Pęknięta obudowa skrzyni biegów - jakaś rada?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

EdekZKK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 02, 2007 00:35
Lokalizacja: Kraków

Pęknięta obudowa skrzyni biegów - jakaś rada?

Post autor: EdekZKK » czw lip 26, 2007 16:37

Rozmawiałem z 2 mechanikami - jeden powiedział że można skleić, drugi ze zaspawać. Nie znam się na tym, ale czy to da się spawać? Tym bardziej kleić? Skrzynia jest w pełni sprawna, auto bryka, ale olej ucieka...



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: Pęknięta obudowa skrzyni biegów - jakaś rada?

Post autor: Itor » czw lip 26, 2007 16:46

EdekZKK pisze:Rozmawiałem z 2 mechanikami - jeden powiedział że można skleić, drugi ze zaspawać. Nie znam się na tym, ale czy to da się spawać? Tym bardziej kleić? Skrzynia jest w pełni sprawna, auto bryka, ale olej ucieka...
jesli juz to zaspawac zawsze to pewniejsze niz sklejenie



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw lip 26, 2007 18:21

NO spawanie na pewno lepsze, ale czy to warto tak kombinowac? Samo spawanie by sporo kosztowalo...
Ja bym jednak zaryzykowal wymiane skrzyni, mysle ze za 200-250zl cos powinienes juz znalezc, a stara skrzynia jak dobra to zostanie ci na czesci. Albo jeszcze lepiej - jakbys mial farta to poszukaj jakiejs uszkodzonej skrzyni ze sprawna obudowa za przyslowiowe "grosze" i przeloz bebechy i jazda :)



EdekZKK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 02, 2007 00:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EdekZKK » pt lip 27, 2007 03:21

Poszukiwanie uszkodzonej jest dobrym pomyslem, ale w sytuacji kiedy jest na to czas. 15 sierpnia trasa Kraków-morze wiec malo czasu na mechanika + testy przed tak dluga trasa...

Dzis rozmawialem z mechanikiem - mowi ze trudno to jednak nazwac peknieciem, bardziej odpowiednie okreslenie to "ubytek" :P Najgorsze jest to, ze olej ze skrzyni eksplodowal i zalal mi sprzeglo - tez do wymiany bo ponoc jalowienie tego nie do konca jest skuteczne... W zwiazku z tym szukam skrzyni, moze uda sie stosunkowo niedrogo dostac.
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 03:22 przez EdekZKK, łącznie zmieniany 1 raz.



EdekZKK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 02, 2007 00:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EdekZKK » pn gru 15, 2008 20:32

Wystarczyła sama tarcza.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 158 gości