NZ szarpie przy ruszaniu i przyspieszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

NZ szarpie przy ruszaniu i przyspieszaniu

Post autor: damianosxl » sob sie 11, 2007 13:17

Witam! w mojim Mk 2 1,3 NZ jak dodaje gwałtownie gaz to silnik nie reaguje tylko sie tak jakby dusi. Przy gwałtownym ruszaniu szarpie i przy przyspieszaniu ,najgorzej na 2 biegu. Nie zawsze sie tak dzieje ale jest to uciążliwe. Czy mial ktos ten problem? Czy wie ktos co to moze byc jaka przyczyna? Prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony sob sie 11, 2007 14:45 przez damianosxl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob sie 11, 2007 15:40

Witam
Jakj wyniika z twewgo problemu silnik dostaje paliwo ale sie dusi. Mozliwe ze tego paliwa jest za duzo czyli mieszanka za bogata. Albo nie ma wystarczajoco powietrza aby paliwo zostało przepalone. Z tej 2giej mozliwosci wynika ze moze to byc filtr powietrza. . Albo paliwo zostaje zbyt pozno podane i mieszanka jest zbyt uboga czyli wada pompy paliwa lub filtr paliwa w baku lub przy silniku zabrudzony. A 1sza mozliwosc , jej przyczyna moze byc ustrerka wtryskiwacza lub zapłon niezbyt dobrze ustawiony.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Nike
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw lut 22, 2007 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Nike » sob sie 11, 2007 15:58

A masz benzyne i LPG czy tylko benzyne??? bo ja mialem ostatnio tez taki problem i wiesz calkiem przypadkiem zobaczylem iz linka gazu juz ledwo ledwo sie trzyma, a objawy byly takie ze wlasnie ruszal redukcja na II i pupa szarpal i niechcial isc wymienilem linke i jest ok. Moze u Ciebie byc podobnie? ale jak masz gaz to sprobuj zatankowac lepsze paliwo np V-powera by przeczyscilo wtryski, ( jesli klopot wystepuje na paliwie, bo gaz to przejdzie )



Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: damianosxl » sob sie 11, 2007 16:00

Maćkooo pisze:Witam
Jakj wyniika z twewgo problemu silnik dostaje paliwo ale sie dusi. Mozliwe ze tego paliwa jest za duzo czyli mieszanka za bogata. Albo nie ma wystarczajoco powietrza aby paliwo zostało przepalone. Z tej 2giej mozliwosci wynika ze moze to byc filtr powietrza. . Albo paliwo zostaje zbyt pozno podane i mieszanka jest zbyt uboga czyli wada pompy paliwa lub filtr paliwa w baku lub przy silniku zabrudzony. A 1sza mozliwosc , jej przyczyna moze byc ustrerka wtryskiwacza lub zapłon niezbyt dobrze ustawiony.
Dzięki filtry juz wyminiłem bede szukał dalej przyczyny.

[ Dodano: 11 Sie 2007 16:16 ]
Nike pisze:A masz benzyne i LPG czy tylko benzyne??? bo ja mialem ostatnio tez taki problem i wiesz calkiem przypadkiem zobaczylem iz linka gazu juz ledwo ledwo sie trzyma, a objawy byly takie ze wlasnie ruszal redukcja na II i pupa szarpal i niechcial isc wymienilem linke i jest ok. Moze u Ciebie byc podobnie? ale jak masz gaz to sprobuj zatankowac lepsze paliwo np V-powera by przeczyscilo wtryski, ( jesli klopot wystepuje na paliwie, bo gaz to przejdzie )
Mam benzyne- wyminialem filtry i nawet pompe paliwa, mialem tez srodek do czyszczenia wtrysków i nic nie pomogło. Ale linak jest ok bo lekko dotkne gazu i reaguje tylko sie silnik przydusza ale nie zawsze. A w czasie przyspieszania na 2 szarpie coś nie moze zebrac a jak mu przegazuje na luzie to idzie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 233 gości