ABS - nie działa, padła pompa?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ABS - nie działa, padła pompa?

Post autor: Chomik » wt wrz 25, 2007 17:42

Witam, jakiś tydzień temu zapaliła mi się kontrolka ABS i ASR, oczywiście nie działa ani ABS ani ASR. Po podłączeniu VAGa pokazał się błąd:

Control Module Part Number: 1C0 907 379 K
Component and/or Version: ASR FRONT MK60 0103
Software Coding: 0022017
Work Shop Code: WSC 48470
1 Fault Found:
01276 - ABS Hydraulic Pump (V64)
012 - Electrical Fault in Circuit

Po usunięciu błędu zaraz pojawia się na nowo, pomyślałem że może gdzieś się poluzował i odłączyłem sterownik po czym podłączyłem na nowo :helm: , kontrolki zgasły :hmm: ale ....... tylko do czasu kiedy wypróbowałem ABS (zadziałał prawidłowo) i kontrolki zapaliły sie na nowo :grrr: , powtórzyłem czynność jeszcze kilka razy i za każdym razem ta sama sytuacja, w tej chwili juz nawet odłączanie kabla nie pomaga, czy to oznacza koniec żywota pompy czy może sterownik padł?

Może macie jakieś inne sugestie?

:pub:



Awatar użytkownika
BaDBoY §148 KK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 13, 2007 10:59
Lokalizacja: okolice W-wy
Kontakt:

Post autor: BaDBoY §148 KK » czw paź 18, 2007 16:44

Witam,

Mam podobny problem jak kolega... bardzo rzadko zdarza się, że jadąc powiedzmy na "dwójce" gdy dojeżdżam do świateł i przyhamuję, to dziwnie, bo słabo łapią mi hamulce i słychać takie jakby "bzyczenie" przez czas hamowania. Zauważyłem, że występuje to przy właśnie takich małych prędkościach... po takim dziwnym zachowaniu hamulców zapala się kontrolka ABS, która zazwyczaj gaśnie, gdy na drugi dzień odpalam samochód. Nie byłem co prawda na diagnostyce, ale myślałem że może to być problem pompy. Czy ktoś z Was spotkał się z takim charakterystycznym dźwiękiem podczas hamowania? Dodam, że płyn wymieniony na nowy.



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt paź 19, 2007 12:10

BaDBoY §148 KK, ja bym obstawiał czujnik ABS w którymś kole, podłącz golfika pod VAGa i będziesz wiedział który ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości