Jak odciągnąć nadmiar oleju silnikowego?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Jak odciągnąć nadmiar oleju silnikowego?

Post autor: galezow » pt sie 31, 2007 19:17

witam
ostatnio jeden "specjalista" wlal mi troche za duzo oleju przy wymianie. Chcialbym odciagnac jego nadmiar strzykawką jednak taki gumowy wezyk (taki jak do kroplowek) nie chce przejsc przez rurke bagnetu, wchodzi tylko do jakiegos czasu nastepnie okazuje sie za gruby. co radzicie?
dzieki



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sie 31, 2007 19:22

jedz do najbliższego warsztatu gdzie wymieniają olej wysysarką wyciągna lub spuść z miski olejowej sam ( nadmiar oleju mozę być bardzo szkodliwy) dla silnika



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt sie 31, 2007 19:24

Jesli to faktycznie wężyk od kroplówki, to raczej nie jest on za gruby, porównaj jego średnice z wymiarem bagnetu. Problem moze byc taki ze poprostu ten wężyk jest za bardzo giętki i nie mozesz go włożyc, ja u siebie odsysałem olej, strzykawką z załozonym węzykiem o średnicy 6 mm na zewnatrz i wchodził bez problemu. Jeśli nie masz innego węzyka to moze masz gdzies kawałek stalowego przewodu hamulcowego, wyprostuj go, nałóż na niego kawałek węzyka a wężyk połącz ze strzykawką. Ja u siebie tak robiłem i było okej.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt sie 31, 2007 19:35

Jeszcze ściągnąć nadmiar idzie poprzez odmę
Drugi sposób to szmatką ścierać z klawiatury poprzez otwór którym wlewa się olej lub na zimnym silniku odkręcić filtr oleju i wylać zawartość



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt sie 31, 2007 21:04

Daj spokój z odkręcaniem filtra, juz dwa razy szybciej odkręcic korek spustowy.



Awatar użytkownika
MAREK ZIELINSKI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 20, 2007 02:18
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: MAREK ZIELINSKI » pt sie 31, 2007 22:14

1 jak będzie odkręcał korek to na 99% wyleje o wiele za dużo 2 I tak będzie musiał zdjąć ten korek żeby założyć nową uszczelkę kup cieńszą rurkę i celuj dalej bagnet zamoczy to rurka też musi pozdrawiam marek zielinski gdynia
Ostatnio zmieniony pt sie 31, 2007 22:20 przez MAREK ZIELINSKI, łącznie zmieniany 1 raz.



galezow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 02:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: galezow » sob wrz 01, 2007 11:26

Dzieki
juz jakos sobie poradzilem, wzialem bagnet nalozylem na niego ta gietka rurke i wsadzilem na na bagnecie do srodka , nastepnie wyciagnalem bagnet a rurka zostala w srodku. szczykawka w reke i jazda, trwalo to jakies 20 minut ale udalo sie. Dzieki
Tomek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 438 gości