[MK3 MATCH II]LEKKO POMODZONY AFN - prawie jak 20 Jahre :)

Moderator: G0 Karcio

Zablokowany
Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 20, 2007 11:13

aw69 pisze:bez ABS bardzo kiepska sprawa nawet na 280mm
możesz rozwinąć ?

ja tam akurat nie narzekam że nie mam ABS-u

mnie chodzi o poprawe hamowania z duzych prędkości, bo ze 100 km/h to nawet na seryjnym 256/20 nie jest źle

przy 160km/h i tak raczej nie zablokuje kół



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw wrz 20, 2007 16:36

cowboy pisze:
aw69 pisze:bez ABS bardzo kiepska sprawa nawet na 280mm
możesz rozwinąć ?

ja tam akurat nie narzekam że nie mam ABS-u

mnie chodzi o poprawe hamowania z duzych prędkości, bo ze 100 km/h to nawet na seryjnym 256/20 nie jest źle

przy 160km/h i tak raczej nie zablokuje kół
ja bede szukał po zimie pewnie jakichś lepszych tarcz bo 280 to są dobre na serie w Ibizie, ew. na chipa ale teraz to moim zdaniem juz tak wspaniale nie hamuje chyba że DS Performance założyć ale nie wiem czy to sie kalkuluje zapewne weiksze tarcze lepiej bedą hamowały przy normalnych Textarach czy ATE, golf jest jeszce cięższy wiec pewnie gorzej to hamuje



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 20, 2007 19:29

Tominator pisze:zapewne weiksze tarcze lepiej bedą hamowały
zapewne ale najwiecej z moich obserwcji zalezy od klocków, nawet 280 czy 312 bedzie kiepsko hamowac jak klocki bedą badziewne



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw wrz 20, 2007 19:36

cowboy pisze:
Tominator pisze:zapewne weiksze tarcze lepiej bedą hamowały
zapewne ale najwiecej z moich obserwcji zalezy od klocków, nawet 280 czy 312 bedzie kiepsko hamowac jak klocki bedą badziewne
a ja sie założe że moje tarcze 280 + zwykle klocki Textara co mam będą lepiej hamowac niz jakieś super tarcze 256 z klockami za 300zl



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 20, 2007 20:13

Tominator pisze: ja sie założe że moje tarcze 280 + zwykle klocki Textara co mam będą lepiej hamowac niz jakieś super tarcze 256 z klockami za 300zl
ja sie nie znam na super klockach ale bym sie nie zakładał :)

wiem bo musiałem awaryjnie wymienic klocki, sprzedawca w FOTA dał mi ATE do niewentylownych i potem w sobote kupiłem jakis badziew za 50 PLN i widze duużą róznice zwłaszcza przy ostrzejszych hamowaniach w porównaniu do zwykłych Ferodo Premier

tak więc podejrzewam że jakies Taroxy czy EBC Red Stuf z tarczą 256 szybciej wyhamują auto niz textar na tarczy 280

przeczytaj sobie ten test klocków

http://www.ebcbrakes.pl/samochody/testklockow.html

pamietam jak corvax pisał ze po założeniu klocków Ferodo DS Performance auto zaczeło zupełnie inaczej hamowac...



Awatar użytkownika
Tominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 00:08
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Tominator » czw wrz 20, 2007 20:20

Założe sie o 6cio pak Heinekena że moje bedą hamowac lepiej niż Twoje 256 + DS performance :grin:
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2007 20:22 przez Tominator, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 20, 2007 20:37

Tominator pisze:Założe sie o 6cio pak Heinekena że moje bedą hamowac lepiej niż Twoje 256 + DS performance
za 6-pak Heinekena nie bedę kupował sobie DS Performance czy Red Stuffów, skoro bede swapował na 280 :P

poza tym moje auto wazy troche wiecej 1120Kg z suchym bakiem

żeby zrobić test obiektywnie trzeba by zrobić test na tym samym aucie , bo oprócz wagi to jeszcze opony bedą miec znaczenie

chodzi o to że wyłącznie wieksza tarcza z kiepskim klockiem i słabą oponą nie rozwiąże problemu szybkiego zatrzymania sie :)



