Nierówna praca silnika. Silnik AFT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Nierówna praca silnika. Silnik AFT

Post autor: Dyguś » śr wrz 12, 2007 22:19

Witam.
Mam nastepujacy problem w sowim samochodzie: Szarpie mi silnik gdy chce gwaltownie przyspieszyc gdy jade na pól gazu szarpie tylko jak jest nie rozgrzany( przy 90 stopniach jest to mneij odczuwalne ) ale jak mu wcisne do maxa to nagle tak dziwnie sie zadlawi a za jakies 2-3 sekundy wchodzi na odpowienie obrodty ale gdy jest nie rozgrzany przy wcisnieciu gazu pojawia sie szarpanie i jest duzo slabszy! Przy rozgrzanym silniku jest to mniej odczuwalne dopiero gdy silnik osiagnie gedzies tak 4,5 tys obrotów znowu pojawia sie chwilowe zadlawienei tak jak bym mu spuscil na 2 sekundy noge z gazu a za chwile wchodzi na obroty.
Jest to silnik AFT wymienilem juz kable zaplonowe i kopulke. Prosze moze ktos mial identyczny przypadek i mi pomoze!



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Nierówna praca silnika. Silnik AFT

Post autor: ppoll27 » czw wrz 13, 2007 09:17

Przyjrzyj się filtrowi paliwa i wydajności pompy paliwa - może tu coś nie tak. Czy jak dodasz gazu delikatnie to idzie OK ? Czy masz kłopoty z zapalaniem ? A jak się mają świece ? Zajrzyj pod fajki od kabli czy wszystkie mają dobry styk ... :bigok:
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2007 09:18 przez ppoll27, łącznie zmieniany 2 razy.


TDPower

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Dyguś » czw wrz 13, 2007 15:24

tak jesli jezdze po miescie zpokojnie na póg gazu to dlawienie jest praktycznie nieodczuwalne dopiero gdy jade pod góre albo chce gwaltownie pyspieszyc jest to odczuwalne. Mechani mi powiedzial ze świece sa nowe nie ma sensu wymieniac ( widocznie poprzedni wlasciciel wymienil) wszystkie filtry miesiac temu wymienialem. Z zapalaniem nie mam problemu.
A jak mam sprawdzic czy pompa paliwa jest odpowienio wydajna ? czy to mzoe byc tym spowodowane? aha dziaj zauwazylem jeszcze jedna dziwna zecz wskazówka na wskazniku teperatury obok pretkosciomierza jest juz na 90 stopniach a komputer pokazjuje dopiero 64 stopnie. Czy to normalne ?



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw wrz 13, 2007 21:18

Kurcze nie wiem jak to jest w mk3, ale w Audicy 80 dokładnie taki problem był spowodowany przez zaprany filtr paliwa, po wymianie filtra było już OK.
Myślę że może być coś na rzeczy z tą temperaturą i z kolei z drugiej strony go zalewa bo się mu ciągle wydaje że jest zimny... pewnie trzeba się przyjrzeć temu czujnikowi :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw wrz 13, 2007 22:36

Tak jak kol. wyżej proponuje plus sprawdź kąt wyprzedzenia zapłonu. Podepnij się pod kąpa, na rozgrzanym silniku, wejdź w nastawy podstawowe i przy odpowiednich obrotach (ustalonych przez ECU) świeć stroboskopem na koło pasowe. Lampa ma być ustawiona na 6 stopni.
Do sprawdzenia pozostaje też przepływka. Nie tak dawno pisalem z kolegą, który miał problem z AFT. Cała wina braku osiągów leżała w nieoryginalnej przeplywce. Twoja może być uszkodzona. Da się to odczytać z bloków wartości mierzalnych ale jeśli nie trafisz na bystrego mechaniora radziłbym założyć drugą na próbę. Tylko wtedy gdy powyższe czynności plus rady kolegi ppoll27 nie pomogą



Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Dyguś » pt wrz 14, 2007 08:34

kurde:/ mechanik mi powiedzial ze to szarpanie nie jest przez ten czujnik przez to moze wiecej palic i zeczywiscie wecej pali. czyli zostaje przeplywomierz ? ile to kosztuje ? i gdzie najlepiej kupic ?



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » sob wrz 15, 2007 12:54

a może mi podpowiecie gdzie sie znajduje przepływimierz powietrza w 1.8 adz mk3 widać go odrazu po otworzeniu klapy? bo cos czuje ze tez może to byc jeden z problemów z moimi obrotami


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Dyguś » czw paź 04, 2007 14:52

po problemie mechanik mi odkrecil przpelywomierz i wyczyscil dwa takie male druciki bo podobno byl maly nalot na nich. wymienil tez rurki od nadcisnienia. autko teraz chodzi jak zegarek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 528 gości