Golf II/1,6 benzyna/PN. Problem z przewodem powietrza.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jurek99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 21:38
Lokalizacja: Elblag

Golf II/1,6 benzyna/PN. Problem z przewodem powietrza.

Post autor: Jurek99 » sob cze 04, 2005 22:52

Witam. Sypie się w Golfiku przewód dolotu powietrza, ten wchodzący do bocznej maski. Konstrukcja z siatki pokrytej jakąś pianką, coś jak gąbka i zewnątrz czarną folią, która też popękała i powstały dziury. I ta właśnie gąbka się rozlatuje (w palcach na "proszek"), chyba ze starości i dostaje do filtra powietrza. Oryginał bardzo drogi, zamienników brak (tak mówią w sklepach). Czy mogę samemu coś zrobić?, np. wywalić całą tę rurę, zastąpić jakimś innym przewodem (np gumowym) lub reperować ten dziurawy poprzez usunięcie tej starej pianki, nałożenie gąbki i zawinięcie (uszczelnienie) folią. Dzięki za porady.



Awatar użytkownika
kudemac
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 07, 2005 00:42
Lokalizacja: świdnik
Kontakt:

Post autor: kudemac » sob cze 04, 2005 23:08

umnie jest to samo ibede prubowsl to uszczelnic ocieplaczem do rur



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz cze 05, 2005 12:11

wywal gąśbke i owic wsio mocna taśmą szeroką lepiaca, takie sa w sklepach "super mocne" czarne i srebrne, ja tak zrobiłem, to tylko rura na powietrze naie na jakeis temp konkretne itp!. pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Jurek99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 21:38
Lokalizacja: Elblag

Post autor: Jurek99 » ndz cze 05, 2005 12:39

Dzieki, tak zrobie, mysle, ze to dobry pomysl. Pozdro.



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn cze 06, 2005 10:49

igor002 pisze:wywal gąśbke i owic wsio mocna taśmą szeroką lepiaca, takie sa w sklepach "super mocne" czarne i srebrne, ja tak zrobiłem, to tylko rura na powietrze naie na jakeis temp konkretne itp!. pozdro
Ja zrobiłem tak jak mówił Igor. Wybebeszyłem całą rurę do gołej spręzyny i okleiłem szeroką taśmą wulkanizacyjną (srebrną). Ładnie wygląda i nie brudzi już filtra tym syfem.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn cze 06, 2005 19:50

:bigok: :bajer:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pn cze 06, 2005 20:21

Co wy piszecie.!!!!!!.. Potem tak wasze auta wyglądają - tasmą posklejane. Kupcie jak na zdjęciu rure elastyczna i wstawcie w miejsce starej.....A tamto wyrzucie..tak chcecie oryginalne stany waszych aut zachowac, ze stara rure kleicie..TROSZKE ESTETYKI PANOWIE,....
Taśma?? i teraz pomyslcie co jest wewnątrz. cały syf sie do rury klei i do tasmy z drugiej strony!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn cze 06, 2005 20:58

vwmadison pisze:Co wy piszecie.!!!!!!.. Potem tak wasze auta wyglądają - tasmą posklejane. Kupcie jak na zdjęciu rure elastyczna i wstawcie w miejsce starej.....A tamto wyrzucie..tak chcecie oryginalne stany waszych aut zachowac, ze stara rure kleicie..TROSZKE ESTETYKI PANOWIE,....
Taśma?? i teraz pomyslcie co jest wewnątrz. cały syf sie do rury klei i do tasmy z drugiej strony!!
Panie, przetrzyj te plastyki bo kurz i syf pod maską masz hehe a dopiero mów o estetyce.
Pozdro


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pn cze 06, 2005 22:30

Wiedziałem , że zaraz znajdzie sie jakis "sympatyczny" co wtrąci 3 grosze!!!! Zazdrosny , że mam lepiej niż TY???? :grin: Wiesz - tasmą to kleiłem w podstawówce kartki porozrywane... :grin:

Estetyka a czystość to dwie inne rzeczy........ pomyśl i dopiero pisz..
Pucuj pucuj......ja tam wole mieć brudny ale zadbany w mechanice....Cóz...mieszkam na takiej ulicy i nie mam zamiary latać ze ściereczka pod maską....Był myty 2 lata temu przy servisie.....
A jak cisnie to na siłownie :grin: :helm: :rotfl:


Aha......>call me Elvis< a nie Pan...


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn cze 06, 2005 23:09

vwmadison pisze:Wiedziałem , że zaraz znajdzie sie jakis "sympatyczny" co wtrąci 3 grosze!!!! Zazdrosny , że mam lepiej niż TY???? :grin: Wiesz - tasmą to kleiłem w podstawówce kartki porozrywane... :grin:

Estetyka a czystość to dwie inne rzeczy........ pomyśl i dopiero pisz..
Pucuj pucuj......ja tam wole mieć brudny ale zadbany w mechanice....Cóz...mieszkam na takiej ulicy i nie mam zamiary latać ze ściereczka pod maską....Był myty 2 lata temu przy servisie.....
A jak cisnie to na siłownie :grin: :helm: :rotfl:


Aha......>call me Elvis< a nie Pan...
Zazdrosny? A czego tu zazdrościć? Odnośnie tej taśmy to nie zwykła klejąca tylko wulkanizacyjna służąca właśnie do uszczelniania tego typu rzeczy i nic mi sie nie klei w środku. To jest szeroka gruba, elastyczna i bardzo wytrzymała taśma.
A jak uważasz brudne za coś fajnego i estetycznego to twój gust i twoja sprawa a o gustach sie podobno nie dyskutuje. Pozatym nie ja tu wtącam 3 grosze tylko ty krytykując pomysł który rzucił igor002 zresztą bardzo dobry pomysł.