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » czw wrz 20, 2007 21:02

wlasnie Cowboy o to chodzi ze blokuje, jak myslisz ile kompletow opon *#cenzura#* juz przez brak ABS'u ? 256 to piczka, dobry zestaw 280 klocki plus tarcze zblokuja kola nawet przy 160


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw wrz 20, 2007 21:05

bo oprócz wagi to jeszcze opony bedą miec znaczenie
nawierzchnia, ulozenie srodka ciezkosc, rozstaw kół odległosc srodka ciezkosci od osi, wusokosc srodka ciezkosci, geometria zawieszenia, promien zataczania itd itd

a tamten tescik bardzo ciekawy szkoda ze tylko 10 najlepszych a nei wiecej jest pokazanych

[ Dodano: Czw Wrz 20, 2007 21:08 ]
aw69 pisze:wlasnie Cowboy o to chodzi ze blokuje, jak myslisz ile kompletow opon ******* juz przez brak ABS'u ? 256 to piczka, dobry zestaw 280 klocki plus tarcze zblokuja kola nawet przy 160
ale jesli ktos sie decyduje na cos takiego to musi zalozyc odpowiednie ogumienie a przedwszystkim nauczyc sie tym hamowac. praktyka praktuyka i jeszcze raz praktyka. Osobiscie jednak preferuje ABS :helm:

[ Dodano: Czw Wrz 20, 2007 21:10 ]
zalozenie wiekszej srednicy tarcze spowoduje zmiane rozdziału sił hamowania na przednia i tylnia os. Os tylnia bedzie slabiej hamowac wiec przednai bedzie bardziej obciazona a za tym ida rozna konsekfencje i jeden pozytyw (kloci i tarcze tylne cza zadziej wymieniac :bigok: )



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » czw wrz 20, 2007 21:53

Kapibara pisze:zalozenie wiekszej srednicy tarcze spowoduje zmiane rozdziału sił hamowania na przednia i tylnia os
no własnie kolega Adamm tak ma i dlatego teraz swapuje tarcze na tył :)

ja mam tarcze z tyłu i przy okazji chce załozyć dobry klocek na tył..

nie jeżdżę agresywnie ale czasem zdarza sie potrzeba ostrzejszej jazdy lub ktoś przyhebluje przede mną i dobrze mieć świadomość że heble nie zawiodą

przy okazji planuje wymienić płyn na jakiś "lepszy" bo to też ma jakieś tam znaczenie..
aw69 pisze:wlasnie Cowboy o to chodzi ze blokuje, jak myslisz ile kompletow opon ******* juz przez brak ABS'u ?
no to jak zblokuje przy 160 to dobry hebel :)

u Ciebie to sie chyba opony darły przy przyspieszaniu wiecej... poza tym nawet z ABS-em jak ostro zahamujesz ze 160km/h to bedzie dym z opon :) tyle że nie zblokują... i sie zedrą równomiernie..



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw wrz 20, 2007 22:13

cowboy pisze:no własnie kolega Adamm tak ma i dlatego teraz swapuje tarcze na tył :)

ja mam tarcze z tyłu i przy okazji chce załozyć dobry klocek na tył..
no jesli mial bebny to dobrze ze swapuje na tarcze, ale jesli sa tarcze tak jak ty masz to jak chcesz przod zwiekszyc to tyl rowneiz musisz zwiekszyc sam fakt ze sa tarcze nic nei zmienia.


W samochodzie wszystko jest ustawione w jak najlepszym porzadku. Jesli masz tarcze z tylu znaczy ze konstruktorzy rozlozyli tak sily hamowania zeby maksymal;nie wykorzystac tarcze z tylu aby odciazyc koła przednie. Jesli zwiekszysz srednice tarcz z przodu rownowaga zostanie zaburzona. Teoretycznie auto bedzie duzo lepiej hamowac, ale to bedzie tylko w naglych hamowaniach i na bardzo malych dystansach. W gorskiej jezdzie moze sie to okazac zgubne gdyz przod bedzie zawsze w dupe dostawal a tyl bedzie luzny. moze sie okazac ze uzyskasz ten sam efekt jak na seryjnych hamulcach dobrej jakosci.

aw69, ma tu racje mowiac ze sie beda blokowaly koła. moze sie to okazac bardzo uciazliwe. Miej tu na uwadze hamowanie na zakretach i sliskiej nawierzchni, ze o sniegu czy lodzie nie wspomne jak ci sie beda caly czas blokowac

Tego nie czytajcie: :helm:

Na wszystko sa wzory! jestem przekonany ze da sie obliczyc co da lepsze efekty zwiekszenie tarcz z przodu czy zwiekszenie jakosci tarcz i klockow. Wystarcza kontakty na jakiejs politechnice i mysle ze jakis profesorek jest w stanei to zrobic lub nawet student


Takie moje przemyslenia podejrzewam ze ci co to zrobili maja zupelnie inne wiec szukaj kompromisu :bigok:



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » pt wrz 21, 2007 00:07

wlasnie Cowboy chodzi o te rownomierne wycieranie opony przy hamowaniu....bez ABS wystarczy jedne hamowanko i po oponach zniszczylem tak juz z 2 komplety bardzo dobrych opon uwierz mi to gorsze niz spalic je ostrym ruszaniem. opona juz wogole wtedy nie nadaje sie do jazdy przy 120 km.h kierownica lata jak *#cenzura#* bicie jest niemilosierne


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt wrz 21, 2007 08:15

Kapibara pisze:W gorskiej jezdzie moze sie to okazac zgubne gdyz przod bedzie zawsze w dupe dostawal a tyl bedzie luzny.
no to teraz mnie znowu zbiłeś z pantałyku :)

i znowu zacząłęm się zastanawiać na porządną tarczą (ATE POWER DISC) i konkretnymi klockami (EBC GREEN STUF)

z drugiej strony zaś myślę sobie że przecież VR6 ma chyba z tyłu takie same tarcze jak ja... więc cała teoria legła w gruzach :) chyba że jest inny korektor siły hamowania ?
aw69 pisze:wystarczy jedne hamowanko i po oponach zniszczylem tak juz z 2 komplety bardzo dobrych opon
no to raczej nie było hamowanko :) .... wyhamowanie ze 160 na zablokowanych kołach na szorstkim asfalcie rzeczywiście może zniszczyć opony...
Kapibara pisze:da sie obliczyc co da lepsze efekty zwiekszenie tarcz z przodu czy zwiekszenie jakosci tarcz i klockow
tu nie ma co liczyć, tylko trzeba sprawdzić w praktyce :)

tak jak pisałem skończyły mi się klocki i założyłem teraz jakiś badziew to niby przy normalnej jeździe jest OK ale przy mocniejszych hamowaniach jest duża róznica...wiec moim zdaniem klocek jest najważniejszy

tarcza może być nawet gładka, ważne żeby się nie wyginała...czyli najlepiej jak jest duża :), z kolei jak zablokujesz koła to sie nie grzeje tarcza tylko opony :)



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » pt wrz 21, 2007 08:48

Kapibara pisze:W samochodzie wszystko jest ustawione w jak najlepszym porzadku. Jesli masz tarcze z tylu znaczy ze konstruktorzy rozlozyli tak sily hamowania zeby maksymal;nie wykorzystac tarcze z tylu aby odciazyc koła przednie. Jesli zwiekszysz srednice tarcz z przodu rownowaga zostanie zaburzona.
A nie można tego wyregulować korektorem siły hamowania?
U mnie w zimie pierwszy blokował tył co mnie troszkę wyprowadzało z równowagi. (Tarcze przód i tył). Popuściłem delikatnie korektor, przejechałem się, jeszcze nie było to co powinno, więc popuściłem go jeszcze odrobinkę i teraz przynajmniej na zakręcie mnie tył nie wyprzedza. :bigok:


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

Zablokowany

Wróć do „Zakończone projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości