Jaki zamiennik komputera silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Jaki zamiennik komputera silnika

Post autor: Pichu » sob wrz 15, 2007 17:09

Witam, prawdopodobnie padł komputer w moim GTi firmy SIEMENS o nr 037 906 025 R, jak się okazuje jest on w tej chwili nie do zdobycia, także może ktoś wie czy można go zastąpić jakimś innym, mile widziane numery.
Wie ktoś w ogóle co oznacza ostatnia litera w takim numerze? bo mam do kupienia 037 906 025 B, ale nie wiem czy będzie pasował...
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 18:49 przez Pichu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

ECU

Post autor: zodiak » sob wrz 15, 2007 17:24

Powinien pasować 037906025H


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik komputera silnika do MKIII SIEMENS

Post autor: Itor » sob wrz 15, 2007 17:27

Pichu pisze:Witam, prawdopodobnie padł komputer w moim GTi firmy SIEMENS o nr 037 906 025 R, jak się okazuje jest on w tej chwili nie do zdobycia, także może ktoś wie czy można go zastąpić jakimś innym, mile widziane numery.
Wie ktoś w ogóle co oznacza ostatnia litera w takim numerze? bo mam do kupienia 037 906 025 B, ale nie wiem czy będzie pasował...
ten z literka B jest do sharana z silnikiem 2.0 ADY takze nie bedzie pasowal sam mam AGG i wiem co to za bol z czesciami elektronicznymi sam szukam przepustnicy i tez nie moge dostac
poszukaj u nich - http://www.allegro.pl/item245074258_prz ... 064_d.html sa drodzy ale maje te czesci

[ Dodano: 15 Wrz 2007 19:32 ]
Pichu pisze:Witam, prawdopodobnie padł komputer w moim GTi firmy SIEMENS o nr 037 906 025 R, jak się okazuje jest on w tej chwili nie do zdobycia, także może ktoś wie czy można go zastąpić jakimś innym, mile widziane numery.
Wie ktoś w ogóle co oznacza ostatnia litera w takim numerze? bo mam do kupienia 037 906 025 B, ale nie wiem czy będzie pasował...
tu masz kompa http://www.allegro.pl/item241883924_ste ... er_vw.html



Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Pichu » sob wrz 15, 2007 20:11

czyli jeśli by wierzyć firmie AUTO ELEKTRONIKA to do tego silnika można podpasować każdy komputer z oznaczeniem literowym 037 906 025 H/R/A/G/J?
Bo jeśli tak to mam namiar na 037 906 025 A w znacznie lepszej cenie, komputer pochodzi od auta z 96 roku - jakieś sugestie od osób obeznanych w temacie...?

[ Dodano: 15 Wrz 2007 20:13 ]
ZODIAK - na jakiej podstawie myślisz że taki komputer będzie pasował, ETKa, doświadczenie?

ITOR - dzięki za zainteresowanie



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » sob wrz 15, 2007 20:28

Pichu pisze:czyli jeśli by wierzyć firmie AUTO ELEKTRONIKA to do tego silnika można podpasować każdy komputer z oznaczeniem literowym 037 906 025 H/R/A/G/J?
Bo jeśli tak to mam namiar na 037 906 025 A w znacznie lepszej cenie, komputer pochodzi od auta z 96 roku - jakieś sugestie od osób obeznanych w temacie...?

[ Dodano: 15 Wrz 2007 20:13 ]
ZODIAK - na jakiej podstawie myślisz że taki komputer będzie pasował, ETKa, doświadczenie?

ITOR - dzięki za zainteresowanie
pewnie na tej samej podstawie co firma auto elektronika
wg etki pasuje tylko ten z literka B



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 20:30

Wg ETKI R i H moiżna użyć zamiennie, a A lub P są do ADY czyli prawie takiego samego silnika, czy można zamieniać nie wiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik komputera silnika

Post autor: Marihuana Man » sob wrz 15, 2007 21:24

Pichu pisze:Witam, prawdopodobnie padł komputer w moim GTi firmy SIEMENS
Jeżeli masz problem z iskrą (tzn z jej brakiem) to sprawdz wpierw czujnik obrotów wału. Ciule elektrycy czesto identyfikuja problem zwiazany z tym czujnikiem jako awarię komputera.


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik komputera silnika

Post autor: Pichu » sob wrz 15, 2007 21:50

Marihuana Man pisze:
Pichu pisze:Witam, prawdopodobnie padł komputer w moim GTi firmy SIEMENS
Jeżeli masz problem z iskrą (tzn z jej brakiem) to sprawdz wpierw czujnik obrotów wału. Ciule elektrycy czesto identyfikuja problem zwiazany z tym czujnikiem jako awarię komputera.
Mój problem jest nieco bardziej złożony:
W przeciągu roku padła mi 2 razy cewka z modułem zapłonu i czujnik hala na aparacie zapłonowym, objawiało się to chwilowym brakiem iskry (auto gasło po czym po kilku minutach zapalało ponownie).
Ostatnia wymiana odbyła się jakiś miesiąc temu: świece, kable, kopułka + palec, czujnik halla na aparacie, moduł + cewka. było dobrze przez tydzień po czym auto zgasło i do dzisiaj nie odpaliło. Po diagnozie uznanego elektromechanika VW (czujnik położenia wału, cewka, moduł, czujnik halla - wszystko działa) - auto dalej nie pali, a dokładniej raz na kilkanaście rozruchów, powód: brak iskry, brak paliwa, brak komunikacji z VAGiem.
Alarm nie powoduje odcięcia paliwa gdyż brak napięcia przed jak i za przekaźnikiem, pompa paliwa sprawna, układ zapłonowy sprawny.

Wniosek:
Auto zapala gdy ma iskrę i paliwo, najczęściej jednak bywa że ma iskrę, ale nie dostaje paliwa, lub na odwrót i do tego pierwszy raz nie chce się połączyć z komputerem diagnostycznym co wcześniej nie miało miejsca...

Także prawdopodobnie pozostaje wymienić uszkodzony komputer sterujący, lub coś jeszcze....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 21:55

wcześniej były jakieś błędy na komputerze?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Pichu » sob wrz 15, 2007 22:01

nic co by wskazywało uszkodzenie czegokolwiek odpowiedzialnego za brak iskry... jedynie jakieś "pierdoły" typu błędne wskazania czujnika temperatury z termometru...



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob wrz 15, 2007 22:17

Pichu pisze:nic co by wskazywało uszkodzenie czegokolwiek odpowiedzialnego za brak iskry... jedynie jakieś "pierdoły" typu błędne wskazania czujnika temperatury z termometru...
Może ci pomogą... Bo kompa do osprzetu siemens ze świeca szukac.

http://www.elektronika.com.pl/zakres.htm


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Pichu » sob wrz 15, 2007 22:34

Marihuana Man pisze:
Pichu pisze:nic co by wskazywało uszkodzenie czegokolwiek odpowiedzialnego za brak iskry... jedynie jakieś "pierdoły" typu błędne wskazania czujnika temperatury z termometru...
Może ci pomogą... Bo kompa do osprzetu siemens ze świeca szukac.

http://www.elektronika.com.pl/zakres.htm

Dzięki, być może będą mieli taki sterownik bo to że strasznie ciężki do nich dostęp to już się przekonałem bardzo dobrze :grrr: ...



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Post autor: Itor » ndz wrz 16, 2007 09:16

Pichu pisze:
Marihuana Man pisze:
Pichu pisze:nic co by wskazywało uszkodzenie czegokolwiek odpowiedzialnego za brak iskry... jedynie jakieś "pierdoły" typu błędne wskazania czujnika temperatury z termometru...
Może ci pomogą... Bo kompa do osprzetu siemens ze świeca szukac.

http://www.elektronika.com.pl/zakres.htm

Dzięki, być może będą mieli taki sterownik bo to że strasznie ciężki do nich dostęp to już się przekonałem bardzo dobrze :grrr: ...
bylem dzisiaj na slomczynie i pytalem o kompa dla ciebie ale nie bylo z literka R sprawdzilem u siebie vagiem i ja mam kompa z literka H i wszystko dziala jak ta lala



Awatar użytkownika
Pichu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 16:50
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Pichu » ndz wrz 16, 2007 13:21

W takim razie są już dwa kompy które powinny pasować,
Powiedzcie mi jeszcze czy może być tak że komputer silnika obsługuje w jakiś sposób jakieś elementy wyposażenia, np. klimatronic lub tempomat.... żeby sie potem nie okazało że założę z "H" i coś takiego nie będzie działało mimo iż silnik normalnie będzie pracował...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 379 gości