Pukanie podczas ruszenia ze zrywu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Pukanie podczas ruszenia ze zrywu

Post autor: Jacenty85 » śr wrz 26, 2007 22:09

Witam!
Mam problem z moim mk3. Zauważyłem, że od pewnego czasu, kiedy chcę ruszyć z tzw zrywa słysze trzaski dochodzące gdzieś ze spodu auta. Podczas szybkiego puszczenia sprzegła wygląda to tak, jak by siła działająca na fotel próbowała go przesunąć, a dźwięk występujący w tym momencie przypomina przeskakiwanie tego fotela po szynie. Co się okazało nie jest to żaden fotel. Początkowo myślałem, że to układ wydechowy podczas naprężeń uderza o osłonę termiczną. Okazało się, że to też nie wydech. Poduszki pod silnikiem mam dobre. Czy to może być coś ze skrzynią lub ze sprzęgłem lub z poduszkami pod skrzynią - jeszcze nie miałem czasu wejść pod auto ale może ktoś spotkał się z podobym przypadkiem. Dziękuje za wszystkie sugestie.

(jak ktoś chciałby wyobrazić sobie ten dźwiek to wystarczy siedzieć na fotelu, podnieść dźwiegnię od przestawiania fotela, odeprzeć sie mocno i puścić - dzwięk w momecie zablokowania fotela jest identyczny z tym, że tych uderzeń jest kilka.



toomii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 19:52
Lokalizacja: turek

Post autor: toomii » śr wrz 26, 2007 22:26

moze przeguby?



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr wrz 26, 2007 22:34

muszę to sprawdzić - całkiem możliwe, że przeguby



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr wrz 26, 2007 22:39

Albo docisk sprzegla, tez moze byc taki efekt ja tak mialem w zime jak mielilem kolami na sniegu to docisk strzelal



jarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 23, 2007 18:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarco » śr wrz 26, 2007 22:42

Jacenty85 pisze:Witam!
Mam problem z moim mk3. Zauważyłem, że od pewnego czasu, kiedy chcę ruszyć z tzw zrywa słysze trzaski dochodzące gdzieś ze spodu auta

witam,

ja mam podobny problem,ale nie mogę tego trzasku zlokalizować.przeguby raczej odpadają.slyszalbys dzwiek z przodu auta.tlumik tez inny dzwiek wydaje.zostaja poduchy w skrzyni,ale czy to je to?pojecia nie mam.

pzdr



Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » śr wrz 26, 2007 23:39

Siemka mam podobny problem gdy z postoju "spale gume" lol. Lecz gdy podczas wolnej jasny przycisne bardziej i koła sie zaboksują nie słychac tego stuku, tylko podczas ruszania z postoju. Dzwięk ten jest gdzieś pomiędzy siedzeniami z przodu :/



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » śr wrz 26, 2007 23:41

Bielu pisze:Siemka mam podobny problem gdy z postoju "spale gume" lol. Lecz gdy podczas wolnej jasny przycisne bardziej i koła sie zaboksują nie słychac tego stuku, tylko podczas ruszania z postoju. Dzwięk ten jest gdzieś pomiędzy siedzeniami z przodu :/
ja tez to mam i sie zastanawiam czy to katalizator nie wali w podloge



Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » śr wrz 26, 2007 23:44

no właśnie tu mam dwie opcje albo katalizator który jest lóżny i do wycięcia to bankowe. druga opcja to przeguby prawdopodobnie też są do wymieny ale nie jestem pewnien by dwóch na czterech mechaników mówiło mi że są ok. :D lol Wytne go zobaczymy jak będzie :)



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » śr wrz 26, 2007 23:47

Bielu pisze:no właśnie tu mam dwie opcje albo katalizator który jest lóżny i do wycięcia to bankowe. druga opcja to przeguby prawdopodobnie też są do wymieny ale nie jestem pewnien by dwóch na czterech mechaników mówiło mi że są ok. :D lol Wytne go zobaczymy jak będzie :)
mialem na mysli brzeczenie katalizatora ze wzgledu na zbyt bliska jego odleglosc od podlogi a nie poluzowanie sie wkladu, nie warto wycinac katalizatora



Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » śr wrz 26, 2007 23:54

A ja mam na myśli poluzowanie sie całego kata :). Jak dodam gazu to drży i to konkratnie a poza tym i tak rozsypał mi sie od środka i blokuje spaliny więc tak czy inaczej musze go wyciąć tylko zastanawiam sie czym go zastąpić strumienicą czy zwykłym tłumikiem bo słyszałem że te tanie strumienice niszczą silnik a tłumik nawet ten tani do 100zł będzie oki.



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » śr wrz 26, 2007 23:55

Bielu pisze:A ja mam na myśli poluzowanie sie całego kata :). Jak dodam gazu to drży i to konkratnie a poza tym i tak rozsypał mi sie od środka i blokuje spaliny więc tak czy inaczej musze go wyciąć tylko zastanawiam sie czym go zastąpić strumienicą czy zwykłym tłumikiem bo słyszałem że te tanie strumienice niszczą silnik a tłumik nawet ten tani do 100zł będzie oki.
a skad wiesz ze ci sie rozsypal katalizator?



Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » czw wrz 27, 2007 00:05

- Bo słyszę :)
_spaliny wydostają sie przez złącza
_ jak postukam to słychac że jest rozsypany od środka
- powqiedział mi to mechanik
- Nie jeden <lol>



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » czw wrz 27, 2007 00:06

Bielu pisze:- Bo słyszę :)
_spaliny wydostają sie przez złącza
_ jak postukam to słychac że jest rozsypany od środka
- powqiedział mi to mechanik
- Nie jeden <lol>
wloz w to miejsce tlumik, strumienica to shit



Awatar użytkownika
Bielu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pt sie 03, 2007 22:09
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Bielu » czw wrz 27, 2007 00:09

Też tak myśle tylko musze jakąś w miare dobrą wychaczyć i za sensowne pieniądze. 3maj sie Napisze jaki jest efekt jak wymienie lece w kimono narka



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 369 gości