wymiana - jak?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

wymiana - jak?

Post autor: zielu » wt wrz 04, 2007 18:33

jak wymienic samemu zawieszenie... (amortyzatory i sprężyny) ale nie kit (są oddzielnie) :?:
chodzi o golfa mk2 przód i tył

cot rzeba zrobic krok po kroku i ogólnie to to trudne :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt wrz 04, 2007 18:39

Quatro7 do wymiany potrzebne będą na pewno ściągacze do sprężyn, parę kluczy, robota nie trudna, podać krok po kroku to trudno jest, generalnie trzeba wymontować całe mcpersony i rozebrać je za pomocą ściągaczy, z tyłem nie ma takich problemów, tam sprężyny można zdjąć bez ściągaczy


:-k ...

KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » wt wrz 04, 2007 18:44

ja ostatnio wymieniałem z tyłem to nie będziesz miał problemów klucz 13 i 17 jak dobrze pamiętam z przodem może być problem z odkręceniem górnej śróby :grrr:

[ Dodano: 04 Wrz 2007 18:46 ]
Quatro7 do wymiany potrzebne będą na pewno ściągacze do sprężyn, parę kluczy, robota nie trudna, podać krok po kroku to trudno jest, generalnie trzeba wymontować całe mcpersony i rozebrać je za pomocą ściągaczy, z tyłem nie ma takich problemów, tam sprężyny można zdjąć bez ściągaczy

misiek ja przy pomocy silnego kolegi nie miałem problemu ze zdjęciem i z założeniem przodu


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt wrz 04, 2007 18:53

KONDZIO pisze:misiek ja przy pomocy silnego kolegi nie miałem problemu ze zdjęciem i z założeniem przodu
a kolega zęby jeszcze ma?? bez ściągacza się nie obejdzie, do samego demontażu można użyć jeszcze linki stalowej lub łańcucha ale z montazem nie jest już tak łatwo


:-k ...

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt wrz 04, 2007 19:12

tomcio pisze:syskie tsy
no to chyba masz kolegę co ma zamiast dłoni imadła prawdziwe -- przodu bez ściągacza nie złożysz


:-k ...

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt wrz 04, 2007 19:37

ściagacze mam spoko :)
ale chdozi mi tak krok po kroku w stylu:
tył: poluzniamy śrube w bagażniku
podnosimy samochód na podnośniku - ściągamy koło.. odkreacamy coś tam za kołem (ściagamy ściagaczem sprezyne) okrecamy całkiem sróbe w bagażniku i wyciagamy amor ze sprezyną... ??


Obrazek

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » wt wrz 04, 2007 20:34

No to tak:
Zaczniemy od przodu.
Odkrecasz nakretke u gory kielicha-ale zostaw ja lekko wkrecona zeby caly Mcperson nie wyskoczyl jak podniesiesz auto,odkrecasz kolo-oczywiscie wczesniej podnosisz auto ;)
Odkrecasz 2 sroby ktory trzymaja gorna czesc Mcpersona z dolna.Przed tym odpinasz przewod hamulcowy (jest wsuniety w taka blaszke o ksztalcie u) potem juz tylko odkrecasz calkowicie nakretke u gory... i masz juz u siebie McPersona.Zagladasz do srodka poduszki na McPersonie-widzisz czarna nakretke z 2 otworami (ja mam specjalne kombinerki malutkie do odkrecania tego,mozna tez delikatnie przecinakiem)Odkrecasz i masz juz na wierzchu wszystko :) pozniej wkladasz nowe sprezynki i skrecasz tak samo jak rozkreciles.
i to bylo by na tyle.

TYŁ:
Odkrecasz gorna nakretke ale tez zostawiasz ja tak jak z przodu,Pozniej sciagasz kolo,odkrecasz srube ktora trzyma amorka pozniej popuszczasz gore i masz u siebie amorka i sprezynke :) ze skladaniem tak samo.Tylko lapiesz sobie najpierw gore lekko zeby amorek wisial i krecisz reszte.

Po wszystkim zbieznosc ustawic trzeba.

Ja taki zabieg robilem sam w jakies 1.5 godzinki i nie uzywalem sciagagaczy-w moim wypadku nie potrzebowalem ich :bajer:



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » wt wrz 04, 2007 20:38

Quatro7, tutaj masz http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55474 co prawda mk3 ale to samo



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt wrz 04, 2007 20:41




Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt wrz 04, 2007 21:02

danke o to chodziło :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt wrz 04, 2007 22:07

Witam
Ostatnio miałem te przyjemność wymieniac komplet.
Widze z emasz opisy opowyzej ale napisze tobie jakie sa najbardziej potrzebne narzedzia i towary.
1. Na tył nie przyda sie ale na przód to załatw sobie ściagacz do sprezyn .
2. Rzadkie kludcze przód 7 imbusowy oraz 21 lub 22(nie -pamietam dokładnie który)
3. Wkłąd kolumny przód wystarczy . Kielich razem z rurą przytrzymująca wyciagasz ze starego amorka. Uwaga na olej po odkreceniu nakretki 4 centymetrowej olej wycieknie.
4. Amortyzator tył
5 odboje i oslony uwaga drogie np. sachs 79 zł przód 70 zł tył.
6. zalecam układanie śrub w kolejnosci sciagania aby dobrze poskrecac (szczególnie tył)
7. zmierz dobrze odległosc góry sprezyny od dołu przyda sie to gdy bedziesz skrecał sprezyny aby nie były róznej długośći po opuszczeniu kół.
8. Czas na wyknonanie spokojnie robiąc 2 h tył i 2h przód.
pozdro :D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 424 gości