'pierdniecie w woofer' i praca silnika w głosniku

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Qboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Qboy » wt maja 17, 2005 00:03

He to juz nie wiem co mam zrobic :green_fuck: Posprawdzam jeszcze te połączenia RCA itd ale wątpie zeby cos to dało bo identycznie miałem podłączony te sprzet w Felicji nawet - był z aku i było to samo.Qr*** ale dylemat zeby z takim badziewiem nie umiec sobie poradzic to jest parodia :grin:



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt maja 17, 2005 08:16

Napisałem co trzeba sprawdzić.
Reszta zalezy od Ciebie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » wt maja 17, 2005 17:43

jak ja mialem cos takiego to okazalo sie ze mam spieprzone wyjscie przedwzmacniacza w radiu


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr maja 18, 2005 08:15

Ja założyłem ze wszystko jest OK.
Jesli nie ma nic na podmiane nie da rady inaczej - trzeba sprawdzać najpierw kable.



powgreg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 02, 2004 10:48
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: powgreg » śr maja 18, 2005 09:15

aw69 pisze:jak ja mialem cos takiego to okazalo sie ze mam spieprzone wyjscie przedwzmacniacza w radiu
To częsta usterka w pionkach wystarczy że ktoś dotknął czinczem przy wzmacniaczu do plusa i mamy upalona masę przedwzmacniacza w radiu objawy to strzał przy włączaniu i zakłócenia we wzmacniaczu, sprawdzić to najprościej zwierając ekran czinczy przy radiu śrubokrętm do masy (obudowy radia).
Co do minusa prosto z akumulatora to w przypadku samej skrzyni basowej nie ma potrzeby ale jezeli już ktoś ciągnie minus z akumulatora to trzeba pmietać o odizolowani od karoseri obudowy wzmacniacza, bo inaczej zrobimy pętlę masy i wtedy dopiero bedziemy mieć zakłócenia :grin: .



Qboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Qboy » pt maja 20, 2005 22:43

No i Panowie sprawdziłem.Jak odłączyłem kable RCA od wzmaka to nastała cisza zadnych szmerów i bajerów.A wiec na to wychodzi ze to te RCA własnie bo o ile sie znam to nie sa one ekranowane.To co radzicie w tej sytuacji wymienic je na nowe (jesli tak to na jakie?) lub jest inne rozwązanie?Pozdro



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob maja 21, 2005 11:14

NA ekranowane jak cię stać to jakieś znanej firmy a jak tańsze to na zwykłe byle ekranowane.


TUTENHAMON

biznesshop

Post autor: biznesshop » ndz maja 22, 2005 21:19

Ostry zginał w bojuuu

A Herzz nagina pasacikiem



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn maja 23, 2005 11:12

No tak i po co tłumaczyć jak nikt nie słucha?
Miałes odłączyć przy radyjku. Wtedy być wiedział czy zakłucenia wprowadza kabel czy źródło.
A tak dalej nic nie wiesz.
Pozdrawiam



Qboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Qboy » pn maja 23, 2005 16:53

Ditomek sprawdz co napisałes w przedostatnim twoim poscie.Odłącz ,sygnałowe od wzmaka,nic nie jest wspomniane o radiu.A po 2 jaka jest róznica czy odlącze RCA przy radiu niz wzmaku bo ja niewidze zadnej.Tak czy tak sygnał juz nie pujdzie na woofer.Pozdro



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt maja 24, 2005 08:39

Róznica jest kolosalna. Odłączając je przy radio nie pozbędziesz się zakłóceń na jakie rzekomo są one narażone będąc w pobliżu kabli zasilających. Odłączając je przy wzmaku ucinasz wszystko. Dlatego różnica jest tak duża.
Od razu sam będziesz mógł sprawdzić na ile w Twoim przypadku teoria o zakłucaniu sygnału przez bliskie ułozenie kabli jest prawdziwa.
Pozdrawiam



Qboy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 17:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Qboy » śr cze 15, 2005 19:56

Po tak długim czasie dopiero załozyłem kable podwójne ekranowane (brak czasu) i problem istnieje dalej.Wpierw stare RCA odłączyłem od radia i nie było zakłucenia teraz jak są nowe ekranowane to szumy jeszcze sa ale zdecydownie mniejsze(kabel był puszczony luzem przez srodek auta).I co teraz sprawdzic jeszcze moze mase która jest podłączona dalej do karoserii i na dodatek do sruby pokrywy baku paliwa?Moze to robi jeszcze zakłucenia.RATUJCIE!!



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw cze 16, 2005 08:28

poprzez odpiecie ich TYLKO od strony radia udowodniłeś ze to nie kable sygnałowe sa powodem zakłuceń. Nie rozumiem dlaczego kupiłes nowe.
Podłącz voltomierz pomiędzy ekran czincza (kabel) a ekran gniazdka w radio. Nie powinno byc napięcia. Jak jest to szukaj przy radyjku, bo zakładam ze przy wzmacniaczu masz juz wypieszczone.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości