Golf II 1.6 D vs. Daewoo Matiz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pn cze 06, 2005 00:21

To jeszcze jest kwestia tego ze jezdzi sie tyle na ile sie samochod szanuje...kazdym badziewiem mozna pociagnac z predkoscia ponad 100 tylko nie kazdy samochod dobrze sie zachowuje i to ze ktos Tico czy Matizem jedzie 100 czy 120 to jest juz jego glupota bo nie dosc ze nie mysle zeby silnik dobrze znosil takie predkosci to jeszcze komfort i bezpieczenstwo jazdy...

Nie mozna porownywac samochodow po tym ze ktos Ci na tylku siedzial bo ja dwa dni temu (notabene tez z Łodzi) wracalem i ja ja jechalem ok 110 a gosciu duzym fiatem jechal za mna i w pewnym momencie sie nawet do wyprzedzania probowal zebrac ale nie dal rady...jechal tak za mna z 10 km ale to wcale nie swiadczy o tym ze taki fiat jest bardziej zrywny czy ma wieksza predkosc maksymalna...tylko o tym ze tam gosciu jechal jak idiota a ja sie toczylem w trybie ekonomicznym...



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn cze 06, 2005 00:31

maras pisze:Ja mam Mk2 1,6D i Tico 800
Tico na pierwszym biegu wyrywa kapcie i zostawia golfika za sobą, ale za kilkanaście metrów jak trzeba wrzucić drugi bieg to już siada.
Golfik ma większy moment obrotowy i w ogóle jest mocniejszy i szybszy.
Na dłuższym dystansie dełu nie ma szans. (że ja kiedyś byłem gupi i kupiłem to gó.no)
Napisz koniecznie kto tankował po wyścigu.
posdrufKa.
Też miałem okazję troche pojeździć Tico i jest dokładnie tak jak mówisz.Golf 1.6D ma słabą jedynkę i tu nie ma szans z Tico,natoniast już dwójka i trójka nadrabia straty zdecydowanie.I tak jak wspomniałes nie tylko moc,ale moment obrotowy decyduje jak auto sie zbiera,a jak wiadomo dieselki(zwłaszcza VW) maja dośc wysoki.



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » pn cze 06, 2005 00:39

ja moim 1.6 na benzynce obrabiam matizy jak chce :-)
Dowod??
- Skrzynka piwa ktora stoi u mnie w pokoju :jezor:
Napotkalem takiego hojraka ktory uważał ze swoim matizem mnie łyknie... hehe 2 wyscigi... ani nie musialem mojego krecic powyzej 4 tys :-)
No ale z 1.6 D hmm.. to juz nie wiem... jesli to zwykla szara kobitka bedzie prowadzila to objedziesz ja bez problemu tylko jak juz wszyscy pisali wyzej - w baku opary.. i odchudzony wagowo :-) .. wierze w Ciebie
Gofery RULEZ !! :grin:


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn cze 06, 2005 01:12

1.3 mimo ze ma tyle samo PS i podobny moment i tak wygra z 1.6D
musieliscie trafic na padaki
ostatnio scignelem sie z kolesiem ktory ma takiego golfa 1.3 na gazniku i dostalem baty
a oba egzemplaze sa w bdb stanie technicznym
nawet 0-100 jest roznica 2s miedzy 1.3 a 1.6D

1.6TD jaki mialem spokojnie 1.6RF objezdzalem ta sama moc tylko moment inny
takze tez sadze ze 1.3 dostalby mocne baty od takiego Td i chyba ta jetta byla mocno wychechłana ze niedala rady tobie

jezdzilem Matrixem przez pewien czas chodzi jak V6 smialem sie z ryku tego bąbla ale tym sie jezdzic nieda
ja niewiem jak ci ludzie pokonuja zakrety tym gownem buja sie jak hustawka
mysle ze na 400m mozesz spoko wyskoczyc
poczatek niebedzie ciekawy ale pozniej mozesz ja złoić



Awatar użytkownika
marcinvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt sty 28, 2005 17:00
Lokalizacja: Meseritz
Kontakt:

Post autor: marcinvw » ndz cze 12, 2005 01:38

matiz to kupa jakich mało,mysle ze ja odstawisz,a co do 1,3 to moj koles ma polo z 85 r 1,3 i ma takiego kopa ten silnik ze ja bylem w szoku jak sie tym przejechalem,wiem ze polo to lekka buda ale mimo wszytsko,mierzylem mu czas do 100 stoperem troche prymitywny sposob ale robilismy to kilka razy i wychodzi 13 sek,oryginalnie tam byl silnik 1,1 ale byl kupa warty i zmienilismy na 1,3,mysle ze dieselkiem odstawisz tego matizka,ja bym na twoim miejscu jak sie troche znasz na tym to zwiekszyl se dawke na pompie troche ,moze troche zakopci ale bedzie szedł :D:D:D,matizem jechalem raz w zyciu to byla nowka,i nie chcialo wycisnac 140 od 130 to juz wogule niechce przyspieszac prawie,padło jakich mało powinni to kasowac odrazu jak zejdzie z tasmy produkcujnej hehehe,powodzonka


Golf III GTI 20 JAHRE AFN+0.216+chips niehamowany jeszcze.

Golf III VARIANT 96' ALH +

I tak o to całe moje życie kręci się wokół tych trzech literek "TDI" :D:D:D

Awatar użytkownika
Nightkin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lut 02, 2005 17:52
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Nightkin » ndz cze 12, 2005 11:06

Myślę że szanse masz calkiem spore - może nie ruszysz jako pierwszy ale jesli będziesz sprawnie wrzucał biegi to powinienes dac sobie rade.
Twoje autko ma tą zaletę że ma bardzo nisko moment obrotowy - 100Nm przy 2300obr/min
Nie wiem jak jest w matzie ale nie sądze zeby bylo lepiej - dla porownania golf2 1.3 gaznik ma 96 przy 3400 wiec musi ciagnac znacznie dluzej na jednym biegu.
Ścigalem sie z kumplem - ja golfem a on tico i niestety (a moze stety :)) żelasko zostało w tyle juz na wstępie - choc trzeba przyznac ze walczył dzielnie :grin:.
Życzę więc powodzenia i mam nadzieję że po wszystkim zajedziecie pod dystrybutor z olejem napedowym a nie benzynką :grin:



Ktos_Tam

Post autor: Ktos_Tam » ndz cze 12, 2005 11:16

No raczej nie masz szans masa tu zagrała kluczowa role , ale ty masz moment onrotowy , ciemno to widze, a jesli chodzi o ostatni pod Diesel Dieslowi nie równy...



Awatar użytkownika
Emader
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt cze 03, 2005 00:53
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Emader » ndz cze 12, 2005 13:26

Mi sie wydaje ze tylko cud moze sprawic ze wygrasz, matizy potrafia smigac a golfik jako diesel ma strasznie krotka 1 i reszta biegow dlugoscia tez chyba nie grzeszy. Kumpel mial kiedys matiza gwoniany to samochod ale nie mozna narzekac ze jest totalnym mulem. Kiedys zesmy cisneli na trojmiejskiej obwodnicy 180km/h niewiem na ile jest to wiarygodna predkosc bo wczesniej krecil licznik. Ale napewno matiz jedzie szybciej niz jest to napisane w ksiazce serwisowej .

Fajnie by bylo gdybym sie mylil i ty bys uratowal honor golfera2D :D

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » ndz cze 12, 2005 18:33

Na programie cartest zrobiłem małą symulację i oto wyniki:

Na 100 m
Golf - 8.2 s
Matiz 0.8 - 8.5 s

Na 400 m
Golf - 20.1 s
Matiz - 20.2 s

Na 1000 m
Golf - 37.9 s
Matiz -37.6 s

Golf ten miał skrzynię 4T.


Wyniki mogą nie być rzeczywiste z powodu nie pełnych danych o Matizie.



Awatar użytkownika
Much00l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 17, 2005 12:09
Lokalizacja: Tarnów, Kraków
Kontakt:

Post autor: Much00l » ndz cze 12, 2005 20:07

myśle że nie ma w ogóle szans :| :food:



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » ndz cze 12, 2005 20:37

a moze w koncu kolega Soczek bedzie sie scigal i napisze nam jak bylo bo tak teoretyzujemy tu 3 strone i nic z tego nei wynika...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » ndz cze 12, 2005 22:05

Ciekawe jakby wypadł golf mk1 z silnikiem 1,6 d w takim pojedynku z Matizem. Bo jedynka jest nieco lżejsza od dwójki i sie lepiej zbiera :hmm:



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » ndz cze 12, 2005 23:06

Matiz to szajs :-) :

51 KM przy 5900 obr./min.
69 Nm przy 4000 obr. /min.


dane mowia same za siebie :green_fuck: -> daewoo


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

tytus

Post autor: tytus » pn cze 13, 2005 00:42

arek pisze:
baklazan pisze:predzej kosiarka 1,3 ma szanse lynkac matysa waga zblizona
chyba nie wiesz co gadasz , ja moim dieslem 1.6 JP objeżdżam każdego mk2 z 1.3 silnikiem :hmm:
Zapomnij o łyknieciu 1.3 NZ dizlem 1.6 bez turbo. NA 100 % wciagam nosem kazdego 1.6d (oczywiscie z silnikiem seryjnym).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości