Wspomaganie ukladu kierowniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mar85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 23:05
Lokalizacja: Gliwice

Wspomaganie ukladu kierowniczego

Post autor: mar85 » pt wrz 21, 2007 18:49

Witam! wiem, ze tematow taki jest masa :) ale nie znalazlem odpowiedzi na moje konkretne pytanie, ponizej opisze o co chodzi.
jak ponad 2 lata temu kupilem auto to plyn od wspomagania byl poprostu czarny... a miedzy palcami przypominal bardziej wode, nic sie nie lepil (kierownica troszke ciezko chodzila jak na wspomaganie) wiec od razu zmienialem plyn. No wlasnie ale wiedzialem ze jest: czerwony i zielony (badz jak niektorzy mowia taki zoltawy) i ze nie wolno ich mieszac ze soba!!. Poniewaz nie mialem dostepu do kanalu nie moglem spuscic starego plynu, wiec odpompowalem go z tego wzbiorniczka ile sie dalo, wiadomo zostalo troche w przewodzie. Nastepnie kupilem plyn taki (przezroczysty) ktory miesza sie z czerwonym jak i zielonym (z norma VW). Zalalem go przekrecilem kiera max skret pare razy i znowu odciaglem caly plyn byl juz praktycznie caly czysty, pozniej znowu zalalem swiezy i bylo juz ok wiec tak zostawilem, od tamtego czasu zrobilem 45.000km i dzis po dluzszej jezdzie w miescie tak troszke ciezej kierownica zaczela chodzic sprawdzilem pozniej plyn ( stan ok nic nie ubylo, tylko juz jest znowu taki czarny "nieprzyjemny" i troche sie mniej lepi) Wiec chce go zmienic!! i mam juz dostep do kanalu, wiec spuszcze stary plyn i zaleje nowy... No wlasnie tylko teraz jaki?? czerwony czy zielony?? zeby nic sie pompie nie stalo... a jak mowilem nie wiem jaki byl wczesniej zalany (przed tym przezroczystym ktory wlalem) samochod to seat ibiza 95r silnik 1,9TD (AAZ) (temat dalem do MK3 TD ze wzgledu na tem sam silnik:P:P)korek od wspomagania jest czarny. Wiem ze jak sa zielone korki to znaczy ze byl zalewany ten zielony plyn ale to raczej po roku 95-96r ale nie jestem pewien. Czy to ze mam czarny korek znaczy ze plyn kiedys mialem zalany czerwony?? Jaki plyn polecacie i moge bez obaw o pompe wspomagania spokojnie wlac...? uffff sie rozpisalem :):):)



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Krystian GTD » pt wrz 21, 2007 20:13

Witaj kolego. Mam MK3 1,9GTD (AAZ) i mam zalany zielony płyn do wspomagania. Podobno pompy wspomagania montowane do silników AAZ wymagają zielony płyn do układu kierowniczego. Na tym płynie pompa jest cichutka i pracuje bez problemów - polecam. Pozdro



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » pt wrz 21, 2007 20:34

myślisz że tylko w TD montowali wspomaganie ? na ogólny leci


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

mar85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 23:05
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: mar85 » pt wrz 21, 2007 22:25

Krystian GTD dzieki za odp. w sklepie tez mi mowili zeby taki zalac, ale nie bylem pewien czy nie wciskaja mi zeby byle sprzedac :-)

Kaczor wsumie racja :P:P

Pozdro!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 424 gości