Dlaczego ciężko zapala na ciepłym silniku?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » sob sie 11, 2007 17:36

z przykrością(dla siebie) muszę przyznać rację szatankowi. nie wiem jak mogłem wykazać się taką ignorancją tematu. za wprowadzenie w błąd zainteresowanych przepraszam.fakt faktem, że z usterkami samochodów jest tak jak z chorobami człowieka - weżmiesz książkę o chrobach i masz na pewno 90% z opisamych. sam przerabiam na swoim silniku, że z pozoru prosta usterka urasta w oczach każdego mechanika do rangi tragedii.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob sie 11, 2007 18:27

Wydawac by sie mogło ze na ciepłym ciśnienie sprężania moze lekko spadac, wiadomo gęsty olej lepiej uszczelnia połączenie gładz cylindrowa-> pierścienie-> tłok niż olej rozgrzany czyli o mniejszej lepkości. Ale w praktyce raczej tak nie jest a to dlatego ze współpracujące elementy są wykonane z różnych materiałów, tuleje cylindrowe to żeliwo o mniejszym współczynniku rozszerzalności cieplnej, tłoki stop aluminium najczęściej z miedzią o większej rozszerzalnosci, więc odpowiednia tolerancja pasowania powoduje ze podczas rozgrzewania zachowywana jest odpowiednia szczelność. W starych autach szczególnie chłodzonych powietrzem nie raz słyszało sie o tzw. puchnących tłokach, co było głównie przyczyną słabego chłodzenia ale także materiały i pasowanie nie były takie jak we współczenych samochodach.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob sie 11, 2007 19:37

Wydaje mi się, ze temat odnośnie silników z komora wstepna czyli D i TD był wałkowany ze 100 razy, nie dotyczy oczywiście TDI. W silnikach z komorą wstepną jest małe cisnienie wtrysku w porównaniu z TDI i dlatego za każdym odpalaniem zimnego silnika, czyli poniżej temp. 68st grzeja się swiece żarowe. Powyżej tej temp. się nie załączają i normalne ze na rozgzranym silniku i po postoju min 1 min trzeba troszkę ruszyc rozrusznikiem max 1-1,5s. - i to jest normalne ( dla silnika z komora wstępną i z dobrze ustawionym kątem wtrysku)- jezeli dłuzej to juz nie jest normalne Można to poprawic regenerując rozrusznik lub wstawiając akumulator min 600A ( wg En). Wystarczy zrobic test ( odłączyc czujnik temp. ) zeby siwece sie zagrzały na goracym, jak odpali od ząba to wszystko ok, jak nie to wina czegoś innego. Drugi tescik spróbować na goracym zgasic silnik i odpalic w ciągu 10 sekund jak łądnie odpala bez swiec to tez wszystko ok. Ja u siebie mam ze na zimnym pali lekko dotykajac rozrusznika, na ciepło musiałem pokrecic 1-1,5 se. Wstawiłem akumulator 660A ( wg En) i pali na ciepło tak samo jak na zimnym.



Awatar użytkownika
Ridick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt mar 21, 2006 23:23
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Ridick » sob sie 11, 2007 23:27

Mam ten sam problem ciezko odpala na cieplym ale podziele sie pewnym spostrzezeniem moze ktos cos wymysli w zwiazku z tym mianowicie jak kupilem moje TDI odpalal normalnie na cieplym na dotyk ale znow na zimnym grzal swiece ponad minute niezaleznie od temperatury na zewnatrz zreszta na cieplym tez je grzal ale palil zawsze na dotyk niepokoily mnie te swiece wymienilem i dalej to samo okazalo sie ze jeden z (chyba) czterech kabelkow ktore dochodza do czujnika temperatuty plynu byl uciety jak go polutowalem to sie zaczely klopoty z odpalanie na cieplym. Dodam jeszcze ze od tego momentu swiece grzeja normalnie. Ma ktos jaikis pomysl? Moze u was bedzie podobnie jutro sprawdze krory to kabelek byl.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images11.fotosik.pl/36/a966512880892d3b.jpg[/img][/url]
Smierc jezdzi szybko, ale ja jezdze szybciej.


MastaH Team :wink:

maciek1912
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 10, 2007 10:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciek1912 » wt sie 14, 2007 19:33

Dolegliwości występują w zasadzie od początku, od kupna auta. Było kupione z zatartym silnikiem, wszystko zostało naprawione zgodnie z technologią. Dzisiaj przeżyłem dramat bo auto zgasło mi na skrzyżowaniu. Temp. wynosiła ok 100 C. Nie chciał zapalić aż do ostudzenia do ok 90 C. Z moich obserwacji wynika że jednak to za wczesny zapłon. Auto podczas dynamicznego przyspieszania trochę dymi na czarno od ok 3 tys obr/min. Raczej nie są to wtryski. Proszę piszcie wszystko co może pomóc.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » wt sie 14, 2007 22:48

Ridick pisze:Mam ten sam problem ciezko odpala na cieplym ale podziele sie pewnym spostrzezeniem moze ktos cos wymysli w zwiazku z tym mianowicie jak kupilem moje TDI odpalal normalnie na cieplym na dotyk ale znow na zimnym grzal swiece ponad minute niezaleznie od temperatury na zewnatrz zreszta na cieplym tez je grzal ale palil zawsze na dotyk niepokoily mnie te swiece wymienilem i dalej to samo okazalo sie ze jeden z (chyba) czterech kabelkow ktore dochodza do czujnika temperatuty plynu byl uciety jak go polutowalem to sie zaczely klopoty z odpalanie na cieplym. Dodam jeszcze ze od tego momentu swiece grzeja normalnie. Ma ktos jaikis pomysl? Moze u was bedzie podobnie jutro sprawdze krory to kabelek byl.
Jasne, ktos zamiast zlikwidowac problem u podstawy (mapy rozruchowe) wywalil czujnik temp. Kiedy ECU nie widzi czujnika leje paliwa znacznie wiecej na odpalanie i grzeje swiece nawet w lecie (bo nie wie ze jest cieplo)....
Szybko mozna swieczki wykonczyc.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

larix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 09, 2007 14:04
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: larix » pn wrz 10, 2007 12:31

A co gdy silnik po rozgrzaniu mocno szarpie przy zapalaniu tylko podczas przekręcenia kluczyka... TDI 1.9



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości