Problem z pierwszym biegiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marecki78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 30, 2007 23:19
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Problem z pierwszym biegiem

Post autor: Marecki78 » pn lip 30, 2007 23:32

Witam
Na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów.
Czytam to forum od jakiegoś czasu i dopiero dzisiaj zdecydowałem się na zarejestrowanie.
Głównie z powodu 'małego' problemu z moją karocą.
Przeszukałem i przeczytałem chyba z 30 podobnych wątków na temat problemów z wrzuceniem pierszego biegu i nie znalazłem identycznej sytuacji jak u mnie.

Nie mogę wrzucić pierwszego biegu. A właściwie mogę, tylko w specyficzny sposób:
daje lewarek w lewo, delikatnie wciskam go w podłogę i wtedy pierwszy bieg wchodzi idealnie bez zadnych oporów.
Ściągnąłem więc skórzany pokrowiec i zaglądam co tam się dzieje:
Otóż lewarek razem z tym plastikiem dochodzi do lewej strony i uderza w ten plastik chroniący przed przypadkowym wrzuceniem wstecznego biegu.
Wciskam lewarek delikatnie w dół, tak aby plastik od lewarka schował się pod ten ochraniacz wstecznego, po czym wrzucam pierwszy bieg...

Sprawdzałem i dużego luzu w 'jabłuszku' nie mam, więc nie wiem gdzie tkwi przyczyna. Zupełnie jakby lewarek w stanie spoczynku był za bardzo w lewo, aczkolwiek tego nie widać(stoi prosto)

Pomóżcie w ocenie :)

Pozdr. Marek

Ps. Sorki za długi opis, ale starałem się przedstawić jak najlepszy opis...



Awatar użytkownika
lokmen
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt sty 09, 2007 13:58
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: lokmen » pn lip 30, 2007 23:48

mialem identyczny przypadek w MK2 tam przyczyna byly luzy na plastikowych ciegnach. Mówisz ze na jabluszku jest niewielki luz ale ten luz w polaczeniu z innym luzem gdzies na linii lewar - skrzynia moze takie cos powodowac. Posprawdzaj dobrze czy nigdzie nie ma luzów oprocz lewara.



Jelcyn155
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lip 23, 2007 09:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Jelcyn155 » wt lip 31, 2007 19:17

Miałem podobny problem i okazało sie ze miałem naderwaną poduszke pod skrzynią po wymianie i regulacji na cięgnach jedyneczka wchodzi jak po maśle



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości