Stuka podczas jazdy na biegu, na luzie juz nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin-noe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 22, 2006 14:02
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: marcin-noe » czw sie 02, 2007 23:03

To ja opowiem wam moją historię ze stukaniem. Wstawiam auto na warsztat (zawieszenie,hamulce), odbieram je w piatek jest dobrze,w sobote dobrze,a w niedziele zaczęło stukać (różnie jek cholera ciszej głośniej na biegu na luzie czasem wogóle itd..) wiec w poniedziałek rano jestem spowrotem w warsztacie -samochodem jeździ po kolei 3 "pseudomechaników" i nie znajdują usterki. Zdejmuja prawe przednie koło,odpinaja przegub i medytuja stwierdzając w koncu ze to skrzynia biegów. Ponieważ odkąd pamiętam były problemy z 1 i wstecznym ktory zgrzytał panom w końcu,choć nie bylo im łatwo udało im się mnie jakos przekonac ze to skrzynia... Diagnoza brzmi "jeździc az padnie a w miedzy czasie szukać drugiej". To była polowa października i tak jezdzilem nie mając bardzo kasy na skrzynie... Aż do 1 LISTOPADA kiedy to jadąc w 3 osoby pod cmentarzem wyprzedziło mnie moje prawe przednie koło...!!! :bigok:
W warsztacie te kolo było zdejmowane co najmniej 2 razy i panowie "pseudomechanicy" albo przekręcili albo nie dokrecili koła -nigdy bym nie wpadł na to ze da sie 2 razy nie dokrecic koła albo że można zerwać srube i tak zostawic..!!
Na szczęście prędkość była niewielka i skonczyło sie tylko zamieszaniem pod cmentarzem i kosztami -laweta 140zł wykrecenie urwanych srub i nowe ze szrotu 70zł.
Nie muszę chyba pisać co się działo jak odwiedziłem warsztat w którym to spi...li...
Od tamtej pory przy JAKIMKOLWIEK stuknięciu z przodu biore do reki klucz do kół i sprawdzam je równierz, gdy zdejmuje je np. wulkanizator czy mechanik. Naturalnie zmieniłem tez warsztat,a tamtego nikomu nie polecam (piaseczno pod W-wą)
Teraz sie zastanawiam ze może ktoś w nocy chciał zap...ić mi kółka i ktos go spłoszył ale to mało prawdopodobne bo te koło bylo na pewno 2 razy zdejmowane w warsztacie...

Pozdravwiam i mam nadzieje ze komus moja historia pomoże -teraz wiem ze najpierw trzeba sprawdzac rzeczy najprostrze zanim zacznie sie wyszukiwac powazniejszych usterek...


PozdroVWienia dla VWszystkich..:)

Awatar użytkownika
covacsxxx
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 10:17
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

Post autor: covacsxxx » pt sie 03, 2007 16:52

marcin-noe, masz racje..trzeba najpierw sprawdzic rzeczy najprostsze a pozniej brac sie za powazne rzeczy...ale u mnie raczej nic prostego to nie bedzie...mysle ze juz chyba wszystko wykuczylem..a gdybac..hmm..no trzeba troche pogdybac amoze cos sie zaradzi


[img]http://img387.imageshack.us/img387/3857/covacsxxxmp9.png[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości