Dylemat co do zakupu wzmacniacza i suba

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
zimack
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn sie 08, 2005 20:31
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Dylemat co do zakupu wzmacniacza i suba

Post autor: zimack » wt sie 28, 2007 21:56

Witam, mam oto taki zestawik:

- Jednostka sterująca - Pioneer DEH-3630 MP
- Wzmacniacz Alpine 3526 ( 4 x 25 RMS, mostek na 2x50 RMS )
- Głośnik Magnat SUB 301 w skrzyni z BR
- Głośniki Alpine SXE-1025S

Mam taki dylemat, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji,opinii na temat tego wzmacniacza i suba. Nie wiem czy to jest dobry sprzęt jakościowo? Minusem napewno jest, ze wzmacniacz nie ma filtra dolnoprzepustowego :/. Jeśli nie będe zmieniał go, to mam zamiar kupić zwrotnice i tez mam pytanie, czy taka się nadaje:

http://allegro.pl/item228726894__filtr_ ... _bass.html

albo

http://allegro.pl/item226220858_zwrotni ... y_dlp.html


Chciałbym też kupić jakiś odseperowany zestaw i założyć do drzwi i tweetery koło słupków. Tylko nie wiem jaki, szukam cos do góra 250 zł. Napędzane byłoby to radiem. Zastanawiałęm się nad:

Blaupunkt Velocity Vantage V6

http://allegro.pl/item227467881_velocit ... sklep.html

Phonocar Y-Line

http://allegro.pl/item230351229_phonoca ... is_vw.html

Hertz DSK 165

http://allegro.pl/item227960288_hertz_d ... _k_ce.html

Sinuslive SL 160

http://allegro.pl/item228185468_sinusli ... ielce.html

Alpine SXE-1750

http://allegro.pl/item228349124__alpine ... a_pl_.html


Mogłby ktoś jesli ma jakis z wyzej wymienionych zestawów, podzielic sie wrazeniami z odsłuchu, jak sie sprawują itd.etc.?

Zależy mi zeby byly jak najtansze, bo chciałbym wytłumic drzwi jeszcze, a to tez kosztuje niestety :/.

Z góry dzieki, za wszystkie odpowiedzi...



Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » czw sie 30, 2007 03:17

jak chcesz miec tanio kup sobie sluchawki tak bedzie lepiej. jak chcesz naprawde sobie posłuchac jakosciowo oczywiscie to kup cos dobrego bo wiesz jak to jest chytry traci 2 razy i jak znam zycie to kupisz to i po tyodniu stwierdzisz ze to nie to co chciałes. jak bedziesz chciał to daj cyne na PW to cos poradze nie bede tutaj robił smietnika.


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw sie 30, 2007 12:37

zimack, jak chcesz przód napędzać radiem to najlepsze dla Ciebie będą Phonocary (na wytłumionych drzwiach grają dosyć ładnie)
A odnośnie wzmacniacza to jest to jedna z ważniejszych rzeczy i nie warto na nim oszczędzać, kup sobie carpowera hpb-602, zrobisz mostek, włączysz wbudowany filtr dolnoprzepustowy i napędzisz porządnie suba, a nie jakieś filtry za 15 złotych z allegro :chytry: Za pi razy drzwi 500zł będziesz miał ładne brzmienie.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » czw sie 30, 2007 13:46

dzikgtc ma racje dzis pokaze swoje caraudio


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sie 30, 2007 15:45

zimack, na przodzie nie ma co oszczędzać i wielu się już o tym przekonało.
Dla mnie w tym momencie minimum dające poprawne brzmienie to:
1. http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 79&pid=945
2. http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 3&pid=1522

Pierwsza propozycja raczej pod wzmacniacz. Druga lepiej od pierwszej sprawdzi się pod radiem.
Oba zestawy sa naprawdę godne polecenia.

Co do suba magnata, to raczej padaczka.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw sie 30, 2007 16:08

Kubus20, wszystko fajnie tylko że... to raczej nie ten przedział cenowy. Poza tym prędzej radio wyjdzie z siebie i stanie obok niż napędzi swoimi 15 watami 60 watowe głośniki na tyle dobrze żeby delektować się ich dobrym brzmieniem, bo wszystko zeżre THD nie sądzisz?

IMHO Phonocary są idealne do budżetowego systemu na przód bez wzmacniacza.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw sie 30, 2007 16:56

dzikgtc pisze:Kubus20, wszystko fajnie tylko że... to raczej nie ten przedział cenowy. Poza tym prędzej radio wyjdzie z siebie i stanie obok niż napędzi swoimi 15 watami 60 watowe głośniki na tyle dobrze żeby delektować się ich dobrym brzmieniem, bo wszystko zeżre THD nie sądzisz?

IMHO Phonocary są idealne do budżetowego systemu na przód bez wzmacniacza.
Nie sądzę.
Słuchałem pod samym radiem PB ES6C(montowane przeze mnie w MK3) i U-dimension Element i dopóki nie przekroczysz pewnego poziomu głośności(granicznego dla radia) to gra to bardzo przyjemnie i kilka razy lepiej od Phonocarów.
Słuchałem również Phonocarów i muszę niestety powiedzieć, że jest kicha i tyle.
O basie nie wspominam, bo jeszcze jakoś daje radę, ale średnie i wysokie tragedia, mało mi uszy nie "zwiędły" ;)
Po prostu uważam przednie za najwazniejsze głosniki w aucie i nie lubie traktowania przodu na odwal się, a sub i wzmak do suba za 1000-1500zł.
Przód to podstawa.
a co do większej mocy głosników od radia, to prawda jest taka, że i tak 80% ludzi po czasie stwierdza, że jednak wzmak się przyda i robi się kolejny problem, bo w takim przypadku Phonocary również nalezałoby wymienić.

Kolejny przykład, że moc przy przodzie nie jest najwazniejsza.
Pierwszym moim wzmakiem był Carpower 604. Dawał na przód po 75w RMS.
Po nim przyszedł czas na Sony XM-3340F- 30W RMS na kanał.
I kazdy kto słuchał jednego i drugiego jednoznacznie mówił, że jest dużo lepiej jakościowo na Sony.
Później była Alpinka MRV 400S- 60W RMS na kanał i nie było słychać, żeby była mocniejsza od Soniaka.
Więc panowie: Nie moc jest najważniejsza.
Ostatnio zmieniony czw sie 30, 2007 17:02 przez Kubus20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » czw sie 30, 2007 17:04

Zimack jak masz wywalic kase w błoto te lepiej nie kupuj nic -szkoda kasy. Chcesz miec dobre brzmienie w dobrej cenie? Wzmacniacz Carpower 602 450W max 225W rms i JBL GT5-12 Compression bedzie pracowac.

a oto moje wypociny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » czw sie 30, 2007 18:55

Kubus20, nie zaprzeczam, ale PB w tym przypadku to i tak nie ta półka cenowa.
OHMTech no masz parę klocków w aucie :hmm:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
OHMTech
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr lip 18, 2007 11:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: OHMTech » czw sie 30, 2007 22:57

Mam z przodu i z tyłu mam JBL ogólnie fajnie gra. Czasami jak sie zapomnę i podkręcę to można sie zwymiotować.


Chciałbym inteligentnie zarobić i mądrze wydać.

Tajny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:57
Lokalizacja: POLAND

Post autor: Tajny » pt sie 31, 2007 19:49

Kubus20 pisze:Słuchałem pod samym radiem PB ES6C
Sorki za wbicie sie w temat ale w pełni potwierdzam slowa Kubus20, u mnie chwilke grały pod samym radiem (JVC) i co do brzmienia to było poprostu eleganckie ale mina mi zrzedła po podłaczeniu wzmaka ( GLOW 4075) głosniki zyskały na głośności ale cieplutkie brzmienie JVC odeszło gdzieś hen... w zamian za zimne i szorstkie brzmienie GLOW'a, jak dla mnie to brzmienie GLOW'a to porażka i powiem krótko że jestem zawiedziony no ale tak to jest jak najpierw sie kupuje a póżniej myśli :(



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt sie 31, 2007 20:02

Ile chcesz za tego "barbarzyńcę" Glowa? :-)

Brzmienie PB ES raczej nie można nazwać "przytulne" ,a i Glow ,to nie "milusi" Juniorek ,więc polecam "przytemperować" trochę tweeter (ściszyć).Jeśli na zwrotce zakres regulacji będzie za mały ,to możesz zastosować dzielnik napięcia i będzie lepiej (wyjdzie środek pasma).Charakteru brzmienia raczej ci się nie uda zmienić ale spróbować warto.


PS: nie na darmo się czyta ,że najlepszym (uniwersalnym)wzmacniaczem do 1kzł jest Junior



Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt sie 31, 2007 21:02

Zestaw który zaproponowal kubus to absolutne min do dobrego grania...oczywiscie bez wygluszenie nie moze sie obejsc bo inaczej bedzie kaszanka i kasa wywalona w bloto...mówisz ze nie ten przedzial ceowy??to co chcesz kupic jakies alphardy za 50zł ktore nie dadza ci rzadnej poprawnej sceny a tylko znieksztalcenia przy wiekszej ilosci mocy i duuuzo sporanu zeby bylo jasniej na górze...dla mnie to co podal kubus to niski minimum.....ja zalecilbym zrezygnowal z piwek i odlozyc np na R6A badz MS6A :)


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » pt sie 31, 2007 21:32

ćwikła, to kolega zimack chce kupić głośniki nie ja :chytry: A z tych linków co rzucił to wnioskuję że szuka czegoś do 250zł, a PB kosztuje ~350 + jeszcze wygłuszenie. Ale najlepiej niech sam zimack się wypowie.


Pozdrawiam
dzikgtc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości