Drgania silnika przy odpalaniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Drgania silnika przy odpalaniu

Post autor: Ryszardo » pt wrz 07, 2007 20:40

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż mam taki problem: podczas odpalania silnika, obojętnie zimny czy ciepły, silnik bardzo mocno się zatrzęsie, czasami silnie czasami słabiej. Poduszki sprawdzone, są ok. Po odpaleniu chodzi już równo, dzieje się tak tylko w momencie kręcenia rozrusznikiem, a że odpala ładnie, więc nie trwa to długo, ale mimo wszystko jest denerwujące. Czy to może być kąt wtrysku lub coś z zapłonem? A może coś całkiem innego? Bardzo proszę o pomoc. Silnik 1,9 TDI ASV 110KM

[ Dodano: 08 Wrz 2007 16:00 ]
Hej forumowicze, dlaczego nikt mi nic nie chce doradzić? Czy to tak banalnie prosty czy też skomplikowany problem, że nie mam żadnego odzewu? A może coś źle piszę, to proszę mnie uświadomić.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » ndz wrz 09, 2007 20:50

warto sprawdzic kąt wtrysku, a jak dojeżdzasz do skrzyżowania i wciskasz sprzegło to nie trzesie sie autko? objaw trzęsięnia może też być spowodowany tym że pada dwumasa.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Robin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 23:27
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robin » ndz wrz 09, 2007 22:44

Miałem podobny problem ale przy silniku AHF. Mechanik stwierdził, że jest zatarte sprzęgiełko alternatora i przy rozruchu powoduje drgania. Koła dwumasowego ponoc u mnie jeszcze nie słychac. Zatarte sprzęgiełko uszkodziło mi napinacz paska wielorowkowego. Wymieniłem tydzień temu kolo pasowe alternatora i jest trochę lepiej. Czas pokaże czy ta diagnoza była trafna.



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Drgania silnika przy odpalaniu

Post autor: Ryszardo » pn wrz 10, 2007 18:54

Ksionc, właśnie że w żadnej innej sytuacji nie trzęsie wcale, nawet przy gaszeniu jest bardzo spokojnie, wyłącznie przy odpalaniu jest to mocno odczuwalne. Czy kąt wtrysku ma takie znaczenie przy odpalaniu??



maciek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob mar 24, 2007 00:00
Lokalizacja: Warszawa + WPR
Kontakt:

Post autor: maciek » wt wrz 11, 2007 11:16

Witam.

Mam bardzo podobne objawy w swoim samochodzie (też ASV).
Trzęsienie przy odpaleniu i czasami przy gaszeniu silnika

Pasek wielorowkowy z napinaczem oraz kółko od alternatora wymienione dwa tygodnie temu i dalej to samo (zatarła się rolka alternatora i przy okazji wymieniłem podniszczony pasek i napinacz).

Podejrzewam dwumasę - już od dawna mi się nie podoba :evil:. Aż boję się dowiadywać ile będzie kosztowała wymiana.

Pozdrawiam
Maciek



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » wt wrz 11, 2007 20:57

Ale czy dwumasówka dawalaby znać o sobie tylko przy odpalaniu? U mnie prz gaszeniu nigdy nie ma drgań, a poza tym przebieg wynosi 128 tys km (prawdopodobnie autentyczny), czy to nie za wcześnie na zużycie koła dwumasowego? Pozdrawiam.

[ Dodano: 13 Paź 2007 22:08 ]
Maciek, już wiesz dlaczego trzęsie przy odpalaniu? Czy to jednak dwumasówka, tak jak sugerowałes? Pozdrawiam.

[ Dodano: 13 Paź 2007 22:09 ]
Maciek, już wiesz dlaczego trzęsie przy odpalaniu? Czy to jednak dwumasówka, tak jak sugerowałes? Pozdrawiam.



kaiserman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 01, 2007 01:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: kaiserman » sob lut 27, 2010 14:28

Witam też mi trzęsie przy gaszeniu jakby dwumas a moze zawór EGR?


A3 TDI ASZ 163KM 389Nm:):):)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1110053&highlight=#1110053

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości