VW Bora Variant - Spryskiwacz tylnej szyby nie pryska

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luktrz3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 25, 2007 18:08
Lokalizacja: Tarnów

VW Bora Variant - Spryskiwacz tylnej szyby nie pryska

Post autor: luktrz3 » czw wrz 20, 2007 16:23

Witam

Jak wlaczam spryskiwanie tylnej szyby to nie pryska na szybe tylko sie plyn leje gdzies z tylnego zderzaka. Jak sie zabrac do rozbiorki tylnego zderzaka zeby nic nie pourywac (moze ktos ma jakies fotki?), bo mnie sie zdaje ze wezyk gdzies pekl w tym rejonie - albo zle zlozone cos?

Prosze o sugestie.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw wrz 20, 2007 16:35

A po co Ci zderzak rozkręcać?
Wężyk jest łączony w kilku miejscach i prawdopodobnie masz gdzieś przerwę. Zacznij od zdemontowania plastiku z klapy



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » czw wrz 20, 2007 19:18

luktrz3, rozbieralem też to ostatnio,z tym że nie w kombi.Polecam świetną fotoporade w wykonaniu kolegi greg, :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314


[img]http://img503.imageshack.us/img503/8563/img1681ew7.jpg[/img][img]http://img503.imageshack.us/img503/6577/img1679ik0mn9.jpg[/img]

luktrz3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 25, 2007 18:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: luktrz3 » pt wrz 21, 2007 04:57

Kolego kiss, ten plastik na klapie juz rozbieralem i nic tam nie ma, jak wspomnialem wczesniej leje mi sie gdzies ze zderzaka doslownie, a jak patrze tam pod spod w kanale to wszystko plastki zaslaniaja, nie chce do tego podchodzic ze srubokretem i wszystkiego podwarzac i odginac (czytaj urywac) a jakos specjalnie mnie nie olsnilo od czego zaczac zeby to rozebrac.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt wrz 21, 2007 13:29

Przecież wężyk nie wędruje w zderzaku. Co najwyżej płyn w jakis sposób się tam dostaje i po nim ścieka. Skoro w klapie nie widać zadnego uszkodzenia to prześledź dalszą droge wężyka. Idzie w dolnym lewym progu.



luktrz3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 25, 2007 18:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: luktrz3 » wt mar 25, 2008 17:16

Witam po długim czasie.
W końcu się wziąłem za ten spryskiwacz. A szło to tak:
Ściągnąłem atrapę na tylnej klapie, żeby się dostać do silniczka wycieraczki i wężyka spryskiwacza. Odpiąłem wężyk od silniczka żeby zobaczyć czy płyn dochodzi do tego miejsca i nacisnąłem spryskiwanie tylnej szyby - czekam - tak po minucie zaczęło mi się lać z tyłu z lewej strony. Ściągnąłem plastik z tyłu po lewej stronie i jest tam taka złączka spinająca rurkę od klapy i tę co idzie od pompki. Spiąłem i nie źle płyn sika z rurki tam gdzie rozpiąłem koło silniczka.
Podłączyłem i nic ( nie testowałem zbyt długo bo ta złączka, która była rozpięta -może się rozpięła od ciśnienia, które się zrobiło bo płyn nie miał gdzie lecieć).

Kolejną czynnością było przestudiowanie wątku, który koledzy zaproponowali i naprawa rurki co idzie w silniczku (bardzo fajny opis). Jedyne co zrobiłem inaczej to zamiast rurki po wkładzie do długopisu użyłem rurki ze zużytego spryskiwacza z płynem do mycia szyb (chyba ajax czy coś) - po prostu jest trochę grubsza i łatwiej mi to było pospinać.

To tyle teraz działa jak trzeba.
Dzięki bardzo za podpowiedzi (odpowiedzi) i pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości