Rozjechana mapa na VAGu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » ndz wrz 16, 2007 12:57

Myślałem o tym ale to za dużo zabawy z przekladaniem. Niech bedzie tak jak jest. Duzo jezdze wiec moze ta skrzynia sama padnie i wtedy bede mial podstawy do wymiany. Ale teraz no sam nie wiem. Jak sprawdzic ten lejacy wtrysk o ktorym mowił Paweł Marek albo ten co ciśnienie trzyma??? I tak dodam że dzisiaj byłem u elektromechanika i przywrócił mi ustawienia fabryczne ECU fabrycznego...zobaczymy teraz co będzie.
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 17:52 przez zarzycki_dawid, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Alienzorg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:29
Lokalizacja: Sk-ce

Post autor: Alienzorg » ndz wrz 16, 2007 14:24

Paweł Marek pisze:Jeżeli masz sprawny (jeszcze) katalizator to nic nie da mierzenie za nim spalin, bo jest on po to żeby nadmiar paliwa dopalał. Być może na wyższych obrotach i pod obciążeniem już nie wydoli, ale na wolnych daje rady. Silnik nie może mieć prawidłowej mieszanki w każdym zakresie obrotów i obciążenia jeśli tyle pali.
U ciebie złą mieszankę pokazywała sonda: 1V to jest napięcie które trzyma jeśli mieszanka jest zbyt bogata.
Witam

Żeby nie zakładać nowego posta podczepię się pod ten, zaciekawiła mnie odpowiedź kolegi.
Czy u mnie mieszanka jest zbyt bogata, na wolnych obrotach 1,14 po dodaniu gazu spada do 0,9, pali około 10l/100 w mieście. Brak lpg.

Obrazek



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz wrz 16, 2007 17:07

Obrazek

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2007 17:10 ]
Alienzorg pisze:po dodaniu gazu spada do 0,9,
oscyluje w normie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 16, 2007 18:25

Tam masz podane nie napięcie sondy tylko wps.ółczynnika lambda, który optymalny jest około jednego. Oczywiście trochę się waha i to jest normalne. Nie myl napięcia sondy lambda z wartością współczynnika lambda


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zarzycki_dawid
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 27, 2006 16:04
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: zarzycki_dawid » wt wrz 18, 2007 06:47

Wiecie co...każdy się dziwi że moje auto tak dziwnie pali tzn trasa 10l a miasto 20l na 100km. A co myślicie o tym że siadł silniczek krokowy? Ma to aż taki wpływ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 465 gości