Wymiana oleju i paska rozrządu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

smykla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 20:47
Lokalizacja: ZION

Wymiana oleju i paska rozrządu

Post autor: smykla » pn sie 06, 2007 13:24

Witam, ostatnio opisałem tu swój problem i kilku życzliwych ludzi udzieliło mi pomocy...
Myślę że i teraz znajdzie się ktoś by mi doradzić.

Zbliża się okres gdy muszę wymienić olej, filtr paliwowy no i pasek rozrządu. (Golf IV 1,6 16 v z 99r)

1) Czy powinienem te czynności robić jednocześnie (podczas jednej wizyty) u mechanika, czy też mogę zrobić w dwóch? (po to by podzielić sobie koszty?)

2) Ile może kosztować:
- wymiana oleju
- wymiana filtra paliwowego
- wymiana paska rozrządu

3) Jaki olej mi radzicie?

4) Kogo mi polecicie jeśli chodzi o ww. czynności? - Interesuje mnie Warszawa (Jelonki) lub okolice Wawy...

Jeśli moje pytanie jest dziwne, proszę bądźcie wyrozumiali - to mój pierwszy samochód...

Pozdrawiam i dziękuję z góry za okazana pomoc...


jestem tu nowy.... ;(

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn sie 06, 2007 13:36

1. wymienione czynności nie mają powiązania, więc możesz zrobić je w różnym czasie

2. wymiana oleju ok. 20zł
wymiana filtra ok. 20zł
wymiana rozrządu tu sprawa jest zdecydowanie kosztowniejsza i zależy od tego gdzie to będziesz robił

3. olej zalej taki sam jaki dotychczas był używany. Poszukaj trochę może znajdziesz gdzieś jakieś info. Może pod maską będzie kartka, wpis w książce serwisowej, faktura?

4. jestem z Płocka, więc tu nie pomogę



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn sie 06, 2007 13:37

nie musisz tego robić jednocześnie. i tak policzą ci każdą czynność osobno. ja za typowy mały przegląd płace jakieś 170 złych (przegląd auta + wymiana oleju, filtra oleju, filta kabiny, filtra powietrza i filtra paliwa), więkrzy przegląd to dodatkowo wymiana świec i płynów.
jaki przebieg ma to twoje autko? rozrząd wymiania się co 90 000km (jesli stosujesz oryginalne części), pamiętaj że rozrząd to nie tylko pasek -dochodzą do tego rolki napinające i pompa wody (nie zawsze, ale poleca się jąwymianiać razem z pasem rozrządzu)
olej - lej taki sam jakim był do tej pory zalewany.

Mogę polecić ci warsztat na radzymińskiej (Volkswagen Group Chylińska) koło salonu VW Szewczyk. znają się tam na VW i mają wszystko co potrzeba do obslugi tych aut. jak chcesz dam ci do nich tel. zadzwonisz i zapytasz co i jak.
Oczywiście, możesz znaleźć tańszy zakład.

pzdr
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 13:41 przez hauer, łącznie zmieniany 1 raz.



smykla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 20:47
Lokalizacja: ZION

Post autor: smykla » pn sie 06, 2007 14:21

hauer, wezmę ten numer od Ciebie... podzwonię, popytam...

Właśnie uświadomiliście mi że muszę wymienić nie tylko olej ale i filtra oleju, filta kabiny, filtra powietrza i filtra paliwa i świece...

A świece przecież mogą mieć wpływ na spalanie...


jestem tu nowy.... ;(

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn sie 06, 2007 14:37

tel do warsztatu: 22 618 79 70, dobrze by było żebyś tez sprawdził płyn hamulcowy -wymienia się to co 60 000 tyś albo co dwa lata.
Gadaj z kierownikiem panem Darkiem Adamczykiem -sensowny facet, odpowie na wszystkie pytania w sposób zrozumiały.



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » pn sie 06, 2007 15:54

kolego wymieniając wszystko naraz dostaniesz pewnie lepszą cene od mechanika bo wiesz jak to jest za wizyte jak u lekarza na wejściu już masz 50zl. a lepiej Ci się zrobi po wymianie podpowiedzialbym ci ale daleko mieszkam od ciebie pozdro :bajer:


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 414 gości