[mk2] Jaka i kto ma 3 lampe stopu ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[mk2] Jaka i kto ma 3 lampe stopu ?

Post autor: andrew6 » pn maja 30, 2005 16:11

Witam ciepło ... tak sobie jadac po miescie zauwazyłem ze prawie nikt w mk2 niema zamontowanej trzeciej lampy stopu , a przecież zwieksza to bezpieczenstwo tymbardziej w bardzo nasłonecznione dni czy mgliste poranki. Wiadomo jak w praktyce auta poruszaja się w miescie jeden na tyle drugiego i napewno przydalo by sie dodatkowe swiatło stop.

Ja kilka miesiecy temy zamontowałem sobie 48 diodowa lampe stopu, wyglada mozliwie a swiecie bardzo przyzwoicie :) ... . Lampka jest mocowana do szyby poprzez tasme dwustronna niestety nadeszły upały i takie rozwiązanie wogule niezdaje egzaminu przyklejam a ona znow za kilka godzin odpada :crazy: , az w koncu połamaly sie plastikowe zaczepy.
I teraz pytanie czy posiadacie dodatkowy stop jezeli tak jak udalo wam sie trwale to przymocowac i jaką lampe najlepiej kupić ?



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » pn maja 30, 2005 17:33

Ja mam taka ale na jedną zwykłą żarówkę jak do zwykłego stopu.Jak miałem przylepioną do szyby to niestety odpadała,więc ją na śrubkach przykręciłem w podsufitkę i trzyma jak byk



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn maja 30, 2005 21:07

Ja mam Helle na 5 żarówek takich jak w oświetleniu tablicy tyle że mocnijesze.
Wygląd to typowy...świeci ideal i tylko taką polecam. Wygląda jak od tego samochodu :grin:

Trzyma się to na taśmie dwustronnej i nie ma prawa się oderwać.
Podstawa to dobre przygotowanie pod przyklejenie. Dobrze odtłuścić szybę. I podgrzać delikatnie po przyklejeniu i porządnie docisnąć. Nie ma prawa się oderwać.

A takie paski diodowe przyklejane na po obu stronach na małych kwadracikach to po pierwsze nie ten styl samochodu...jak dla mnie kiczowato wygląda.

Taka lampa jak u mnie idealnie pasuje bo nie odstaje nie widać kabli i ma większą powierzchnię do której jest przyklejona. I co najważniejsze widać ją spod każdego kąta w odróżnieniu od diodowych.


Obrazek

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pn maja 30, 2005 22:08

Ja w mk III mam przyklejaną diodową na taśmie 2 stronnej do szyby juz pół roku trzyma i nic nie odpada , a jest nawet spora. w mk II mam taką na zwykłą żarówkę też przyklejona do szyby i nic sie nie dzieje nie odpada czy coś w tym stylu. Przed przyklejeniem najpierw odtłuściłem szybę a dopiero przykleiłem. Zaznacze tez że nie były to z Auchana Chińskie za 10 zł. :)



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pn maja 30, 2005 22:52

ja mam diodowa lampe


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn maja 30, 2005 23:29

oto moe 3 swiatelko helle. calkie mfajna sprawa, ale bardzo by m isie podoblao gdybym mial taki stop wmontowany w ten spojler, to jeszcze lepiej by wygladalo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » wt maja 31, 2005 12:47

Miałem mocno tasme dwustronna potrzymała pol roku i odpadła niewytrzymała nagrzania ponad 50 stopni ...
Lampke diodowa małem schowana pod spojlerkiem identycznym jak u "Kapibary" i widac było tylko jak świeci.
Teraz najprawdopdobniej zaopatrze się w helle ale jak ona jest przyklejana po całosci czy tylko w dwóch małych miejscach ?

Kapibara mało prawdopodbne by udalo ci się lampe zamontowac w spojler, musiałbys robic w nim dziury na diody i jakos przeprowadzic kable a poco niszczyc orginalny spojlerek KAMEI jesli sie niemyle.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt maja 31, 2005 13:47

no tak nei mysliszasie, ale trudno powiedziec jak jest mocowany chyba caly jest podklejony na rogach bo sie b. do0brze trzyma. ja mam jeszcze folie wycieta zeby byl lepiej widoczny



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » wt maja 31, 2005 15:25

Ja też mam na jedną żaróweczkę przykręcone do listwy,prosta sprawa założenie takiego cacka :D podpiąłem pod jedno ze świateł STOP i działa elegancko :D


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
AssassiN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr mar 30, 2005 21:27
Lokalizacja: z VWKŁ
Kontakt:

Post autor: AssassiN » wt maja 31, 2005 17:20

dobra lampy lampami a czy ktoś mógłby wrzucić jakiś schemat podłączenia tego do "prądu"! Gdzie wetknąć, w kabel od lampy stopy czy jak?? nie wiem a chcialbym to sam zrobić! H E L P !!



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt maja 31, 2005 17:32

+ od trzeceigo stopu podłączasz do + od światła stopu w normalnych światłach :)

a co do miejsca montazu to tak sie zastanawiam nad pułką... jakby go do niej przymoconwać :?: jak myślicie?? czy to za nisko :?:


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt maja 31, 2005 17:49

ehe troche za nisko chyba, przerciez u gory jest bardzo dobrze kable ida pod plastikami jest fajnie



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr cze 01, 2005 09:15

Jak tylko bede w Belchatowie to pstrykne pare fotek i wrzuce :D


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » śr cze 01, 2005 18:57

ile taka Hella moze kosztowac Bo tez ostatnio szukałem 3 stopu ale same jakies lipy u mnie


Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości