Trzęsie silnikiem - poduszka ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt sie 14, 2007 08:23

jak trzesie silnikiem, przy ruszaniu przy zmianie biegow?


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

pietia-gce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 22, 2007 19:05
Lokalizacja: mikołów

Post autor: pietia-gce » wt sie 14, 2007 16:11

A jak zachowuje się na luzie na rozgrzanym silniku ? Też trzęsie ?

Jak zachowują się obroty ?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84264&start=45]Mój Dragongreen[/url]

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » wt sie 14, 2007 16:35

jeśli trzęsie to tez słychac przy ruszaniu- poduszka silnika od strony ściany grodziowej
jeśli jest charakterystyczne "łup" przy ruszaniu to poduszka na skrzyni biegów.
przednia sprawdzisz łapiąc za silnik jakos i szarpiąc go na wszelkie strony, od razu zobaczysz która jest uszkodzona(jeśli w ogóle jest)
silnik na poduszce powienien pracować w przedziale paru mm, jeśli wiecej to niedobrze.

pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

pomme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 13:09
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pomme » wt sie 14, 2007 17:55

Oby któraś z poduszek, a nie sprzęgło. Jak Ci bierze; przy podłodze, czy na górze? U mnie było sprzęgło. Mało mi silnik nie wyskoczył. A myślałem, że jak sprzęgło to nie będzie chciał ciągnąć, a ciągnął.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » wt sie 14, 2007 18:02

pomme pisze:Oby któraś z poduszek, a nie sprzęgło. Jak Ci bierze; przy podłodze, czy na górze? U mnie było sprzęgło. Mało mi silnik nie wyskoczył. A myślałem, że jak sprzęgło to nie będzie chciał ciągnąć, a ciągnął.
Ja mam chyba to samo :grrr:
Wymieniłem ostatnio poduszkę pod silnikiem i nic nie pomogło :?
Sprzęgło bierze u mnie bardzo wysoko, czy to na pewno będzie powód tego szarpania :otepienie:



Awatar użytkownika
gOOzOl
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: pt mar 16, 2007 21:11
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: gOOzOl » wt sie 14, 2007 21:32

suaweq pisze:wydaje mi sie ze przy ruszaniu (dla mnie to normalne bo tak mam od kiedy kupiłem mk3)
ale w razie czego to wymienie wszystkie poduszki skrzynia i silnik
tylko kwestia jest taka jakie jest dojście i koszty
witam :) wiem ze tu za bardzo nie pasuje bo temat benzynek jest mi raczej obcy ale moge sie podzielic swoimi doswiadczeniami jesli chodzi o "drgawki" przy ruszaniu. u mnie poduszki byly ok, z tym ze dolna guma(dokrecana sruba od spodu) poduszki znajdujacej sie od frontu po prostu spadla :bigok: a spadla sobie z tego podowu ze sruba nei byla dokrecona i wyleciala jako pierwsza:P i silniczkiem trzepalo przy obciazeniu mimo ze patrzac od gory poduszka niby ok:)
pozdr



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt sie 14, 2007 21:51

Jak ktoś ma silnik AEE (kolega 2 piętra wyżej) to niech nie trudzi się i przestanie się martwić że mu silnik i buda drga na wolnych. Drga i do czasu aż nie zmienisz auta bądź silnika drżeć będzie...ot taka uroda AEE/AEX
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 21:52 przez Jacenty85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Grzegorz_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: sob maja 20, 2006 20:20
Lokalizacja: Ostrow wlkp. (POS)
Kontakt:

Post autor: Grzegorz_r » śr sie 22, 2007 18:06

suaweq, i jak poradziłeś sobie z problemem? ja mam to samo, sprzegło mam wymienione! poduszki wygladaje sie ze sa dobre! wymieniłem tyko ta pod skrzynia! czasami jak szybcije puszcze sprzegło to słychac stukot(pojedyńczy)?? co to moze byc? silnik tek sam! 1.4!! przy ruszaniu jak dodam wiecej gazu to tak jak by mniej drgało!
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 18:08 przez Grzegorz_r, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6099193]Moje aukcje Allegro![/url]

ThomasGTI16V
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw paź 05, 2006 19:41
Lokalizacja: SBI
Kontakt:

Post autor: ThomasGTI16V » śr sie 22, 2007 18:19

sprawdz czy przy ruszaniu na biegu wstecznym nie podnośi jakby prawej strony silnika tylko takie gwałtowne ruszenie jak tak to urwała siue guma z poduchy cena gumu chyba w granicach 60zł tej głównej troche drożej a dostęp jest troche masakra trzeba siue namęczyć ale do chcącego nic trudnego pozdro:] najlepiej wjedż na kanał jedna osoba w aucie na zapalonym silniku gwałtownie lekkko do przodu podjedż na 1 i do tyłu i będzie widac jak zachowują sie poduchy:] wioem bo msam wymieniałem nie wiem jak w twoim silniku ale u mnie by ło kiepsko ciasno ale dałem trady pozdro:] powodzenia



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob wrz 08, 2007 18:34

Poruszę ten temat jeszcze raz. U mnie rzeczywiście była padnięta poduszka od strony kierowcy i po wymianie nic się nie zmieniło. Ostatnio znajomy mechanik przejechał się moim autem i diagnoza padła na docisk sprzęgła, a że koszt wymiany całego sprzęgła jest niewiele większy, to wkrótce za to się zabieram. Jak tylko wymienię dam znać.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob wrz 08, 2007 22:27

A ja się powtórze. Chociaż byś stanął na głowie to i tak po wymianie sprzęgła twój AEE bedzie drgał. Jak nie wierzysz to wymieniaj. Przy nich naturalne jest to, że biorą od góry. No chyba że sprzęgło się ślizga, wtedy naprawa jest konieczna ale jeśli nie to drgać i tak będzie.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob wrz 08, 2007 22:40

Jacenty85 pisze:A ja się powtórze. Chociaż byś stanął na głowie to i tak po wymianie sprzęgła twój AEE bedzie drgał. Jak nie wierzysz to wymieniaj. Przy nich naturalne jest to, że biorą od góry. No chyba że sprzęgło się ślizga, wtedy naprawa jest konieczna ale jeśli nie to drgać i tak będzie.
Ale to nie są jakieś delikatne drgania. Przy gwałtownym dodaniu gazu bardzo rzuca silnikiem, tak jakby miał zaraz wyskoczyć, przy wysprzęglaniu tak samo dosyć mocno szarpie, to już chyba nie jest normalne? To, że sprzęgło "bierze" wysoko zupełnie mi nie przeszkadza: przyzwyczaiłem się, ale te szarpania są po prostu nie do zniesienia... :grrr:

Dodam, że byłem niedawno na VAG-u: żadnych błędów.
Ostatnio zmieniony sob wrz 08, 2007 22:43 przez wolfzan, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 385 gości