Problem z elektryczną szybą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
NorbertK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 21, 2007 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z elektryczną szybą

Post autor: NorbertK » wt sie 21, 2007 11:30

Problem następujący z lewą szybą przednią elektryczna.
Kluczyk w pozycji zapłonu...szyba działa...
Silnik odpalony... szyba albo nie działa albo da się ruszyć nią tylko raz po czym przestaje działać.
Kiedy uchylę szybę pasażera i zamknę ją to w momencie zamykania się szyby pasażera kiedy już centymetry zostają gdy dotknę przycisku od szyby kierowcy zadziała ona...ale tylko na to jedno dotknięcie. Po sekundzie gdy użyję przycisku szyba już nie zareaguje.
Sprawdziłem i przeczyściłem styki w drzwiach, kostce wchodzącej do karoserii... NIC.
Usterka po prostu objawiła się pewnego dnia i tak zostało.
Dziwnym jest fakt ze rzadko ale jednak szyba zacznie działać i działa powiedzmy przez 15 minut a potem znowu kaput.
Wystarczy ze tylko wyłączę silnik... kluczyk w pozycji zapłonu i szybka działa jak nowonarodzona..ale tylko odpalę silnik i kupa.
Dodatkowo widzę że gdy wcisnę na uruchomionym silniku sterownik szyby pasażera w góre jak jest szyba zamknieta to przygasa leciutko lampka w podsufitce, a gdy zrobię to samo ze sterownikiem szyby kierowcy nic sie nie dzieje. Tak jakby prąd po prostu nie dochodził.
Dodam ze zamykanie szyb przez przytrzymanie kluczyka w pozycji zamykającej auto działa wyśmienicie.
Ja już zgłupiałem co to może być. Może ktoś coś podpowie?
Pozdrawiam.
PS. Przepraszam za masło maślane ale chciałem jak najdokładniej opisać objawy.
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2007 11:40 przez NorbertK, łącznie zmieniany 2 razy.


Norbert
MK3 1,9TDI GT 96r. Full opcja.

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt sie 21, 2007 11:46

Elektronika czyli moduł BROSE ten przy silniczku mechanizmu szyby szwankuje.



Awatar użytkownika
NorbertK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 21, 2007 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: NorbertK » wt sie 21, 2007 11:57

MarcoVW pisze:Elektronika czyli moduł BROSE ten przy silniczku mechanizmu szyby szwankuje.
Dziwi mnie fakt ze szyba działa poki silnika nie wlacze... Ktos mi kiedys mowil ze to wina stacyjki, ze czesto sie to w golfach zdarzało ale sam nie wiem co myslec.
Czy ewentualnie taki moduł można kupić używany i ile kosztuje?


Norbert
MK3 1,9TDI GT 96r. Full opcja.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 21, 2007 12:09

Możliwe że moduł, ale nie na 100 procent. W takim przypadku warto byloby kupić z zastrzeżeniem mozliwości oddania, bo a nóż wina lezy w kablach w wiązce drzwiowej, nie w samej wtyczce, tylko kabel ktoryś moze być przełamany. Warto też zdjąć tapicerkę, folię i zajrzeć do samej wtyczki przy module, wypiąć, zobaczyć czy czyste sa styki.
Kupując moduł z używek zwróć uwagę na rocznik, bo były dwa modele, poznasz łatwo bo różnią się kształtem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lechuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:45
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Lechuuu » pt maja 23, 2008 19:54

Witam... mam wazne pytanie... mam dokładnie ten sam problem co NorbertK i mam pytanko... czy ten problem juz rozwiązałeś...??? Czy ktoś z forumowiczów miał taki problem i go rozwiązał??? I teraz jeszcze jedno pytanie... gdzie w golfie MK3 znajduje się ten sterownik od tych szyb??? kable ida pod konsole... jak się do tego sterownika najprościej dostać...??? Będę wdzięczny za wskazówki... pozdro4all



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości