Wycieki spod deski rozdzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wycieki spod deski rozdzielczej

Post autor: darekodz » czw wrz 06, 2007 12:58

Od kilku deszczowych dni mam straszny problem - woda w samochodzie. Nie bede rozpisywal sie za bardzo - wiem skad cieknie - zaznaczone na zdjeciu - jest to zaraz nad bezpiecznikami (cale mokre), z miejsca gdzie jest laczenie blach+mala falka ktora wyplywa woda. Chcialbym uniknac rozkreceania calej deski rodzielczej, dlatego mam pytanie czy ktos z Was mial moze taki problem? Jestem na 99% pewien ze jest to wina uszczelki na szybe ale zanim wydam cash na to chcialem sie skonsultowac
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 14:53 przez darekodz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw wrz 06, 2007 13:18

może spróbuj to jakoś uszczelnić jakimś silikonem jak nie pomoże to będziemy myśleć nad innym rozwiązaniem problemu

aha tylko zwróć uwagę czy jak zakleisz tą dziurę to nie będziesz miał jeziora z drugiej strony bo woda musi gdzieś odpływać
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 13:22 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw wrz 06, 2007 13:43

nie polecam silikony poniewaz silikon bedzie Ci trzymal wode, tzn woda dalej bedzie naciekac i zatrzymywac w silikonie i zrobi sie od razu dziura, bo ruda wlezie. Nie kojarze jak tam sa te blachy, bo nie zagladalem za deske, ale moze masz po prostu polaman ten plastik na podszybiu, ktory ma zapobiegac wlewaniu sie wody. Sprawdz od razu odplywy w blotnikach, bo z jakiegos powodu ta woda nie chce splywac na ulice tylko do srodka.



darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: darekodz » czw wrz 06, 2007 14:06

woda splywa nad kolko i wydaje sie ze jest wszystko ok w tym miejscu - dziura duza i sporo wody plynie; jezeli chodzi o plastik to hmm...jest on troszke popekany ale generalnie woda po nim splywa do dziur - lalem garnuszkiem wode po tym plastiku i do srodka nic sie nie dostawalo - sytuacja zmienila sie jak zaczalem lac po calej szybie - od dachu w dol co sugerowaloby uszczelke - dodam ze szyba byla wymieniana jakies 3 lata temu i z tego co pamietam rant byl troche zardzewialy ale przeczyscilem go troche i przejechalem jakas farbka antykorozyjna.



Awatar użytkownika
Pączek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: wt lut 13, 2007 21:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Pączek » czw wrz 06, 2007 15:45

mialem to samo tylko po drugiej stronie skrzynki bezpiecznikow. Woda mi ciekla przez laczenie blach ktore widac dopiero po zdjeciu blotnika lewego... Woda leciala z dachu do odplywow w blotniku i ciekla po tych zgrzewach... Zgrzewy wyczyscilem szota druciana na wiertarce odtluscilem nastepnie pokrylem to mata szklana zaszpachlowalem jakims bitexem mozesz to ciapnac tez... od tamtej pory nic nie nieknie... jak masz pytania to pisz Pozdrawiam


golf II 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100971
golf II gti 1.8 16v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3181458#3181458
golf II F&I VR6 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=309212

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw wrz 06, 2007 16:03

Miałem ten sam problem , a wiec kupujesz czrny silikon i uszczeniasz całe podszybie -czyli wpuszczas silikon pod uszczelkę szyby po całej długości , i problem zniknie.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: darekodz » sob wrz 08, 2007 14:36

jezeli to faktycznie od uszczelki to mam jeszcze jedno pytanie - podobno nie da sie z tego samochodu wyciagnac szyby nie uszkadzajac jej - czy to prawda i czy trzeba to robic zeby ja uszczelnic??

[ Dodano: 08 Wrz 2007 14:39 ]
mowa tutaj caly czas o golfie 2, '90



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz wrz 09, 2007 17:13

Zrób tak jak powiedzialem i bedzie dobrze nic nie bedzie ciekło woda też nie bedzie wchodzić tylko najpier postaw go w garazu żeby obsechl jak by padało . wyjmujac szybe muszisz sie liczyc z tym ze bedziesz miał cale podszybie do robot -blacharka farba uszczelka itd.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: darekodz » ndz wrz 09, 2007 21:43

Rozumiem, a czy w Twoim przypadku wyciągniecie szyby bylo konieczne czy da sie jakos bez tego? Jutro jade do goscia ktory ma mi z tym zrobic - mam nadzieje ze nie skasuje zbyt duzo za naprawe:P.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » ndz wrz 09, 2007 23:50

nie wyciągałem szyby sam zrobiłem musisz wcisnąc sie w jednym miejscu i lecisz po całości dasz duzo zetrzesz i jest ok , radze Ci zebys wysmarował bl;ache nad uszczelką po bokach i star szmatką daje to efekt ze zostaje taka jakby warstwa ochronna i wdtedy na blaszce woda sie nie zbiera ale to wedle uznania nawet jak pada bardzo duzy desz nie ma tam kropli wody za silikon dałem 18 zl


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
akkod
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: pt sie 03, 2007 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: akkod » ndz wrz 09, 2007 23:52

w moim golfiku byl podobny problem, tez ciekla woda od stony pasazera , u mnie wystarczylo uszczelnic szczeline silikonem pomiedzy tym plastikowym wlotem powietrza 'tzw kratką ' do nagrzewnicy w tej grodzi pod podszybiem,


[b]SPRZEDAM [/b] części z golfa II WNĘTRZE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2816410#2816410

części z golfa II mechanika karoseria
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2875961#2875961
{ patrz 1 post y}

[b] wysyłka wg cennika PP -11 zł do 1 kg [/b]

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pn wrz 10, 2007 21:00

Ja mam podobny problem z naciekającą wodą przez te otwory technologiczne. Wygląda to jakby woda zbierała się pod uszczelką przedniej szyby. Uszczelniłem otwory silikonem, ale lipa. Przyjrze się temu blżej jak ściągnę deskę rozdzelczą.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » pn wrz 10, 2007 23:54

otwórz maskę i wróg wciśnij kawałek ręcznika, śmieszne ale nie kapie już na nogę :D



darekodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 12:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: darekodz » śr wrz 19, 2007 19:12

faktycznie - uszczelnienie uczszelki pod szybe pomoglo i nic juz tam nie kapie, przy okazji okazalo sie tez ze przeciekaly...drzwi:P, ale to tylko wina odklejonej folii w drzwiach i narazie wszystko GIT.

Dzieki wszystkim za pomoc :elegant:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości