Czemu tak dużo pali?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Czemu tak dużo pali?

Post autor: BaNaN GTD » pn sie 06, 2007 16:38

Po wymianie filtra paliwa zauwazylem, nagły wzrost zużycia ropy.Normalnie na 6-ciu litrach przejezdzalem 100km, a teraz według wskaznika poziomu paliwa potrzebuje 10-ciu litrów na 100km :?: dlaczego wskaznik przekłamuje? A może rzeczywiście tyle pije? Czym może to być spowodowane? Prosze o pomoc.Z góry dzieki :pub:
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 21:49 przez BaNaN GTD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Drozu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:50
Lokalizacja: Ostrzeszów/Opole
Kontakt:

Post autor: Drozu » pn sie 06, 2007 17:02

Nie wiez wskaznikowi... w ten sposob na pewno nie jestes w stanie ustalic faktycznego zuzycia... najlepiej je sprawdzisz opróżniając bak prawie do zera... wowczas zalej np za 100 zl... sprawdz ile zrobiles km i oblicz spalanie... najlepiej zrobic tak z 2-3 razy aby usrednic nieco wynik...


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/336190.html][img]http://images.spritmonitor.de/336190.png[/img][/url] LPG

Karoo1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt mar 20, 2007 23:49
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: Karoo1988 » pn sie 06, 2007 17:11

dokladnie jak kolegw wyzej napisal ale po wymianie filtu zawsze tak sie dzieje ze moze troche wiecej spalic ale nie takie duze ilosci ;)


Nic na siłę podaj młotek... :P

[b]Update[/b]
[b]MK4 High Line ;)[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3164763#3164763

[b]Moje byłe MK3[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162097

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pn sie 06, 2007 17:58

Wybaczcie, ale właściwym sposobem na ustalenie zużycia paliwa jest metoda "pod korek".
Śmiać mi się chce, jak nieraz pytam kogoś: "ile pali" a on zaczyna: no wlałem za 50, zrobiłem xxx i lampka mi się zapaliła..."
Sam zawsze leję do fula, robiłem tak od malucha, teraz mam akurat LPG i nie zdarza mi się raczej zostawić więcej jak 50 na stacji, ale wcześniej lałem Pb95 po prawie 200.
I nie chodzi tu o zamożność, bo to nie ma nic wspólnego, jestem bidny, ale skoro i tak w miesiącu robisz powiedzmy tysiaka z hakiem, to po jakie licho lać na raty??

Polecam tę metodę, bo dzięki temu też wiem NA BIERZĄCO czy coś nie zaczyna się dziać z furą.
Pozdro :hmm:



Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Post autor: BaNaN GTD » pn sie 06, 2007 21:22

Mnie bardziej interesuje dlaczego po wymianie filtra paliwa wskaznik zaczal pokazywac mniejsze wartości? W auci mojego kolegi tez po zmianie filtra wskaznik pokazywał zle.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 06, 2007 21:42

BaNaN GTD pisze:Mnie bardziej interesuje dlaczego po wymianie filtra paliwa wskaznik zaczal pokazywac mniejsze wartości? W auci mojego kolegi tez po zmianie filtra wskaznik pokazywał zle.
brak jakiegokolwiek związku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Post autor: BaNaN GTD » pn sie 06, 2007 22:31

Paweł Marek pisze:
BaNaN GTD pisze:Mnie bardziej interesuje dlaczego po wymianie filtra paliwa wskaznik zaczal pokazywac mniejsze wartości? W auci mojego kolegi tez po zmianie filtra wskaznik pokazywał zle.
brak jakiegokolwiek związku
A jednak ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn sie 06, 2007 22:43

BaNaN GTD pisze:A jednak
no to jest tylko przypadkowy związek czasowy, znajdziesz inny to napisz :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sie 06, 2007 22:55

ja bym radził to co wojtas_GT, najlepiej nalej "pod korek" zrób jakaś tam odległość dolej znowu "pod korek" i oblicz ile pali(nie jest to trudna matematyka). U mnie czasem jak mam wskazówke na czerwonym polu to zrobie ok. 100km a czasem 150km, wiem że wszystkie golfy tak mają nie zależnie czy to mk2 czy to mk3 czy to benzyna czy tez diesel poprostu taki ich urok ale i tak je kochamy :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Post autor: BaNaN GTD » pn sie 06, 2007 23:09

Lukasz_mk2 pisze:no to jest tylko przypadkowy związek czasowy, znajdziesz inny to napisz :)
Przypadkowy ale kumpel tez tak miał i akutar po zmianie filtra.
ja bym radził to co wojtas_GT, najlepiej nalej "pod korek" zrób jakaś tam odległość dolej znowu "pod korek" i oblicz ile pali(nie jest to trudna matematyka). U mnie czasem jak mam wskazówke na czerwonym polu to zrobie ok. 100km a czasem 150km, wiem że wszystkie golfy tak mają nie zależnie czy to mk2 czy to mk3 czy to benzyna czy tez diesel poprostu taki ich urok ale i tak je kochamy :bigok:
Ok, sprobuje :) Ale to na 90% wina wskaznika.
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 23:10 przez BaNaN GTD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » wt sie 07, 2007 15:20

Lukasz_mk2 pisze:ja bym radził to co wojtas_GT, najlepiej nalej "pod korek" zrób jakaś tam odległość dolej znowu "pod korek" i oblicz ile pali(nie jest to trudna matematyka). U mnie czasem jak mam wskazówke na czerwonym polu to zrobie ok. 100km a czasem 150km, wiem że wszystkie golfy tak mają nie zależnie czy to mk2 czy to mk3 czy to benzyna czy tez diesel poprostu taki ich urok ale i tak je kochamy :bigok:
no nawet obejdzie sie bez matematyki, zawsze mozna wlac na maxa, przejezdzic 100 km i na stacje i znowu na maksa-to wersja dla sprawnych inaczej :)
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 15:25 przez cegla66, łącznie zmieniany 1 raz.


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości