Zamek tylnej klapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Zamek tylnej klapy

Post autor: NiCom » czw wrz 06, 2007 19:08

Witam,
Koledzy potrzebuje pomocy. Rozebralem zamek w tylnej klapie poniewaz nie moglem wlozyc kluczyka. W trakcie demontazu cos mi wypadlo - nie udalo mi sie tego odnalezc wiec nie bardzo wiem co to moglo byc. Wyczyscilem caly bebenek i zabralem sie do skladania - wszystko weszlo na swoje miejsce z tym ze teraz zamek zachowuje sie dziwnie. Jak kluczyk jest w pozycji poziomej (-) - bagaznik mozna otworzyc. Przekrecam do pozycji (|) pionowej - bagaznik zamkniety. Przekrecam do konca (/) i wracam do pozycji poziomej i bagaznik dalej zamkniety. Musze zamknac zamek przez centralny i wtedy jest dobrze. Ale gdy zamkne centralnym i ustawie kluczyk w pozycji pionowej to bez problemu moge otworzyc bagaznik.

Siedzialem z 2 godziny i nie da sie tego inaczej zlozyc. Mysle ze problemem moze byc brak tego czegos co mi zginelo. Patrzac od wewnetrznej strony klapy mam zawleczke, plastik w ksztalcie niepelnego kola i obrecz z uchwytem na pret do zamka centralnego. To wszystko nalozone jest na bebenek. Co jeszcze tam powinno byc.
Prosze o pomoc bo nie bardzo wiem nawet co musze dokupic.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » czw wrz 06, 2007 21:47

Musisz dokupić cały zamek bo jednej części ze środka nigdzie nie dostaniesz. Albo porównaj z kimś kto ma dobry zamek układ wnętrza albo podjedź do kogoś kto zakłąda centralne.Jako że golf to co 5 samochód na naszych drogach to raczej wszyscy zakładacze wiedzą co z czym się je!! Pozdro!!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » sob wrz 15, 2007 23:55

podepne sie .. ni zamek z klapy działa tak ze jest w pozycji jakiejs ( nie pamietam jakiej) ale zamyka sie i otwiwera centralnym, ale jak np. wloze czubek srubokreta do zamka i normalnie moge nim kręcic :| przekrece w pozycje inna niż pozycja do otwierania centralnym i mam zamek otwarty :| nie mam pojecia czego to wina :/

[ Dodano: 15 Wrz 2007 23:57 ]
i jeszcze mam jedno pytanie czy wystarczy zmienic zapadka, wkładke zamka zeby mozna było tlko centralnym i kluczykiem otwierac ??
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 23:58 przez lambert86, łącznie zmieniany 1 raz.



Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mariio81 » ndz wrz 16, 2007 14:11

ja myślę że masz zapadki w wkładce już wyjechane ja tak miałem w zamku od strony kierowcy byle co mogłem włożyc nawet pól kluczyka i otwierałem auto



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 16, 2007 14:18

zapadki są zapieczone tylko najczęściej, wystarczywyjąć bębenek i wymoczyć wymyć w ropie. Ostrożnie z rozbieraniem, za pierwszym razem składanie zajęłło mi godzinę mimo że nic nie zgubiłem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » ndz wrz 16, 2007 15:56

Mariio81, wymieniles wkladke ?? i miales nowy klucz czy jak ??



Mariio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 14:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mariio81 » pn wrz 17, 2007 23:02

wymieniałem zapadki i teraz jest ok.



NiCom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:21
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: NiCom » wt lis 20, 2007 23:48

Problem rozwiazany - brakowalo bolca ktory blokuje polozenie bebenka i mechanizmu od centralnego. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 358 gości