Jak zamocowac podszybie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Jak zamocowac podszybie

Post autor: kiss » sob wrz 15, 2007 22:16

Chodzi oto że mam wyłamany, niewielki fragment (dziurka) w podszybiu. Chciałbym ten element, tzn. całe podszybie z czasem wymienić, ale doczytałem się że może się pojawić u osób mniej doświadczonych tak jak np. ja, problem z ponownym montażem tego podszybia.
Prosiłbym osoby które już to przerabiały o wskazówki, instrukcje typu „krok po kroku”
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 20:16 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » ndz wrz 16, 2007 10:54

krok po kroku powiem Ci tak, nie zakladaj tego sam, probowalem to zalozyc przez pare godzina, a przy samym koncu wkladania, bo wkladasz ja centymetr po centymetrze pekla mi szyba :grrr:
jak juz masz z tym problem to radze podjechac do zakladu gdzie zmieniaja szyby dac te pare groszy zeby wlozyli niz kupowac nowa szybe, takie moja zdanie
jezeli tego nie wkladales nigdy to nie wlozysz, uwierz mi



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz wrz 16, 2007 11:01

Ciepły garaż i plastik lekko zagrzany wówczas jest bardziej elastyczny i ładnie się układa , a w szybie dobrze wyczyść rowek



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » ndz wrz 16, 2007 11:23

Jeśli chodzi o ten element pod którym znajduje sie komputer,mechanizm wycieraczek to ostatnio również go demontowałem (smarowanie mechanizmu wycieraczek).Nie napotkałem większych trudności przedewszystkim nic na siłe tylko z wyczuciem tak jak napisał kolega pszczyna, dobrze oczyść rowek w którym osadza sie podszybie jak go dodatkowo troszke nasmarowałem żeby mi łatwiej wchodziło.powodzenia w wymianie :grin:


[img]http://img503.imageshack.us/img503/8563/img1681ew7.jpg[/img][img]http://img503.imageshack.us/img503/6577/img1679ik0mn9.jpg[/img]

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz wrz 16, 2007 13:04

WiRaGe, a jeszcze jakieś szczegóły? Zaczynasz od lewej, prawej, przy otwartej masce, zamkniętej, czymś stukałeś, itp.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz wrz 16, 2007 13:55

Otwarta maska, strona obojętna ,nic na siłe i z czuciem-- a przede wszystkim nerwy na wodzy i trochę cierpliwości się przyda lub nerwosan :grin:



Awatar użytkownika
gregor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 15, 2007 00:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: gregor » ndz wrz 16, 2007 14:05

witam jeżeli niejesteś cierpliwy i niemasz warunków daj lepiej pare groszy więcej za założenie, ja już przechodziłem przez to i wiem że dotego sie nienadaje :satan:
a wydatek- potem dwa razy płacisz.....



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz wrz 16, 2007 14:12

no dobra, a zwyjęciem tez jest taki kłopot?



Awatar użytkownika
gregor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 15, 2007 00:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: gregor » ndz wrz 16, 2007 14:26

z wyjęciem niepowinieneś mieć większych problemów, delikatnie i nerwy na wodzy jak pisze <pszczyna> :helm:

Jak masz czas i chęci próbuj, ja niemiałem czasu i na szybko robiłem i tak pękło :grrr:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz wrz 16, 2007 14:33

akurat czas i cierpliwość bym znalazł, tylko najbardziej obawiam się o szybę. załamałbym się gdyby miała mi pęknąć bo rok temu wymieniałem



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » ndz wrz 16, 2007 14:36

pszczyna pisze:Otwarta maska, strona obojętna ,nic na siłe i z czuciem-- a przede wszystkim nerwy na wodzy i trochę cierpliwości się przyda lub nerwosan
no wyjął mi kolega to z ust :grin: powodzenia w wymianie i o szybe sie nie bój pamiętaj tylko wszystko z wyczuciem i bez pośpiechu
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2007 14:38 przez WiRaGe, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz wrz 16, 2007 14:36

no to myślę że to ci trochę rozjaśni
Obrazek



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz wrz 16, 2007 15:00

greg pisze:no to myślę że to ci trochę rozjaśni
dobrze pomyślałeś ;)



greg

Post autor: greg » ndz wrz 16, 2007 15:11

kiss, rozumiem ze wymontować potrafisz

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2007 3:14 pm ]
Zaczynamy od podniesienia maski. Na grodzi mamy uszczelkę którą zdejmujemy Obrazek . Następnie odkręcamy 4 śrubki torx po lewej stronie - mocujące osłonę filtra przeciwpyłkowego powietrza Obrazek. Wyjmujemy tą osłonę. Cienkim śrubokrętem podważamy zaślepkę - kapturek od specjalnie wyżłobionej strony wycieraczki Obrazek. Kluczem nasadowym 13 odkręcamy wycieraczkę a następnie poważamy ją - ja to robię tak że lekko naciskamy tuż przy osi wycieraczki a następnie pociągamy i tak kilkakrotnie aż zejdzie ramię z osi. To samo robimy z drugim ramieniem. Następnie musimy zdjąć osłonę na podszybiu - ona jest wpięta w rynienkę pod szybą i trzeba najpierw lekko poważyć róg od strony pasażera następnie lekko podważając odpiąć osłonę z rynienki aż dojdziemy do drugiego rogu gdzie też go podważając wyciągamy - osłonę przesuwamy po szybie do góry - w ten sposób nam ładnie wyjdzie. Obrazek

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2007 3:16 pm ]
dla ułatwienia skopiowałem z mojej porady dotyczącej wycieraczek http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości