to termostat czy moze jeszcze coś innego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » ndz sie 19, 2007 21:25

Bablic powinno sie na odpalonym silniku. Po przejehaniu ok 100 km powinno byc widac czy schodzi plyn. Moze byc tak ze plyn wlatuje do komory spalania lub wlatuje do miski olejowej. Sprawdz czy nie awieksza ci sie stan oleju, jezeli bedzie spalal plyn to silnik moze pracowac nie rowno na wolnych obrotach



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn sie 20, 2007 12:14

Witam :D
Jakby płyn skodzil przy szczelonej uszczelce szybko to był by napewno po nim ślad niebieski lub zielony osad. JEsli nie ma go to raczej szybko nie ucieka.
A moze poprostu był układ zapowietrzony i dioda migała gdyz było za mało płynu i silnik sie grzał jak nie wiem. Ta dioda rowniez migoce gdy silnik ma zbyt małe obroty gdyz popma wodna za słabo pompuje ze tak powiem. :D . Płyn lubi uciekac chlodnica lub weżami także. :D . Sorki jesli pisze to co juz było opisane ale nie czytalem całego postu gdyz jest za dłuuugi.
Pozdro golfiki bedą cykać :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Ciri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr lip 25, 2007 19:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ciri » pn wrz 10, 2007 20:13

no i wyjaśniło się
jest wyciek przy jakimś kolanku - powoli tamtędy wycieka płyn, wiem że muszę je wymienić ale może ktoś zna fachową nazwę tego "kolanka"
Bedę wdzięczna :cool:



pmalika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 18, 2006 19:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: pmalika » pn wrz 10, 2007 21:49

Ciri pisze:no i wyjaśniło się
jest wyciek przy jakimś kolanku - powoli tamtędy wycieka płyn, wiem że muszę je wymienić ale może ktoś zna fachową nazwę tego "kolanka"
Bedę wdzięczna :cool:

To nie kolanko raczej. Tez tak kiedyś miałem. Dobra rada, jedź z tym do mechanika. Niech sprawdzi szczelność w okolicy pompy wodnej. :pub:
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 21:51 przez pmalika, łącznie zmieniany 1 raz.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 18, 2007 17:51

Przydalo by sie jakbys napisala jaki masz silnik? (np. RP, NZ ABS, itp.)
W RP czsami leci z krocca po od strony skrzyni z glowicy, w NZ pekaja obudowy od termostatu i ucieka plyn przy srubie od obudowy



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » śr wrz 19, 2007 20:21

Ciri pisze:no i wyjaśniło się
jest wyciek przy jakimś kolanku - powoli tamtędy wycieka płyn, wiem że muszę je wymienić ale może ktoś zna fachową nazwę tego "kolanka"
Bedę wdzięczna :cool:
najlepiej zrób zdjęcie tego kolanka to wtedy się wyjaśni jeśli chodzi o fachową nazwę


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 526 gości