Głuche stukanie lewy przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Głuche stukanie lewy przód

Post autor: MaSa_Golf » pt wrz 07, 2007 23:39

Witam, mam problem z moim mk2 :(
cos mi stuka przy lewym przednim kole, myslalem ze moze sie cos poluzowalo w zawieszeniu ale patrzac z kanalu wszystko ok, sruby mocno podokrecane.
Bylem na szarpakach, koles wyszarpal przednbie zawieszenie na wszystkie mozliwe strony, szukal przyczyny z dobre pol godziny, szarpiac kola ta maszyna na rozne strony z rozna sila i czestotliwoscia i na koniec powiedzial, ze zawieszenie z przodu jest w bardzo dobrym stanie i nie ma sie do czego przyczepic (z tylu zdiagnozowal padniete amory, i to by sie zgadzalo, bo ostatnio zauwazylem ze zaczely cieknac)

Ogolnie, to wyglada to tak, ze nawet przy najmniejszej dziurze, fałdzie poprzecznej na jezdni, czuc i slychac stuk. slychac takie wyraznie slutkiecie, i czuc je w okolicach tak jakby za lewym nadkolem, tam gdzie sie trzyma lewa noge w czasie jazdy gdy sie nie wciska sprzegla. przypominam ze na szarpakach nic nie wykrylo, a i patrzac na kanale wszystko jest mocno i solidnie poskrecane.

pomozcie, co moze byc przyczyna stukania, bo to pewnie jakas *#cenzura#*, a doprowadza mnie do takiego szalu.... najgorsze jest to ze nie wiem czemu tak jest, i nie moge tego naprawic :(

POMOCY.....



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 08, 2007 00:39

Zobacz łożysko , przegób wewnętrzny . sprawdz łożysko górne od amortyzatorów podnieś gofra i poruszaj jednym i drugim kołem i zobacz jaka jest róznica jak jest , zobacz też jak nasmarowany jest przgób .


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
saks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:21
Lokalizacja: Dąbrówka Malborska

Post autor: saks » sob wrz 08, 2007 07:43

A sprawdz tłumnik czesto jest tak że gdzieś się obija


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/012d443530db0873.html][img]http://images2.fotosik.pl/168/012d443530db0873m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob wrz 08, 2007 10:54

grandilodz pisze:sprawdz łożysko górne od amortyzatorów
tak jest to może być górne mocowanie amora - szarpak tego nie wykryje, zrób tak - przyłóż palec to trzpienia amora (pod dekielkiem, w miejscu na klucz imbusowy) i mocno uginaj nadwozie, jeżeli wyczujesz wyraźny luz/stukot pod palcem to znaczy sie łożysko ma duży luz


:-k ...

7Sylwek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt sty 17, 2006 19:55
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: 7Sylwek » ndz wrz 09, 2007 09:03

Ja miałem takie stukanie (wibracje) w prawym przednim kole.
Byłem na szarpakach i nic nie wykryto.
Mechanicy podejrzewali krzywą półoś lub brak zabezpieczenia na przegubie.
Okazało się ,że opony z przodu miały bicie na promieniu i na wyważarce to nie wychodziło.
Zamiana prawego koła na lewe też nic nie dawała bo felerne były obie opony.
Już rozglądałem się za półosią na wymianę i dobrze że tego nie zrobiłem bo po założeniu nowych opon jak ręką odjął.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz wrz 09, 2007 10:59

MaSa_Golf, pewnie lozysko amortyzatora ;) bo ono daje taki gluchy stuk :) zrob tak jak radzi misiek10111, i bedzie wiadomo :)



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw wrz 13, 2007 11:26

A mam takie pytanie, bo wymienie ta poduszke bo w sumie to koszt nieduzy.
Czy ta poduszka z lozyskiem jest "od gory" czy od dolu montowana do samochodu?
Czy trzeba wyciagac calego mcPhersona czy wystaczy odkrecic ta srube od gory i wymienic bez wyciagania mcphersona?

[ Dodano: Czw Wrz 13, 2007 11:28 am ]
opony mialem wywazane miesiac temu, w zadna dziure nie wpadlem ani nic takiego



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw wrz 13, 2007 12:05

MaSa_Golf, sprawdz zacisk hamulca. Wlasnie wymylem rece po naprawie mojego zacisku :)

W nim sa takie metalowe tulejki a one sa w gumowych tulejach, i te metalowe musza miec umiarkowany luz. U mnie dolna tuleja latala sobie jak szalona przez co caly zacisk rowniez sie troche poruszal i stukal. Stukal na nierownosciach, dolach, podczas hamowania i przyspieszania. Teraz juz wszystko ok, nic nie stuka.

Ja wymienilem dwie te gumki, koszt 14 zl.

Dodam, ze wszystko inne rowniez mam sprawne, a stukalo mi tak od maja, bo nie wiedzialem co to moze byc



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » czw wrz 13, 2007 16:53

MaSa_Golf, musisz wyciagnac mc persona na stol :) sciagacz do sprezyn tez sie przyda :)



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw wrz 13, 2007 18:14

czyli ustawianie zbieznosci i geometrii mnie nie minie ;(
a czy probowal ktos sciskac sprezyny za pomoca pasow do mocowania towarow?? podobnymi pasami kiedys sciagalem auto z lawety z rozjechanymi w poprzek kolami i daly rade



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » czw wrz 13, 2007 22:45

MaSa_Golf, bede jakos w wtorek, albo srode w czestochowie ;) wiec moge Tobie pozyczyc sciagacze :helm: :bigok:



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw wrz 13, 2007 23:17

ja jutro bede to wymienial, bo to stukanie mnie juz do szalu doprowadza :/ :P
mam wyjete z auta sprezyny -40mm, sprobuje je scisnac pasami, jak z nimi sobie dadza pasy rade to z seria tez sobie poradza :D ale dzieki za chec pomocy :D

[ Dodano: Sob Wrz 15, 2007 4:42 pm ]
Wymiana łożyska pomogła :D :grin: stukanie zniknelo, kierownica sie kreci troszke lzej, a i lewy przod wrocil do normy jest chodzilo o wysokosc (wydawalo mi sie ze jest troszke nizej, ale mam zderzak lekko krzywy w dol po lewej stronie i myslalem ze to przez to jest takie zludzenie).
ze sprezynami poradzilem sobie pasem do przypinania towaru w ciezarowkach, scisnalem je bez problemu, gorna nakretke odkrecilem pneumatykiem u oponiarza, a ta dziwna co jest przy lozysku za pomoca mlotka i malego pobijaka :D 2 godziny roboty, z czego z pol godziny m,eczylem sie z sruba mocujaca mcphersona do zwrotnicy :grrr:
punkty przyznane :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 436 gości