Polerowanie aluminium

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Piwiracing
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt lip 07, 2006 17:20
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Piwiracing » czw wrz 13, 2007 02:26

marceliii pisze:Jak ktoś tego spróbuje , i będzie efekt dobry , też zaraz zaworze felgi .
:)
A na chwile obecną mam problem z doczyszczeniem wypolerowanego aluminium , ogólnie bród schodzi ,ale zostają takie czarne kropki , które nie chcą zejść i nie wiem czym to potraktować , żeby znowu nie lecieć tego papierem ściernym .
:(
Może macie jakieś sprawdzone metody ?
:P
sprawa jest prosta: czarne kropki to nic innego jak wżery w aluminium... widocznie felgi były wcześniej piaskowane przez Ciebie, bądź też już fabrycznie przed malowaniem... a to trzeba zjechać grubym papierem... czyli za szybko przelazłeś na drobniejszy papier... felgi trzeba szlifować przy dużym oświetleniu, bo inaczej nie zauważy się tych mikrodziurek... a po polerce widać czarne kropki i jest :ass:
marceliii pisze:A więc wyczyściłem fele , odświeżyłem polerkę Autosolem , i ...........
:(
W cieniu i w słońcu efekt idealny , jakby znowu były świeżo po polerce , ale jeśli stoją w oświetlonym miejscu , ale nie bezpośrednio w słońcu to widać tak jak by pod tą warstwą wypolerowaną było takie matowe aluminium , niema tego odcieniu metalicznego .
Sama powierzchnia jest idealna , wszystko się idealnie odbija , ale efekt jest fajny tylko w ciemności albo bezpośrednio w słońcu , wtedy tego matu nie widać .
:(
Co z tym zrobić ?
POMOCY
no i jak napisałem wyżej: nie wyeliminowałeś wżerów (mikrodziurek), przez co po odświeżeniu polerki powłoka alu świeci się bardzo dobrze, ale jak sam zauważyłeś-tylko w ostrym słońcu (bo cała powierzchnia alu bardzo mocno odbija światło, co eliminuje widok wżerów) lub w cieniu (wyżej pisałem-w ciemności też nie widać wżerów)... tak więc wyjścia są dwa:
- radowanie się efektem takim, jaki jest na chwilę obecną
- polerka alu od nowa

Pozdro :okej:



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw wrz 13, 2007 19:02

Felgi przedtem nie były piaskowane , a jeżeli były fabrycznie , to na pewno było to zjechane , bo w tych felgach rant był tak jakby przetoczony na tokarce , były takie rowki , i to dokładnie zjeżdżali mi na warsztacie papierem 120 , potem dopiero polerka i było ok , dopóki felg nie myłem przez jakieś 3 miesiące .
te kropki to był po prostu chyba zaschnięty bród , i trochę zmatowiały od wody , więc jak je pastą ręcznie odświeżałem nie postarałem się i tylko z wierzchu się lekko wypolerowały .
:)
To moje spostrzeżenie , ale mogę się mylić .
:)
Chyba jednak kupie sobie jakieś chromowane fele , a te opylę .
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » czw wrz 13, 2007 20:37

marceliii pisze: A na chwile obecną mam problem z doczyszczeniem wypolerowanego aluminium , ogólnie bród schodzi ,ale zostają takie czarne kropki , które nie chcą zejść i nie wiem czym to potraktować , żeby znowu nie lecieć tego papierem ściernym
:P
Niestety nie ma na to innego sposobu :jezor:
Piwiracing pisze: sprawa jest prosta: czarne kropki to nic innego jak wżery w aluminium... widocznie felgi były wcześniej piaskowane przez Ciebie, bądź też już fabrycznie przed malowaniem...
Piwiracing Nie ma fabrycznie piaskowanych felg. I raczej też sam nie piaskował, bo by napisał :jezor:
marceliii pisze:A więc wyczyściłem fele , odświeżyłem polerkę Autosolem , i ...........
:(
W cieniu i w słońcu efekt idealny , jakby znowu były świeżo po polerce , ale jeśli stoją w oświetlonym miejscu , ale nie bezpośrednio w słońcu to widać tak jak by pod tą warstwą wypolerowaną było takie matowe aluminium , niema tego odcieniu metalicznego .

