Pobiera Olej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Malutkii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 17:03
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Pobiera Olej

Post autor: Malutkii » czw wrz 06, 2007 19:11

Witajcie. Jest to mój pierwszy temat/post witam wszystkich :) i odrazu kieruję się do was z moim problemem. Więc tak kupiłem w niemczech golfa 3 1.8 Skrzynia Automat. Wszystko było ok dopóki nie zaczął dymić, dzieje się to gdy autko postoi Kilka dni w garażu. Dość mocno zakopcił, przebieg to niecałe 170 tys. Wydaje mi się że był licznik przkręcony. Co polecacie mi wymienić kupić aby przestał brać olej? Pali mi oleju pół litra na 1000KM nie pokoi mnie to Pozdrawiam i czekam na sugestie.


... Ten Golf Ma Coś W Sobie ... Ale co ?

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Pobiera Olej

Post autor: PinkFloyd » czw wrz 06, 2007 19:23

Malutkii pisze:Witajcie. Jest to mój pierwszy temat/post witam wszystkich :) i odrazu kieruję się do was z moim problemem. Więc tak kupiłem w niemczech golfa 3 1.8 Skrzynia Automat. Wszystko było ok dopóki nie zaczął dymić, dzieje się to gdy autko postoi Kilka dni w garażu. Dość mocno zakopcił, przebieg to niecałe 170 tys. Wydaje mi się że był licznik przkręcony. Co polecacie mi wymienić kupić aby przestał brać olej? Pali mi oleju pół litra na 1000KM nie pokoi mnie to Pozdrawiam i czekam na sugestie.
Jezeli kopci w czasie porannego postoju po dłuższym postoju to znaczy ze uszczelniacze zaworów juz zrobiły sie twarde i olej z głowicy spływa przez zawory to komory spalania. Najpierw wymieniłbym uszczelniacze zaworów.Jezeli kopci przy dodaniu gazu to beda pierscienie tłokowe.

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2007 ]
Jezeli nie pomorze zrobił bym próbę olejową- jezeli bedzie nie zaciekawa to , zregenerowałbym głowice, a szczególnie prowadnice zaworów i gniazda i wymienił pierścienie i autko bedzie jak nowe :bigok:

Ale najpierw stawiam na uszczelniacze.
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 19:27 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Malutkii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 17:03
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: Malutkii » czw wrz 06, 2007 20:11

PinkFloyd, powiedz mi jaka może być jeszcze tego cena?

[ Dodano: 06 Wrz 2007 20:15 ]
Nie tylko rano Kopci raz porządnie i koniec :) acha i jeszcze jest problem taki że gdy jadę po prostej samochód ładnie ciągnie ale pod górkę jakoś traci moc i dość poważnie pedał w podłogę a on jedzie jak jechał to może mieć jakieś powiązanie? :chytry:


... Ten Golf Ma Coś W Sobie ... Ale co ?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 487 gości