Pewnie jak złapiesz gumę to wyrzucasz całe koło do śmieci razem z felgą i kupujesz nowe :rotfl: Czasami warto też coś naprawić. Toje zdrówko Elvis :pub:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn cze 06, 2005 23:21

vwmadison pisze: Estetyka a czystość to dwie inne rzeczy........ pomyśl i dopiero pisz..
Pucuj pucuj......ja tam wole mieć brudny ale zadbany w mechanice....Cóz...mieszkam na takiej ulicy i nie mam zamiary latać ze ściereczka pod maską....Był myty 2 lata temu przy servisie.....
A jak cisnie to na siłownie :grin: :helm: :rotfl:


Aha......>call me Elvis< a nie Pan...

Elvis:P:P:P :rotfl: inaczej, panie Elvis, jak pana ciśnie, to włąśnie na siłownie, my tu mówimy nie o taśmie izolacyjnej tylko oestetycznym zrobieniu rurki z pozadnej mocnej tażmy, a nie kawałka psełdo papierowo-aluminiowej rurki wyciagnietej z poloneza, miałem taka w poldasie '96 na wtrysku, idento, rozchodziął saie w rękach.
Co do brudu, jak piszesz ktróry sie przylepia, to lepiej zeby sie tam 2 piórka przylepiły na tej taśmie, z której jest pozadnie i grubo zrobiona rurka która sie nie rozleci i jest wytrzymałą na tremperatury :grin: niz zeby to przez twoja rurke leciało do silnika i do innych elementów, pewnie filterek masz upaćkany:P

co do estetyki to ubierz sie w garnitur, upaćkaj błotem, i mów ze dalej jesteś estetyczny ale troche brudny i nic to niema zwiazku :rotfl: :panna:

a tak poważnie to syf tam masz wielki, i to też sie ima do estetyki! moze na wystawy nie jeżdzisz, ale zakładaj folje na silnik i uważaj przy wymianie filtra powietrza bo jak sciagasz obudowe to ci błoto do gażnika/wtrysku leci:P


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn cze 06, 2005 23:26

na koniec tej dyskusji zaciekłej pragne wszystkim sprezentować :pub: zwłaszcza dla posiadaczy silnika 1.6 i PN :hmm: :helm:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn cze 06, 2005 23:29

:goof: heh :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt cze 07, 2005 09:48

igor002 pisze:
vwmadison pisze: Estetyka a czystość to dwie inne rzeczy........ pomyśl i dopiero pisz..
Pucuj pucuj......ja tam wole mieć brudny ale zadbany w mechanice....Cóz...mieszkam na takiej ulicy i nie mam zamiary latać ze ściereczka pod maską....Był myty 2 lata temu przy servisie.....
A jak cisnie to na siłownie :grin: :helm: :rotfl:


Aha......>call me Elvis< a nie Pan...

Elvis:P:P:P :rotfl: inaczej, panie Elvis, jak pana ciśnie, to włąśnie na siłownie, my tu mówimy nie o taśmie izolacyjnej tylko oestetycznym zrobieniu rurki z pozadnej mocnej tażmy, a nie kawałka psełdo papierowo-aluminiowej rurki wyciagnietej z poloneza, miałem taka w poldasie '96 na wtrysku, idento, rozchodziął saie w rękach.
Co do brudu, jak piszesz ktróry sie przylepia, to lepiej zeby sie tam 2 piórka przylepiły na tej taśmie, z której jest pozadnie i grubo zrobiona rurka która sie nie rozleci i jest wytrzymałą na tremperatury :grin: niz zeby to przez twoja rurke leciało do silnika i do innych elementów, pewnie filterek masz upaćkany:P

co do estetyki to ubierz sie w garnitur, upaćkaj błotem, i mów ze dalej jesteś estetyczny ale troche brudny i nic to niema zwiazku :rotfl: :panna:

a tak poważnie to syf tam masz wielki, i to też sie ima do estetyki! moze na wystawy nie jeżdzisz, ale zakładaj folje na silnik i uważaj przy wymianie filtra powietrza bo jak sciagasz obudowe to ci błoto do gażnika/wtrysku leci:P
Jakie mi tu ciekawostki serwujesz..Akurat ta rura do wlotu powietrza , która idzie do błotnika jest elastyczna i bez ścianki z folii (jak oczywiście sądzisz. nie przypominam sobie bys kupował ją ze mną....) a tej drugiej nie ma już bo ja wymontowałem (zbędna bo mam zamknięty przepływ na ciepłe powietrze)...


Porównanie z garniturem nie trafione - Próbuj dalej.......... :grin:


Estetyka powstała jako jedna z dyscyplin filozofii i w tym sensie jest określana jako nauka o pięknie. Zajmuje się badaniem i analizą wartości estetycznych zawartych tak w dziełach sztuki jak i w naturze, oraz sposobami w jakie one oddziaływują na odbiorcę. Z czasem w kulturze europejskiej wykształciła się ogólna teoria sztuki, która zajmuje się analizą treści i form dzieł sztuki.

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Estetyka"

Chodź i zobacz filtr powietrza..jak uważasz że błoto leci jak zdejmuje obodowe....rozbawiają mnie Twoje odpowiedzi :grin:




>>>>>>>>>>>>>
Pewnie jak złapiesz gumę to wyrzucasz całe koło do śmieci razem z felgą i kupujesz nowe Czasami warto też coś naprawić. Toje zdrówko Elvis <<<<<<<<<<,
,Tak tylko tasma tez kosztuje a jeszcze robota z obkrecaniem te spręzynki........szkoda czasu..
:pub: Wasze też....


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 292 gości