Piwiracing
no i jak napisałem wyżej: nie wyeliminowałeś wżerów (mikrodziurek), przez co po odświeżeniu polerki powłoka alu świeci się bardzo dobrze, ale jak sam zauważyłeś
Piwiracing kolejny błąd :jezor:
Poprostu źle dopolerowana felga (chyba że są rysy lub widoczne wżery to co innego) a nie jakieś tam "mikrodziurki". Jak AUTOSOLem nie idzie to weź Autoamxa niebieskiego i przeleć miękkim materiałem i zobacz czy zniknie (Automax ma do do siebie że trzeba go mocno wcierać) jak zniknie to filc i cała felga. Nie zawsze AUTOSOL jest najlepszy. To wszystko zależy od stopu.
Piwiracing pisze: lub w cieniu (wyżej pisałem-w ciemności też nie widać wżerów)... tak więc
Dlatego Piwi robi zdjęcia polerek w cieniu :jezor: :satan:
Piwiracing pisze: wyjścia są dwa:
- radowanie się efektem takim, jaki jest na chwilę obecną
- polerka alu od nowa
Też nie. Prawdopodobnie trzeba automaxem przelecieć i będzie ok, a jak nie to pisz na GG, coś będziemy myśleć

PozdraVWiam :bigok:

[ Dodano: 13 Wrz 2007 20:48 ]
marceliii pisze:Felgi przedtem nie były piaskowane , a jeżeli były fabrycznie , to na pewno było to zjechane , bo w tych felgach rant był tak jakby przetoczony na tokarce , były takie rowki ,
Fabrycznie polerowane, i pomalowane lakierem bezbarwnym na 99% a nawet na 100 :grin: Bardzo łatwo się z nich lakier ściąga i wystarczy zacząć od papieru 600na sucho a później już wodny itd.
marceliii pisze: i to dokładnie zjeżdżali mi na warsztacie papierem 120 , potem dopiero polerka i było ok , dopóki felg nie myłem przez jakieś 3 miesiące .
te kropki to był po prostu chyba zaschnięty bród , i trochę zmatowiały od wody , więc jak je pastą ręcznie odświeżałem nie postarałem się i tylko z wierzchu się lekko wypolerowały .
A to wszystko jasne, aluminium się w tym miejscu utleniło bo był bród z ulicy (a w brudzie z ulicy są różne płyny, oleje itd) i to zeżarło aluminium w tym miejscu :jezor:
Felgi trzeba czyścić raz na tydzień ludwikiem jak są brudne bo wtedy bardzo szybko polerka przestaje istnieć.
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2007 20:52 przez Kapsel, łącznie zmieniany 4 razy.


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw wrz 13, 2007 20:57

Czyli już raczej tym niebieskim automaxem też nic nie wskóram , tylko od nowa pożądna polerka , czy jednak spróbować nim ?
:)
Co tydzień mycie felg to chyba nie dla mnie , tym bardziej że auta używam tylko w weekendy , ale w długi trasy i felgi szybko się brudzą od ostrych hamowań , nawet z 180 .
:(
Dla mnie chyba zostaje chrom ?
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » czw wrz 13, 2007 21:03

marceliii pisze:Czyli już raczej tym niebieskim automaxem też nic nie wskóram , tylko od nowa pożądna polerka , czy jednak spróbować nim ?
Jak pomoże to widze na koncie 3.80zł na Heinekena :jezor:

A tak na poważnie spróbować zawsze można :jezor: tylko go mocno wcieraj w felge (do suchego, aż zniknie z felgi) i powinno pomóc :wink:
Ostatnio zmieniony czw wrz 13, 2007 21:05 przez Kapsel, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw wrz 13, 2007 23:42

Kapsel, widze ze tutaj sie niźle orientujesz :))
Ja mam takie pytanie :
kupiłem filc na rzep i autosol
bede polerować to tak ... nałozyć troszke pasty na filc i jechać czy pierwsze paste rozsmarować szmatką na feldze poczekać chwile i dopiero jechać filcem ???????



Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » czw wrz 13, 2007 23:48

To_mas pisze:Kapsel, widze ze tutaj sie niźle orientujesz :))???????
Ja mam takie pytanie :
kupiłem filc na rzep i autosol
bede polerować to tak ... nałozyć troszke pasty na filc i jechać czy pierwsze paste rozsmarować szmatką na feldze poczekać chwile i dopiero jechać filcem ???????
Rozsmaruj palcem (po co się męczyć ze szmatkami :grin: ) kawałek felgi i jedź felcem z tym że:

AUTOSOL się ładnie wciera a z Automaxem to jest tak że trzeba jechać małymi obrotami bo zaraz pasta się robi czarna i klei się do felgi (tak jakby się przypalała i później ciężko ją rozprowadzić)


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw wrz 13, 2007 23:54

Kapsel, jak jechałem tym filcem rękami i autosolem to tez sie robi czarny ale nie klei mi sie nic ..... i idz fajnie :) efekt po 3 min tarcia odcinka 3cm x 3cm bez porównania do tej mgły co mam na reszcie felgi :)

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem rozsmarować na kawałku felgi :) filca na wiertare i jazda nie czekając :)



Awatar użytkownika
Piwiracing
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt lip 07, 2006 17:20
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Piwiracing » czw wrz 13, 2007 23:58

Kapsel pisze:
Piwiracing pisze: sprawa jest prosta: czarne kropki to nic innego jak wżery w aluminium... widocznie felgi były wcześniej piaskowane przez Ciebie, bądź też już fabrycznie przed malowaniem...
Piwiracing Nie ma fabrycznie piaskowanych felg. I raczej też sam nie piaskował, bo by napisał :jezor:
Kapsel ja tam klocil sie nie bede, sa fabrycznie piaskowane felgi... jak gadalismy o tym na gg, to sam tez tak mowiles... :jezor:
Kapsel pisze:
marceliii pisze:A więc wyczyściłem fele , odświeżyłem polerkę Autosolem , i ...........
:(
W cieniu i w słońcu efekt idealny , jakby znowu były świeżo po polerce , ale jeśli stoją w oświetlonym miejscu , ale nie bezpośrednio w słońcu to widać tak jak by pod tą warstwą wypolerowaną było takie matowe aluminium , niema tego odcieniu metalicznego .
Piwiracing pisze: no i jak napisałem wyżej: nie wyeliminowałeś wżerów (mikrodziurek), przez co po odświeżeniu polerki powłoka alu świeci się bardzo dobrze, ale jak sam zauważyłeś
Piwiracing kolejny błąd :jezor:
Poprostu źle dopolerowana felga (chyba że są rysy lub widoczne wżery to co innego) a nie jakieś tam "mikrodziurki".
Kapsel sam tu piszesz, ze moga byc wzery i wtedy mam racje, a masz jakis problem do mojego stwierdzenia o mikrodziurkach... a przeciez wyzej pisalem:
nie wyeliminowałeś wżerów (mikrodziurek)
czyli wzery=mikrodziurki... :jezor:
Kapsel pisze:
Piwiracing pisze: lub w cieniu (wyżej pisałem-w ciemności też nie widać wżerów)... tak więc
Dlatego Piwi robi zdjęcia polerek w cieniu :jezor: :satan:
Kapsel ojj nieladnie tak, nieladnie... czemu ominales to:
Piwiracing pisze:powłoka alu świeci się bardzo dobrze, ale jak sam zauważyłeś-tylko w ostrym słońcu (bo cała powierzchnia alu bardzo mocno odbija światło, co eliminuje widok wżerów)
??
a no dlatego, ze robisz fotki wlasnie w ostrym sloncu, na co idealnym przykladem sa Twoje fotki w podpisie... :satan: :satan: :jezor: :jezor: a no i ostatnio dodales foto alusa BMW M6, ktore zostalo zrobione w cieniu... tak wiec robisz fotki w cieniu lub ostrym sloncu, a sam mi to zarzucasz... :jezor: :jezor: :jezor: :satan:
Kapsel pisze:
Piwiracing pisze: wyjścia są dwa:
- radowanie się efektem takim, jaki jest na chwilę obecną
- polerka alu od nowa
Też nie. Prawdopodobnie trzeba automaxem przelecieć i będzie ok, a jak nie to pisz na GG, coś będziemy myśleć
Kapsel felg nie widzielismy na zywo, wiec nie mozemy tak od razu wydac dobrej opinii... a wczesniej pisalem, ze jest mozliwe, iz sa wzery (mikrodziurki)... dlatego wlasnie to bralem pod uwage, a w takiej sytuacji moje 2 wyjscia sa trafne... :pub:

uwazam, iz wytlumaczylem sie dobrze i ani moja, ani Twoja rozpiska nie byla tu potrzebna... Ty sie znasz na polerce i ja sie znam na polerce... i doskonale wiesz co umiem... wiesz tez w jaki sposob to robie: calosc papierem recznie - i wlasnie z tego powodu nie oferuje uslug polerskich jak Ty...

teraz jest OK?? :pub:
pozdro :okej:
Ostatnio zmieniony pt wrz 14, 2007 00:00 przez Piwiracing, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » pt wrz 14, 2007 00:29

Piwiracing nie żebym się kłucił ale:
Kapsel ja tam klocil sie nie bede, sa fabrycznie piaskowane felgi... jak gadalismy o tym na gg, to sam tez tak mowiles...
Nie ma takich felg i nie mówiłem. Jeśli tak to znajdź mi w archiwum i wklej ten kawałek rozmowy. Nie lubie jak ktoś kłamie [-X
Kapsel sam tu piszesz, ze moga byc wzery i wtedy mam racje, a masz jakis problem do mojego stwierdzenia o mikrodziurkach... a przeciez wyzej pisalem:
Zakładam że mikrowżery to są jak pisałeś czarne kropki których nie widać przy normalnym świetle jak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi. Nie pogorszą one efektu. Jak nawet zostaną kropki to będzie poprostu lustro z kropkami.
Kapsel felg nie widzielismy na zywo, wiec nie mozemy tak od razu wydac dobrej opinii... a wczesniej pisalem, ze jest mozliwe, iz sa wzery (mikrodziurki)... dlatego wlasnie to bralem pod uwage, a w takiej sytuacji moje 2 wyjscia sa trafne...
Po co się je**ć znowu papierem jak można przelecieć pastą jak pisałem wyżej i powinno być dobrze. Ewentualnie jak przez brak mycia polerka straciła blask przelecieć papierem 2500 wodnym i przepolerować.
Jeśli poleruje komuś felgi w mojej okolicy, to przeważnie ja o nie dbam za symboliczne kwoty :wink: . Ludzie mają umówione terminy z góry (1 na miesiąc) i jeśli opuszczą 1-2 to właśnie przyjeżdżają z takimi plamami (wygląda to jak tłusta plama na polerce) i już trochę takich felg robiłem to wiem jak to się usuwa.
a no dlatego, ze robisz fotki wlasnie w ostrym sloncu, na co idealnym przykladem sa Twoje fotki w podpisie... a no i ostatnio dodales foto alusa BMW M6, ktore zostalo zrobione w cieniu... tak wiec robisz fotki w cieniu lub ostrym sloncu, a sam mi to zarzucasz...
nie żebym się chwalił ale jeśli robiłem felgi z auta o wartości ponad pół miliona złotych gdzie gościa stać na wychromowanie czy pozłocenie, to musze mieć o tym jakieś pojęcie, bo takich felg nie oddaje się byle komu.

Dlatego nie wpieniaj się jak ktoś ci zarzuci że coś źle powiedziałeś, bo troche ci jeszcze wiedzy brakuje :bajer: :satan:

[ Dodano: 14 Wrz 2007 00:37 ]
To_mas pisze:Kapsel, jak jechałem tym filcem rękami i autosolem to tez sie robi czarny ale nie klei mi sie nic ..... i idz fajnie :) efekt po 3 min tarcia odcinka 3cm x 3cm bez porównania do tej mgły co mam na reszcie felgi :)

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem rozsmarować na kawałku felgi :) filca na wiertare i jazda nie czekając :)
Bo klei się Automax. AUTOSOL się ładnie rozprowadza. Powodzenia w polerce. Zapodaj jakieś fotki jak skończysz :wink:

PozdraVWiam :bigok:


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt wrz 14, 2007 01:13

Kapsel, wielkie dzieki :))
Kapsel pisze:Zapodaj jakieś fotki jak skończysz :wink:
oczywiście jak skończe to pokaze co udało mi sie zrobić przez kilka długich nocy w garazu :P hehe

pozdro



Awatar użytkownika
Piwiracing
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt lip 07, 2006 17:20
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Piwiracing » pt wrz 14, 2007 01:40

k***a mialem ulozony juz tekst i net mi sie cos spieprzyl :grrr:

Kapsel ja nie mam w gg archiwum (moze dlatego nigdy nie dotarla do mnie wiadomosc od Ciebie z Twoim numerem komy:/), ale wiem dokladnie, ze byla rozmowa na temat tego, ze nie mam czasu na wypolerowanie swoich felg i mowilem, ze mam juz sciagniety lakier i jedna felge zjechana papierem 120... zaproponowales mi polerke tych felg za kwote... i pisales, ze pozostale 3 felgi tez mam przejechac 120, bo sam wiem jak to jest z tymi piaskowanymi felami, ze sa duze wzery i mam je wyeliminowac... a pozniej napisales, ze jak przejade wszystkie 400, to zjedziesz mi z ceny do kwoty...

jesli nadal chcesz sie tego wyprzec, to po prostu przyznaj, ze mogles sie wtedy pomylic (tak jakby przejezyczyc w pisowni) i wszystko ok...

co do tych mikrowzerow, to chodzilo mi o to, ze nie widac ich w ostrym sloncu oraz cieniu... i masz racje, ze najwyzej bedzie lustro z kropkami...

co do tego, ze mozna przeleciec pasta i bedzie dobrze, to nie wiem kiedy, bo jak brachol nie zlikwidowal wszystkich wzerow w swoich felach i wzial sie potem za drobny papier, a nastepnie filc, to potem bylo lustro, ale byly tez te mikrowzery, a ich za nic nie da sie naprawic pasta, bo probowalismy... a pasty nie mam zlej, bo sam kiedys przyznales, ze polerke mam dobra, tylko, ze bylo widac ryski... a to akurat bylo w felach, ktore robil moj ojciec, a nie ja... :P

no i ciagle chodzi mi o NIEDOPRACOWANA polerke i wlasnie jako taka traktowalem polerke marceliii... a pozniej wyszlo na to, ze chodzi o polerke ZANIEDBALA (a to, jak sam wiesz, ogromna roznica)... Ty widocznie od razu o takiej zaniedbalej zaczales sie wypowiadac i stad te nasze ROZNICE w wypowiedziach... dlatego OBOJE mamy racje (ja-biorac pod uwage niedopracowana polerke, a Ty-biorac pod uwage zaniedbala polerke)... teraz chyba jest :bigok: ??

a z tym, ze robiles fele do auta za pol miliona, to domyslam sie, ze chodzi o M6 (a jak nie, to mnie poraw)... no i powiem tak: polerka jest o niebo lepsza od chromu!! chyba wiesz dlaczego, nie?? a jesli nie, to juz tlumacze: wypolerujesz gosciowi fele, pojezdzi, gdzies zahaczy, przyjdzie do Ciebie i mu to NAPRAWISZ (!!) za psi grosz, jak to sam wczesniej pisales o "serwisowaniu"... a jak koles przytrze fele w chromie, to co wtedy?? znowu kosztowna operacja chromowania?? kolesia na to nie stac!! :jezor: nie no tak serio, to go stac, ALE skoro jest tak bogaty, ze stac go na M6 (czy tam inne drogie auto), to jest sknerusem i liczy sie z kazdym groszem bardziej niz niejeden pospolity czlowiek (!! :/) dlatego wie, ze wrazie czego moze liczyc na tania naprawe... chyba sie ze mna zgodzisz, co?? teraz maly przyklad i zarazem delikatne OT, za co wielkie sorry: pokazywalem Ci moje 18" i pisalem, ze sprzedalem oponki 225/40 i chce miec 205/35 lub 215/35... tamte 225/40 mialy po 6mm, wszystkie w swietnym stanie i sprzedalem je na Allegro za 650zl z wysylka, a bylem u znajomego i do niego podjechal facet S-klasa, caly obwieszony zlotymi kietami, drugi Merol (SLK) w garazu no i jak zobaczyl moje oponki, to mu mowilem, ze musialby mi dac stowe wiecej niz ten z Allegro, czyli 700zl od reki (za 4 sztuki 225/40/18 w idealnym stanie!!!!), a on sie wkurzyl i nazwal mnie cwaniakiem i powiedzial, ze 700zl to za drogo i moze mi dac max tyle co ten kolo z Allegro, potem jeszcze mial pretensje do mojego ojca, ze ja niby chcialem na tym kolesiu "przyciac stowe"... :/ zal mi takich ludzi...

tak wiec chyba wszystko jasne, co?? :bigok:

a no i sie nie wpieniam, ze mi ktos cos zarzuci... ;) tylko wpieniam sie, gdy ktos mi cos zarzuci, a sam tak robi... lub gdy nie ma racji, badz tez jego racja tyczy sie innej rzeczy (tzn. tej samej, ale z innego punktu widzenia)...

dobra, wiecej juz nie pisze w tej sprawie, bo sie nie bede klocil... uwazam, ze w tej odpowiedzi wszystko zostalo wyjasnione jak nalezy i nie ma powodow do wpieniania/obrazania sie itp. z zadnej strony... :pub: to do kiedys tam na gg... yop?? :bigok:

pozdro :okej:



Awatar użytkownika
arth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 13:39
Lokalizacja: sztum

Post autor: arth » pn wrz 17, 2007 18:25

Postanowilem dzis wziac sie za polerowanie mych felg :crazy:
Oto co nastapilo:
1) papier 2000 sprawia, ze aluminium staje sie mleczne, bardzo matowe- to normalne? (dlatego koncze na 1000)

2) nie moge uzyskac efektu lustra- uzywam wiertarki, siwego filcu, a pasta to TEMPO- czy to wina pasty? Ile razy mniej wiecej polerowaliscie do uzyskania efektu lustra? Ja okolo 10 i nadal nic- jest oczywiscie ladnie i lepiej jak bylo z lakierem, no ale jak widze wasze rezultaty to moje ranty w porownaniu sa beznadziejne

3) lustro zrobilo sie jedynie na "rancie" rantu- na krawedzi gdzie plaszczyzna pozioma przechodzi w pionowa, a raczej juz bylo tam lustro po tym jak skansol wyzarl lakier

Podpowiedzcie cos- na razie niestety nie moge dac fotosow, gdyz wypozyczylem swoj aparat do konca tygodnia :grrr:
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2007 18:27 przez arth, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 17, 2007 19:28

arth, zła pasta !!!! Tempo jest nie dobra do polerki !! uzywaj AUTO MAX lub AUTO SOL :)) najlepsze do tego :) ja polerowałem tylko raz a zaobacz w moim temacie jak mi wyszło na 1 stronie jest foto :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości