to nie robiłbym nic póki nie spada przy szybkiej jeździe więcej jak do 75 stopni. A ty zrobisz jak uważasz, chcesz mieć wszystko perfect to zmieniaj termostat.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pmangel » pt paź 05, 2007 01:07

No chyba tak zrobie. Wiem ze ped itp ale wczesniej bylo dobrze. Wody dolewalem bo mialem wlanieta uszczelke od glowicy i czekalem na czesci a autem jezdze na codzien wiec wiecie jak jest. Wiec obstawiacie termostat ok. A mozna go jakos naprawic czy najlepiej od razu nowy



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Post autor: Dziadek54 » pt paź 05, 2007 12:57

pmangel pisze:No chyba tak zrobie. Wiem ze ped itp ale wczesniej bylo dobrze. Wody dolewalem bo mialem wlanieta uszczelke od glowicy i czekalem na czesci a autem jezdze na codzien wiec wiecie jak jest. Wiec obstawiacie termostat ok. A mozna go jakos naprawic czy najlepiej od razu nowy
termostatu nie naprawisz w warunkach domowych .cena nowego nie jest duża.



Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » sob paź 06, 2007 12:32

A sprawdzałeś czujnik temperatury czy jest sprawny ?



pmangel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sie 27, 2007 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: pmangel » sob paź 06, 2007 13:16

Bylem u mechanika i tak jak mowiliscie Termostat do wymiany. Tak patrzylem ile kosztuja termostaty faktycznie cena niewygorowana w przyszlym tyg pojdzie na wymiane. Dzieki za pomoc chlopaki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 331 gości