Problem z Akumulatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jojo_ns
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 17, 2005 08:31
Lokalizacja: NS
Kontakt:

Problem z Akumulatorem

Post autor: jojo_ns » wt maja 31, 2005 11:14

kupiłem nowy akumulator nówke ze sklepu i napoczątku chodził idealnie ale jak zostawiłem auto na jakieś 2tygodnie bo musiałem wyjechać i auto stało bez ruchu nikt nim nie jeździł a jak wróciłem to w aucie nie ma wogóle prądu i nie wiem co jest grane i dlaczego się tak stało !!!! Może ktoś wie co jest tego przyczyną ???
( Aha zapomniałem dodać że styki do akumulatora były założone w czasie tego 2tygodniowego postoju)


[url=http://www.jumla.pl/][b][color=black][size=100]Ogłoszenia Nowy Sącz[/size][/color][/b][/url]

Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt maja 31, 2005 11:34

Naładuj akumulator i odwiedź dobrego elektryka samochodowego aby sprawdzić instalację elektryczną, jeżeli wszystko będzie OK to daj do reklamacji akumulator. Bo dwa tygodnie to za ktrótko aby nowy akumulator rozładował się do zera.


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
gustaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 29, 2004 23:11
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: gustaw » wt maja 31, 2005 11:46

lub wyjście prostrze: naładuj akumulator i przy podłączaniu go wepnij się szeregowo z amperomierzem na plusa (niech Ci nie przyjdzie do głowy próba odpalenia samochodu :) - w tańszych miernikach zakresy typu 10A są unfused) sprawdzisz w ten sposób jaki jest pobierany prąd przy stanie spoczynku samochodu - uszkodzone radio czy alarm itp. (najczęściej kondensatory) powodują dość duże upływności co prowadzi do dużo szybszego wyładowania aku. Potem znając pojemność aku i prąd pobierany przez instalację elektryczną samochodu sam prosto obliczysz sobie na ile _powinien_ wystarczyć.
Jeśli prąd będzie niski - to tak jak radzi kolega - zwrot aku bo uszkodzony
Pozdrawiam
Przemo



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt maja 31, 2005 11:57

I wszystko jasne!


Volskwagen - Das Auto.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 442 gości